CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 30313233343536373839404142 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kuba.konas
Newbie

Registrován: 17.12.2002
Příspěvků: 39

Re: Win 98 Příspěvek č. 561 

Old Post 01.09.2003 v 11:22
kuba.konas je offline   Click Here to See the Profile for kuba.konas   Find more posts by kuba.konas   Click here to Send kuba.konas a Private Message   Click Here to Email kuba.konas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krata
Newbie

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 21

Thundernet... Příspěvek č. 562 

Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat, jak Vám jede v současné době internet od thundernetu...

1. Jsem připojenej na r-mana a routuje to přes jabloneckou, ... , kobylky. Vypadá to, že to vůbec neroutuje přes Černého...

2. Nejedou (správně) stránky czfree.thundernet.cz - objevují se tam chyby sql a nejde se vůbec přihlásit...

Krata

Old Post 03.09.2003 v 08:24
Krata je offline   Click Here to See the Profile for Krata   Find more posts by Krata   Click here to Send Krata a Private Message   Click Here to Email Krata     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

Re: Thundernet... Příspěvek č. 563 

Old Post 03.09.2003 v 09:28
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krata
Newbie

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 21

Příspěvek č. 564 

to Antonin: Sice zatím ta cesta (ten obrázek) není vidět, ale mně to taky jede přes thundernet, akorát že místo trasy - r-man - cerneho - internet to jede přes r-man - maska - jablonecka - orgj - kobylky - internet.... nebo tak nějak (nejsem teď u toho počítače).

Old Post 03.09.2003 v 09:35
Krata je offline   Click Here to See the Profile for Krata   Find more posts by Krata   Click here to Send Krata a Private Message   Click Here to Email Krata     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yenik
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 84

cerneho Příspěvek č. 565 

u me totez, vypada to, ze z nejakeho duvodu linky

cerneho- rman, cerneho-jablonecka, cerneho-(jeste nekdo?)

nejedou.

duvod:
- zebra? (cena?)
- thundernetovi nejede mysql?
- jiny neviditelny duvod?

Old Post 03.09.2003 v 09:48
yenik je offline   Click Here to See the Profile for yenik   Find more posts by yenik   Click here to Send yenik a Private Message   Click Here to Email yenik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

routování Příspěvek č. 566 

__________________

Old Post 03.09.2003 v 12:24
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johanka
Big Sister

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 67

kozel :( Příspěvek č. 567 

Zdar, tak jsem zas neco nevodhadla :(. Volal mi VladimirG, ze potrebuje na Kozlovi odstranit ze zakazaneho listu a Sima neni dostupnej a Kozel nevi jak , tak jsem postupovala podle jakehosi zaruceneho navodu, co mi nasel google, a podarilo se mi slozit linku orgj-kozel (doufam pevne, ze jen tu, operovala jsem jen na wlan1).
Pokud se k tomu nedko odostanete, muzete se tam prosim zkusit nalogovat jinou cestou a dat to do poradku? Ted se to snazim vzit obchvatem pres Jarov, ale rman-jarov mi nejak zlobi, pinga a nesshckuje.
Jinak, co jsem tam provadela:
iwpriv wlan1 addmac vladimirova_adresa
iwpriv wlan1 maccmd 1
iwpriv wlan1 maccmd 4
No a po tomhle to lehlo... Omlouvam se vsem zainteresovanym za zpusobene tezkosti a kazdopadne by me samozrejme zajimalo, jak to melo byt spravne

Old Post 04.09.2003 v 20:06
johanka je offline   Click Here to See the Profile for johanka   Find more posts by johanka         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

stav Proseka Příspěvek č. 568 

__________________

Old Post 04.09.2003 v 22:51
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frodo
Úlet

Registrován: 01.08.2002
Příspěvků: 726

Re: stav Proseka Příspěvek č. 569 

__________________

:::: whois -h whois.czfree.net 64550|grep ^descr

Old Post 04.09.2003 v 23:23
frodo je offline   Click Here to See the Profile for frodo   Find more posts by frodo   Click here to Send frodo a Private Message   Click Here to Email frodo   Visit frodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johanka
Big Sister

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 67

ad stav Proseka Příspěvek č. 570 

Diky Simo moc moc moc, zes to po mne spravil
Priste si asi to, co delam, overim z vic zdroju, mne se chtelo spat a v man pagi bylo prd a tohle vypadalo celkem duveryhodne, ale melo mi asi dojit, ze se tam maji napsat vsechny adresy, ktery chci povolit No nic...
Co se tyce rmana, aspon vcera vecer se na nej nalogovat slo, akorat z nej na Jarov to neslo.
Mimochodem nemate nekdo na prodej picmic WiFinu? Uvazuju, ze bych si z notebooka udelala testovaci stanici Akorat mi to trochu kazi neprijemna zkusenost, kdy se mi v lete nepodarilo jednomu vericimu na NB s Linuxem tu WiFinu rozchodit, hostap se tvaril nejak vymrele. Mate tady s tim nekdo zkusenost, asi moc ne, co? :|

Old Post 05.09.2003 v 08:23
johanka je offline   Click Here to See the Profile for johanka   Find more posts by johanka         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johanka
Big Sister

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 67

se to zase... Příspěvek č. 571 

Zdar, uz zase jede pres orgja traffic z Jarova apod. Je to v ramci exeperimentu s BGP, nebo se to posralo samo a je treba to nejak spravit? Zatim jsem do toho nevrtala, ale konexe vcera a dnes byla hodne zoufala (~10s ping apod.)

Old Post 08.09.2003 v 09:12
johanka je offline   Click Here to See the Profile for johanka   Find more posts by johanka         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

Re: se to zase... Příspěvek č. 572 

Old Post 08.09.2003 v 09:45
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

inet na Proseku Příspěvek č. 573 

Současný stav je poměrně špatný.

Spoj orgj-kobylky je zarušený a protože tam nikdo nedělal žádné statistiky a scany okolí tak se neví co se změnilo k horšímu. Dneska ráno ten spoj vůbec nejel, byl nastavený na 1. kanál a AP bylo přepnutý do scanovacího módu Pingy na orgj z kobylek byly asi 2 vteřiny....
Po přenastavení na 9. a rebootu to zase jede na 9. kanále a přenese to kolem 300kiB/s což by mohlo stačit. Chce to jen sledovat jestli to tak drží.

Na cerneho prý vyměnili minulý týden kartu aby "vylepšili link" a díky tomu jablonecka a r-man jsou bez signálu. bratrk signál a link má takže snad aspoň něco jede.

Veškeré vybavování s thundernetem (carlique) je pro mě na dlouhé lokty a trvá to dlouho než si vlastně vysvětlíme o co jde, natož aby se začlo něco dělat.
Chce to asi čas a doufat že se to zlepší.

Z Proseka máme tedy dva linky na thundernet a ještě si zřejmě užijem dost legrace. Jde o to že, jak to tak vypadá, tak se nikdo z thundernetu nijak nezdržuje kontrolou toho, jestli po zásazích jejich "techniků" vše jede tak jak má i když nám na routerech jedou statistiky zachycující všechno možné a stačí klikat myší a i holka ze základky by viděla že u r-mana a na jablonecké zmizel signál.

Na závěr ale mám dvě dobré zprávy. Nód istvan je připojený na r-mana a obydlený linux znalým rootem svolným vybudovat další AP s routerem v dané oblasti.
Na jabloneckou je od víkendu připojený passiho router v Ďáblicích. Je to z nódu JiPe a passi prostě vzal svůj router a donesl ho k JiPe který má na jabloneckou přímou viditelnost. Passi se taky kamarádí s tučňákem takže můžem mít proseckou rychlou rotu o dva členy větší.

Určitě se koukněte na mapu czfree na Proseku. Doplnil jsem tam momentálně funkční linky takže je na co se dívat.

hezký den

__________________

Old Post 08.09.2003 v 15:04
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

Programy a pripojeni Příspěvek č. 574 

Old Post 08.09.2003 v 15:10
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

kanály a seznam lidí Příspěvek č. 575 

__________________

Old Post 15.09.2003 v 11:54
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
intralet
Newbie

Registrován: 25.02.2003
Příspěvků: 6

seznam lidi a msblaster Příspěvek č. 576 

Ahoj,
rád bych se přimluvil za funkční seznam lidí a pokud by to bylo možné, tak i za poskytnutí kontaktů na klienty (třeba icq/mail). Ocenil bych to zvláš? v poslední době, kdy se po czfree šíří červ msblaster (takhle si vysvětluji neustálé pokusy o připojení na port 135 (TCP)). Někteří lidé si mi na to stěžovali, že je to otravuje. Windows nemám, takže nevím do jaké míry to je otravné.
Také bych chtěl požádat majitele IP 10.33.2.144 a 10.33.5.39, aby si zkotnrolovali počítač jestli msblsater nechytli a pokud ne, tak a? se se přestanou připojovat na ap-bratrk na zmíněný port. Kdo to má v těch logách pořád číst, že
Díky, Marek

Naposledy upravil intralet 15.09.2003 v 12:38

Old Post 15.09.2003 v 12:31
intralet je offline   Click Here to See the Profile for intralet   Find more posts by intralet   Click here to Send intralet a Private Message   Click Here to Email intralet     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:29.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 30313233343536373839404142 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz