CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 18192021222324252627282930 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lofr
Newbie

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 5

Re: vraky Příspěvek č. 369 

Old Post 24.04.2003 v 11:14
lofr je offline   Click Here to See the Profile for lofr   Find more posts by lofr   Click here to Send lofr a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kozel
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 61

Příspěvek č. 370 

__________________

Kozel ¤ ICQ#71252479

Old Post 24.04.2003 v 19:59
Kozel je offline   Click Here to See the Profile for Kozel   Find more posts by Kozel   Click here to Send Kozel a Private Message   Click Here to Email Kozel   Visit Kozel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladimirG
Newbie

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 13

To: Vlada-Strizkov Příspěvek č. 371 

Tak v Polly, 19h. Dneska jsem byl přezouvat kola v Kozlovně a měl jsem čas nastudovat ten anténní systém - fb. Zpět jsem se znovu stavil v Klipám na rohu a konečně jsem objevil dvě "konvice na čaj" v okně - kdo dělá tu pěknou plechařinu?? - máte šikovné anténky.
Ta moje veliká HB9CV je na 14MHz a je položená na střeše, protože budou obkládat budniky.
To Johanka: Já ještě počkám na pondělí a půjdu tu kartu koupit až pak, nechám si ještě vysvětlit pár nejasností, abych to nějak zvládl. Dík za info.
VG

__________________

OK
ICQ 203018896

Old Post 24.04.2003 v 20:47
VladimirG je offline   Click Here to See the Profile for VladimirG   Find more posts by VladimirG   Click here to Send VladimirG a Private Message   Click Here to Email VladimirG     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
taz6
Newbie

Registrován: 25.04.2003
Příspěvků: 1

Ceskolipska Příspěvek č. 372 

Zdravicko lidi neni nejake AP pobliz ulice Ceskolipska?Dik

Old Post 25.04.2003 v 09:53
taz6 je offline   Click Here to See the Profile for taz6   Find more posts by taz6   Click here to Send taz6 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Re: Ceskolipska Příspěvek č. 373 

__________________

Old Post 25.04.2003 v 11:01
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kuba.konas
Newbie

Registrován: 17.12.2002
Příspěvků: 39

BigSister - admins Příspěvek č. 374 

Old Post 01.05.2003 v 08:50
kuba.konas je offline   Click Here to See the Profile for kuba.konas   Find more posts by kuba.konas   Click here to Send kuba.konas a Private Message   Click Here to Email kuba.konas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

sraz Příspěvek č. 375 

proběhl v pohodě. Dá se to popsat jako mírný pokrok v mezích zákona . Vzduchem lítaly součástky a plošňáky pro resetátory a LEDky na ronju (ronja ovšem představuje takový časový záběr, že hned tak na ní mít čas nebudu).
Krom vítání občánků se tedy snažíme pojistit "dobyté pozice" a zajistit aby routery běžely bez výpadků.

Mě teď bere všechen čas příprava routeru "jtop" který bude na Jarově. Slibuju si od toho že, po rozjetí bgp, budem mít stabilnější routování na Proseku než teď, a líp se budou hledat naše chyby.
Router jtop bude patřit do naší oblasti a pojede bgp a zároveň bude rozdělovat data mezi routery rman, kozel a jablonecka rovnou na jarově. Bez předsunutého routeru jtop by se pravděpodobně všechen provoz z jarova musel směrovat na jeden jediný router (rman nebo kozel (jablonecka by nešla protože má slabší spoj na jarov)) na Proseku a tím by se zmenšila propustnost a spolehlivost spojení do údolí pro opačný konec Proseka.

Chtělo by to připravit nějaký seznam vlastností a služeb, které musí router splňovat. To slůvko "musí" tam bohužel je na místě. Jak se ukazuje, tak lze zcela jednoduše rozhodit routování špatným nebo někdy i "jen" žádným nastavením routeru. Jedná se o dost věcí jako třeba verze a nastavení zebry a ospf, qos, default routa nebo rpfilter. Trochu to zavání koncem "free" ale nějaký pravidla mít musíme, zvláš? když se nejedná o nic nepřekonatelného.

2 Kuba: Koukal jsem na Big Sister a docela to vypadá nadějně.
Jestli chceš tak máš k dispozici router jablonecka. Teď už tam jede i mysql (konta mysql jdou spravovat od roota z konzole) a php. To samozřejmě platí i pro ostatní. Kdo má nápad a bude mu stačit prostor na jablonecké může jít směle do toho. Stačí říct.

2 all: Na srazu někdo říkal že dokáže změřit příkon routeru. Měl bych zájem a nejlíp teď o víkendu (jde o router jtop).

zatím

__________________

Naposledy upravil simandl 02.05.2003 v 10:31

Old Post 02.05.2003 v 09:51
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

Re: sraz Příspěvek č. 376 

Old Post 02.05.2003 v 11:46
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladimirG
Newbie

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 13

2 Sima:Příkon Příspěvek č. 377 

Mám ten přístroj doma. Je to možné, mobil 723644352. K tomu předchozímu, chce to návštěvu u mně a podívat se z balkonu na Prahu, Jarov či cokoliv.
Jediný problém je, že do června dělají budníky - zateplení.
Ale to bychom probrali na místě, co je možné a co ne.
Ozvěte se.
VG

__________________

OK
ICQ 203018896

Old Post 02.05.2003 v 17:26
VladimirG je offline   Click Here to See the Profile for VladimirG   Find more posts by VladimirG   Click here to Send VladimirG a Private Message   Click Here to Email VladimirG     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

ping, tracert a FreeGate Příspěvek č. 378 

Old Post 03.05.2003 v 13:28
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

Svehlavy signal Příspěvek č. 379 

Old Post 03.05.2003 v 21:09
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

Příspěvek č. 380 

To hniti muzu potvrdit, z naseho Letnanskyho routeru jde pingnout kamkoliv bez problemu, ale z podsite to blbne.

Old Post 05.05.2003 v 14:44
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

logy Příspěvek č. 381 

__________________

Old Post 05.05.2003 v 15:45
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

topologie Příspěvek č. 382 

__________________

Naposledy upravil simandl 13.05.2003 v 14:21

Old Post 09.05.2003 v 13:01
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

Hromy a blesky Příspěvek č. 383 

Uprostred teto noci me probudil divoky rachot. Napul omameny a napul zdeseny jsem v jakoby v transu rozpojoval vse co ma kabel. Z hruzou jsem zjistil, ze pocivac jsem sice zbavil vsech dratu, ale jeden jeho kus trci ven do te sloty. I odsrouboval jsem vitezne antenu od Wi-Fi karty a opet se pohrouzil do tezkeho spanku.

Jenomze pametliv rad, co daval mi Sima, me hryzalo pomysleni, ze znicil jsem konektor, jez lepe je ponechavati v klidu. A hlavne - muj pocitac jsem zachranil, ale co chudaci routerove, kteri bez oddychu propojuji site i uprostred te nejhorsi boure.

Omlouvam se za tu dramatizaci :-) a zcela proste se zeptam:
- hrozi nebezpeci, ze kdyby do naseho domu uhodil blesk, ze by skrz kablik k antene do meho pocitace vjela armada elektronu a spalila vse, na co by se dostala?
- pokud ano, je mozne tomu nejak predejit?
- chrani se proti blesku routery?

Dnesni noc se ma boure opakovat, tak velmi prosim o zmirneni meho bolu :-)

Old Post 09.05.2003 v 16:39
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yenik
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 84

blesky- ochranné pásmo hromosvodu Příspěvek č. 384 

Ve škole mě učili, že blesku se nechce "do kopce" a vybere si vždycky nejsnadnější cestu (z kopce...). Praktický poznatek následuje...

Pravidlo cirkusového stanu:

Pokud má blesk udeřit shora, vybere si blesk jako bod "dopadu" to, co je nejlépe spojeno se zemí a to je obvykle

..................nejvyšší kovový bod...............
(hromosvod nebo cokoliv kovového s ostrou hranou umístěného na střeše domu).

Představte si, že tento bod je středem (vrcholem) kruhového stanu - cirkusového šapitó - s vrcholovým úhlem 120 stupňů.

Vše, co je uvnitř tohoto stanu (kuželu) je v ochranném pásmu daného bodu (hromosvodu) a je nepravděpodobné, že by do něj mohlo udeřit. Zásah bude veden pravděpodobně na tento nejvyšší bod a eventuálním bleskem udeřivším do tohoto hromosvodu nebudou místa uvnitř stanu nějak ovlivněna / závažně poškozena

Problém nastane v okamžiku, kdy hromosvodem (nejvyšším bodem domu) je kovová anténa poměrně dobře vodivě spojena s počítačem a tím pádem i se zemí.....

Taky jsem se někde dověděl, že bleskojistka chrání zařízení pouze před účinkem (sekundárně) indukovaných proudů a nikdy ne před účinkem blesku samotného. Ochrana před bleskem je jediná - vhodné umístění antény do stanu.

Pokud má někdo anténu jakéhokoliv tvaru umístěnou na plášti budovy (za oknem, na zábradlí balkonu), myslím, že přímého úderu se obávat nemusí.

Hawgh.

Old Post 12.05.2003 v 15:28
yenik je offline   Click Here to See the Profile for yenik   Find more posts by yenik   Click here to Send yenik a Private Message   Click Here to Email yenik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:00.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 18192021222324252627282930 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz