CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Newbie Qs PLZ juknete a reknete, zda to dobre chapu :)
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
perplextor
Newbie

Registrován: 19.01.2003
Příspěvků: 41

Newbie Qs PLZ juknete a reknete, zda to dobre chapu :) Příspěvek č. 1 

K WI-FI jsem se dostal poprev tento tyden, predchozi zkusenosti mam s RONJOU, tak mi prosime dejte vedet zda tomu dobre rozumim.

1.) Chtel bych propojit 4 > lidi, nikdo nema na sebe primou viditelnost, presto mam pristupny spickovy bod, na ktery vidi kazdy.

Co potrebuji? : Brousil jsem po netu, prevazne anglickem, pak jsem dorazil sem. Informace se pomerne dost mlatili, tak tedy strucne.

Kazdy pocitac potrebuje WI-FI kartu ( v ceniku je napsana tu a tam i integrovana antena, nebo vymena ) Maji samy karty v sobe anteny? Prepokaldam, ze ano, protoze je mozne sit provozovat i v budovach kde neni o viditelnosti ani stopa. Pak se v navodu pise , ze se musi vyrobit/koupit antena, ta umistit nekam a nasmerovat na AP - > Karta -> z karty jde kabel RLA - 10 -> ten napojim na antenu ktera smeruje na AP + zabezpecni proti blesku atd. OK?
Na AP budou smerovat vsechny ucastnicke smerove anteny, tedy od vsech co chteji byt viditelni, soucasti, site.
Mozna, ze tyto uvahy jsou mylne, proto se vas panove tazi

2.) Primarne mi zatim nejde o to napojit lidi na I-net, zatim jde o to spojit je do site. Vzadalnosti od AP u nas jsou od 50-700m, jake vybaveni budu potrebovat?

Podle me: 4 WIFI karty + smerove anteny do ucastnickych compu.
1 AP + vsesmerova antena + kabel od anteny vedouci do PC na WIFI kartu.

3.) Performance - Viditelnost je vsude zarucena, jaky bude podle vas vykon takoveho zarizeni, vim ze zalezi na provedeni, ale odhadem podle vasich zkusenosti. Dale by me zajimala rychlost odezvy, rekneme, ze si ucastnici budou chtit zahrat nejakou hru, pres klasicky LAN bych se bavil o PINGu. Existuje podobna relativni velicina i tady?

AP - Tak zde jsem se torchu ztratil, protoze se nechaji AP koupit a zde se pise ....Na AP potrebujete jedno PC (0-inf), dve karty (5200,-), dvoje sady kabelu (1000,-), dve bleskojistky (1400,-), dve anteny - jednu smerovku na misto, kam se pripojujete a jednu vesmerovku na ostatni..... Co to tedy AP je? V te knofiguraci co je to popsano to vypada jakoby jedna karta se vsesmerovou antenou vlastne vytvarela ten AP a ta druha karta se smerovou smerovala na dalsi segment vytvarene site.

Tak to je zatim vsechno , predem diky za trpelivost.

plex

Old Post 19.01.2003 v 18:47
perplextor je offline   Click Here to See the Profile for perplextor   Find more posts by perplextor   Click here to Send perplextor a Private Message   Click Here to Email perplextor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
UncleFido
Newbie

Registrován: 17.11.2002
Příspěvků: 18

Re: Newbie Qs PLZ juknete a reknete, zda to dobre chapu :) Příspěvek č. 2 

__________________

UncleFido
ICQ: 133814607

Dobrou noc, deti! Dobrou noc, strycku Fido!

Old Post 20.01.2003 v 02:56
UncleFido je offline   Click Here to See the Profile for UncleFido   Find more posts by UncleFido   Click here to Send UncleFido a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 3 

Jenom doplnim co jsem zahledl tady na foru ze Ping je 2.5ms tudiz je to v pohode i na hry,pokud to neni spatne nakonfigurovane.Kabel ma cca 1ms Ping,proste WI-Fi je i tak parada,pokud ale nejdes pres 20hopu,ale to asi jen tak nejde nikdo:-))) .At se Ti vede,taky se chystam neco podobneho zkusit.

Old Post 20.01.2003 v 12:51
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
perplextor
Newbie

Registrován: 19.01.2003
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 4 

Diky moc vsem co mi odepsali, tedy Vam 2., bohuzel jsem menil comp a pak jsme mel problemy s postovanim. Tak jsem se do dostal k odpovedi az nyni. Jeste jednou dik.

Mam doma desku se 4xISA + 3xPCI a na ni 486DX4 100Mhz + 12MB RAM. S pocitaci se zaobiram uz delsi dobu, zacinal jsem kdysi davno u ZX , lec do linuxu nevidim skoro vubec, jen tak lehce co potrebuji ve skole. Pocitam ovsem ze jako AP by tahle masinka mela behat bez problemu co vy na to?

P.

Old Post 05.02.2003 v 19:10
perplextor je offline   Click Here to See the Profile for perplextor   Find more posts by perplextor   Click here to Send perplextor a Private Message   Click Here to Email perplextor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:21.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz