CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Jednotný postup non-NFX subjektů
1234567 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Jednotný postup non-NFX subjektů Příspěvek č. 1 

__________________

Naposledy upravil xchaos 02.01.2008 v 12:54

Old Post 02.01.2008 v 12:50
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: Jednotný postup non-NFX subjektů Příspěvek č. 2 

Old Post 02.01.2008 v 14:28
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 3 

Ok, to je pravda. Ale jednotný postup nečlenů NFX dává smysl v tom případě, pokud se na mezicloudovém hlasování začne projevovat jednotný postup cloudů, které jsou zároveň členy NFX. To je hlavní důvod, proč jsem tohle vlákno založil.

Je jasné, že ekonomické zájmy nečlenů NFX a politické zájmy nečlenů NFX - to jsou dvě různé věci. Ti, kteří necítí, že mohou mít stejné politické zájmy s někým, s kým třeba nemají stejné ekonomické zájmy, ti asi tohle vlákno vůbec nepochopí. (manipulace politiky ekonomikou je stejné svinstvo, jako manipulace ekonomiky politikou - oboje dvoje je cesta do pekel...)

(ekonomie pochází z řeckého oikos - dům, politika pochází z řeckého polis - obec)

__________________

Old Post 02.01.2008 v 14:56
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 4 

Old Post 02.01.2008 v 16:19
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 5 

Ok, to je jistě zajímavá informace k danému tématu. Dík, že si mě ušetřil práci s tím to hledat - a dík, že pomáháš udržet tohle vlákno na titulní stránce, takový úspěch jsem ani nečekal... :-)

Zřejmě bude ještě zajímavé sledovat, kolik cloudů sice není v NFX, ale víceméně k tomu směřují - tak či onak (třeba svým hlasováním).

Každopádně já zvu ke spolupráci všechny ty, kteří tam být buď nemůžou, nebo nechtějí, a hledají nějakou rozumnou alternativu. Kolik cloudů (nebo jiných subjektů... třeba i jednotlivců... já beru cloud jako technickou jednotku CZF, ne nutně jako minimální organizační jednotků) projeví zájem, to se ještě uvidí. Jestli nikdo, tak holt asi nebude co řešit, no. Uvidíme.

__________________

Old Post 02.01.2008 v 16:26
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 6 

Old Post 02.01.2008 v 16:37
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 7 

Nikomu nic nevkládám do úst.

Nicméně, já samozřejmě hledám různé menšinové názory a snažím se mezi nimi vyjednat kompromis, aby bylo možné společně přehlasovat tu většinu.

Jinými slovy - existence většiny je v podstatě fiktivní. Existují jenom samé menšiny. (Každý z nás je členem nějaké menšiny, ale snaží se to kompenzovat tím, že přijme nějaký většinový názor - a domnívá se, že díky tomu bude příslušníkem většiny)

__________________

Old Post 02.01.2008 v 16:40
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 8 

Naposledy upravil danny 02.01.2008 v 16:51

Old Post 02.01.2008 v 16:48
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dan_tencl
Senior Member

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 813

Příspěvek č. 9 

__________________

czela.net, NFX.

Old Post 02.01.2008 v 19:12
dan_tencl je offline   Click Here to See the Profile for dan_tencl   Find more posts by dan_tencl   Click here to Send dan_tencl a Private Message   Click Here to Email dan_tencl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dan_tencl
Senior Member

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 813

Příspěvek č. 10 

__________________

czela.net, NFX.

Naposledy upravil danny 02.01.2008 v 20:05

Old Post 02.01.2008 v 19:20
dan_tencl je offline   Click Here to See the Profile for dan_tencl   Find more posts by dan_tencl   Click here to Send dan_tencl a Private Message   Click Here to Email dan_tencl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 11 

Old Post 02.01.2008 v 20:06
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dan_tencl
Senior Member

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 813

Příspěvek č. 12 

__________________

czela.net, NFX.

Old Post 02.01.2008 v 20:34
dan_tencl je offline   Click Here to See the Profile for dan_tencl   Find more posts by dan_tencl   Click here to Send dan_tencl a Private Message   Click Here to Email dan_tencl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 13 

Tedy zajímavé je, že ač jsem do diskuze zval převážně členy CZF stojící mimo NFX, tak tady mám jenom Dana Tenčla a Dannyho :-)

No ale moderovat vás jako offtopic nebudu... ale co s váma... váš názor už znám, a k ničemu novému se už nedobereme.

Já potřebuju diskutovat s těmi ostatními...

Ještě pro Dana Tenčla: ne, já opravdu neprosazuju žádnou "převahu aristokracie", ani nic jiného. já mluvím o oddělení ekonomických a politických záležitostí - úplně to oddělit nejde, ale problém právě je, že v telekomunikacích je spousta otázek, které jsou spíše politického, než ekonomického charakteru - třeba já teď řeším nějakou obsílku od Policie ČR, ohledně provozu na nějaké veřejné IP - a to jsou přesně věci, které vůbec řešit nechci...)

Jeden malý příklad: většina snadno hodí přes palubu libovolnou menšinu, když začne být na obtíž. ale pro firmu může několik zákazníků míň nebo nebo víc znamenat rozdíl mezi ziskovým a ztrátovým hospodařením... ty marže opravdu nejsou tak velké... tzn. o.s. čistě teoreticky zajímá o zájmy libovolných 51% uživatelů, a na ostatní kašle... zatímco mě kdyby zůstalo jen 51% zákazníků, tak to jednoduše znamená bankrot... takže já prostě musím řešit co je v zájmu alespoň třeba 90% zákazníků... ok, to je opět zárodek flejmu, tak toho necháme... jak říkám, já nechci flejmovat ani proti o.s. ani proti NFX, ale opakuji co jsem napsal jinde: demokracie v podobě hlasování 1 osoba = 1 hlas mě přijde vhodné tam, kde jde stručně řečeno o to dohodnout se, co nebudeme dělat, nebo zda mezi sebe TRVALE vezmeme někoho dalšího, apod. ale demokracie v podobě hlasování peněženkou má také svojí logiku... tady v Břevnově je spousta nájemníků, kteří se prostě připojí jen na pár měsíců a pak se zase odstěhují.. no a já jim nechci odepírat přístup do CZF, ale na druhou stranu: je jasné, že dlouhodobě jsou pro "místní ekonomiku" klíčové dobré vztahy s majitelem toho domu (nebo bytu) - a ne vztahy s tím nájemníkem, který se třeba za pár měsíců odstěhuje. Tedy, já tomu nájemníkovi v síti nechci odepírat jeho "politická" práva - to vůbec ne. Ale problém je, že ekonomika je třeba o návratnosti investic do jednotlivých spojů, a ta trvá třeba i léta, a tady opravdu jde o dohodu s majitelem, ne s nájemníkem - tzn. to je přesně věc, do které už nechci, aby ten nájemník kecal... tzn. jsou tu prostě i sítě takovéhohle typu, a já se snažím vytvořit platformu pro jejich spolupráci.

Tzn. prostě lidi, kterým reálně ta infrastruktura nepatří je možné nechat hlasovat o všem možném - ale tedy ne konkrétně třeba o těch investicích do infrastruktury, apod. Je to složité, a je to v podstatě individuální dům od domu (zejména u domů existují naprosto nejrůznější vlastnické formy, a stejně je i v rámci jednoho typu vlastnictví situace dům od domu úplně jiná). V zásadě ale v naší oblasti lidi (ať už majitelé nebo členové družstev nebo někdo jiný) hodně dávali přednost tomu, aby LANky v jednotlivých domech byly skutečně "jejich" - a od toho se odvíjí řada dalších věcí - pokud dílčí lokální sítě mají pevnou vlastnickou strukturu, tak gateway musí mít minimálně stejně pevnou vlastnickou strukturu, aby to taky ustála, apod. Prostě skutečně se to tak jak to vypadá vyvinulo historicky - a v podstatě kdykoliv se jednotlivé domy mohou rozhodnout a přejít jako celek k jinému operátorovi (konkrétně třeba Petřiny.Net), Tahle situace jim evidentně vyhovuje - tzn. žádný žádný opravdový tlak na "zneziskování sítě" se tady nikdy nevytvořil... každý si tu víceméně podniká na svém a chrání si svoje vlastní dobré jméno (např. v domě nebo oblasti, kde působí, mezi svými známými, apod.)

__________________

Old Post 02.01.2008 v 21:53
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Příspěvek č. 14 

Ahoj xchaosi,
podle mě je jednotný postup non-NFX subjektů pravděpodobný stejně jako NFX subjektů a já osobně zatím nemám jediný důvod se domnívat, že by existovaly jakékoliv skupiny _stále_ stejně hlasující. Je to možná i tím, že hlasování tu zatím moc nezdomácnělo a vše se tradičně děje pěkně v pozadí a z toho možná pramení i tvé obavy, že by se mělo "něco" podniknout a ne jen vyčkávat. Ale to se uvidí.
Prostě by bylo dobré se připravit na to, že občas budeš přehlasovaný.
Pokud chceš něco změnit navrhni to mezicloudům a formuluj otázku pro hlasování, navrhni jí radě, rada znění otázky projedná a pokud toto znění odsouhlasí, tak o ní budou hlasovat mezicloudy, kde je mimochodem více non-NFX subjektů než těch z NFX.

hezký večer

__________________

Old Post 02.01.2008 v 23:00
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 15 

__________________

Old Post 02.01.2008 v 23:37
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 16 

__________________

Old Post 03.01.2008 v 01:12
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:07.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz