CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 32333435363738394041424344 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

Re: Re: Re: dns Příspěvek č. 593 

Průběžně celý den sleduji pingy a stále dostávám stejný obrázek mezi bratrk.yenik.prosek.czf (10.33.5.25) a ap.kobylky.prosek.czf (10.33.11.1) se ping z cca 0-10 ms zvyší někam k 1 sekundě a paket loss vyskočí z cca 0 na zhruba 50%. Navíc se k tomu přidává to, co Johanka nazývá drhnutím - chvilku to jede a pak dlouho jen tak supí či zcela nereaguje. Podle toho co na fóru zaznělo, tak předpokládám, že problém je někde na Kobylkách a s ohledem na to, že potřebuji dost nutně na Inetu dělat pro mě celkem dost důležité věci, tak přestávám mít tak úplně vysmátou náladu.

V předchozím příspěvku jsem si ze Símy trošku utahoval prostřednictvím citace bodu D, tak se omlouvám...

Old Post 21.09.2003 v 21:37
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jana.Q
Newbie

Registrován: 23.04.2003
Příspěvků: 2

Pomuze nejaky gentleman? Příspěvek č. 594 

Old Post 22.09.2003 v 11:58
Jana.Q je offline   Click Here to See the Profile for Jana.Q   Find more posts by Jana.Q   Click here to Send Jana.Q a Private Message   Click Here to Email Jana.Q     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

Re: Pomuze nejaky gentleman? Příspěvek č. 595 

Old Post 22.09.2003 v 18:39
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
klapik
Newbie

Registrován: 28.07.2003
Příspěvků: 39

Re: Re: Pomuze nejaky gentleman? Příspěvek č. 596 

Old Post 22.09.2003 v 19:27
klapik je offline   Click Here to See the Profile for klapik   Find more posts by klapik   Click here to Send klapik a Private Message   Click Here to Email klapik   Visit klapik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Old Post 22.09.2003 20:55
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 597 
klapik
Old Post 22.09.2003 20:58
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 598 
climberg
Newbie

Registrován: 20.09.2003
Příspěvků: 2

Unhappy pocitac na AP Příspěvek č. 599 

A ja rad tvou nabidku prijmu antonine...
Rad bych se zapojil do CZF, ale mam hned nekolik problemu- S jednim uz jsi mi v podstate pomohl, ale ja budu jeste tak troufaly a zeptam se na dalsi pomoc. Nevim, zda je u me dostatecne silny signal a rad bych se proto zeptal, jestli nemas moznost to nejak zmerit... (bydlim ve Vysocanech)

S pozdravem Climberg

Old Post 23.09.2003 v 18:17
climberg je offline   Click Here to See the Profile for climberg   Find more posts by climberg   Click here to Send climberg a Private Message   Click Here to Email climberg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

Pocitac Příspěvek č. 600 

Pocitac na APcko si u me muzes vyzvednout treba zitra: tel. 603 113 312, ICQ: 310532743. S merenim Ti ale nepomohu, jelikoz na to nemam ani vybaveni ani znalosti.

Old Post 23.09.2003 v 22:39
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Signal od Kobylek, AP Orgj.SZ Příspěvek č. 601 

Old Post 24.09.2003 v 17:14
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krata
Newbie

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 21

Inet.... Příspěvek č. 602 

No tak jsem si vcera rikal, ze internet uz to jde zase docela rozumně, ale dneska je to opět samej výpadek... nevíte co se děje?

Dlouho už se taky nemluví o tom jak to vypadá se spoji na Černého... řeší se to? nebo s tím už nemáme počítat...?

Old Post 25.09.2003 v 16:37
Krata je offline   Click Here to See the Profile for Krata   Find more posts by Krata   Click here to Send Krata a Private Message   Click Here to Email Krata     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

Re: Inet.... Příspěvek č. 603 

Mam pusteny Ping Plotter a pri kazdem trasovani se vypise uplne jina cesta. Nekdy to jde pres Kobylky, nekdy to skace naprosto zmatene sem-tam.
Behem problemu pres vikend a v pondeli jsem poslal dotaz primo na Thundernet i do Guestbooku na jejich strankach, ale odpoved zadna neprisla. Na spatny signal z Kobylek si stezuji nejenom prosecti.
Vyhledove existuji zrejme pouze dve moznosti: bud Thundernet vylepsi signal a odstrani vypadky nebo nezbyde nez se poohlednout po jinem ISP (coz se lehce napise, ale tezce realizuje - jiz drive jsem se tak ruzne nezavazne poptaval, ale ani jednou jsem nedostal nejakou nadejnou odpoved).

Old Post 25.09.2003 v 18:35
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabakov
Newbie

Registrován: 28.09.2003
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 604 

AHoj lidi, chtel bych se zeptat na par veci. Procet jsem si uz vetsinu tehle diskusi a FAQ atd. ale porad nejsem moudrej jak se pripojit. Bydlim v letnanech a chtel bych se pripojit pres AP Cerneho na proseku. Psal jsem do ThunderNetu co vsechno musim udelat ale zatim mi neprisla odpoved. Tak se chci zeptat zde. Co jsem pochopil je ze si musim koupit bezdratovou sitovku a antenu, ale to je asi tak vse co vim. Pradem dik za odpoved Kabakov

Old Post 28.09.2003 v 15:41
kabakov je offline   Click Here to See the Profile for kabakov   Find more posts by kabakov   Click here to Send kabakov a Private Message   Click Here to Email kabakov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

Připojení na CZ Free Prosek Příspěvek č. 605 

Old Post 28.09.2003 v 18:11
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

router bratrk Příspěvek č. 606 

Ahoj vsichni,
poslednich 14 dni mame nejake problemy s routrem, odesly 2 disky, router, konkretne vsechny sluzby krom routovani, neznamo (mozna ze uz znamo) proc mrznou.
Kvuli otestovani soucasneho HW a kompletni preinstalaci routru jsem tedy musel vypnout link na Yenika. Je vypnuty proto ze na router jsem pouzil jiny stroj a ten ma bohuzel jen 2 PCI sloty. Mozna to zpusobi vypadek internetu na proseku, mozna ze ne, mel by to totiz pokryt Orgj.
Bohuzel stav proseka nemuzu zjistit, protoze se na prosek vubec nedostanu. Na kobylkach je totiz v haji routovani a ja prosek nevidim.....

Tento stav na Bratrk bude trvat do Utery kdy se puvodni HW vrati na sve misto, snad uz v poradku.
bk

Old Post 28.09.2003 v 18:52
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

inet Příspěvek č. 607 

Zdravím, kobylky jsou stále v dezolátním stavu. Na moje připomínky ke konfiguraci tamního routeru jak carlique tak frodo kašlou. Jedná se o to že po spuštění zebry nahazují tunely a to většinou způsobuje zasekávání routování. Dál mají ve skriptu /etc/init.d/zebra příkaz "kill -9". Výsledkem je nefunkční router, kterému, jak se zdá, nepomůže ani reboot.
Debaty, zvláště s frodem, končí do ztracena s tím že odbíhá od tématu a na moje argumenty a otázky buď neodpovídá a nebo odpoví konstatováním že "jsem moc chytrej" a že "už instalují nový disk pro soptíka a ten že všechno vyřeší". (Soptík je jméno routeru na kobylkách)

Stačí přitom jen málo. Stačilo by během pár minut projít startovací skripty a opravit vše co je špatně. Jako příklad fungujících (doufám že to nezakřiknu) debianů lze vzít routery orgj a r-man. A rebootnout router na kobylkách.

Momentálně je tedy na kobylkach statické routování a spadlá zebra a ospfd.
Default na kozlovi a orgjovi je nastavený staticky na kobylky. Kasik jede pres orgj a kobylky taky. Bratrk jede na cerneho-kobylky.
Zbytek našich routeru jede přes andel. Není možné to nastavit staticky na kobylky protože na kobylkách jsou cesty na routery yenik, jablonecka, maska a r-man směrovány na bratrk a ten nemá teď link na yenika.

Pokud by jelo správně ospf na kobylkách vše by jelo přes orgj.

hezký den a pevné nervy

__________________

Old Post 28.09.2003 v 22:29
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
amiandrew
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 73

Inet Příspěvek č. 608 

__________________

Ondrej "AndreW" Zima

Old Post 30.09.2003 v 13:57
amiandrew je offline   Click Here to See the Profile for amiandrew   Find more posts by amiandrew   Click here to Send amiandrew a Private Message   Click Here to Email amiandrew   Visit amiandrew's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:57.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 32333435363738394041424344 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz