CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > TL wr542G v1 - aneb jake AP
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
LuckyLuk
Newbie

Registrován: 03.05.2002
Příspěvků: 47

TL wr542G v1 - aneb jake AP Příspěvek č. 1 

__________________

LukaSoft computer services

Naposledy upravil LuckyLuk 28.08.2007 v 18:46

Old Post 28.08.2007 v 17:20
LuckyLuk je offline   Click Here to See the Profile for LuckyLuk   Find more posts by LuckyLuk   Click here to Send LuckyLuk a Private Message   Click Here to Email LuckyLuk   Visit LuckyLuk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soooc
Senior Member

Registrován: 23.06.2005
Příspěvků: 745

Příspěvek č. 2 

Ovislink 5460 - ale pry se prehriva a zasekva --- kec, mam jich v siti dost a zadny se nezasekl, to same WA-2204A.

__________________

Old Post 28.08.2007 v 18:46
soooc je offline   Click Here to See the Profile for soooc   Find more posts by soooc   Click here to Send soooc a Private Message   Click Here to Email soooc   Visit soooc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuckyLuk
Newbie

Registrován: 03.05.2002
Příspěvků: 47

Příspěvek č. 3 

2soooc - ber to tak, ze nemam moznost zkouset 10 ruznych AP - a proto hledam u kazdeho zapory. Je pravda ze treba muj domaci FSH8R switch od Ovislinku jede uz nekolik let bez problemu, ale co jsem eml pujceny WL-1120AP - tak se docela hral a zrovna snad ten kousek delal u kamarada problemy (proto jsem ho mel na testovani). To o 5460 jsem vygoogloval pri hledani problemu.
Proto bych rad kdyby nekdo mohl doporucit AP co snese x ruzncyh klientu a nema pritom tendenci k nutnosti ho kazdych 7-14 dnu vytahovat z elektriky apod. Staci kdyz to bude AP, nemusi mit routovani ani switch, ani DHCP, ani firewall - jen aby to chodilo s WAP/WAP2 TKIP/AES proti tomu radiusu

__________________

LukaSoft computer services

Old Post 28.08.2007 v 20:51
LuckyLuk je offline   Click Here to See the Profile for LuckyLuk   Find more posts by LuckyLuk   Click here to Send LuckyLuk a Private Message   Click Here to Email LuckyLuk   Visit LuckyLuk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Orange Juice
Member

Registrován: 23.05.2004
Příspěvků: 398

Příspěvek č. 4 

mam WA-2204A + AP-ROUTER FW a uptime 176dni a jede dal .. natuje to malou domaci sit na lan a wlan.. ten radius v nastaveni je, jak moc funguje nevim, ale predpokladam ze jo..

podobnou zkusenost mam s 5460 a appro fw - taky nesmrtelny.

akorat ve vsem musim mit alternativni fw, origo nemam rad - blbnou ..

Naposledy upravil Orange Juice 29.08.2007 v 09:05

Old Post 29.08.2007 v 09:02
Orange Juice je offline   Click Here to See the Profile for Orange Juice   Find more posts by Orange Juice   Click here to Send Orange Juice a Private Message   Click Here to Email Orange Juice   Visit Orange Juice's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 5 

__________________

Old Post 29.08.2007 v 09:41
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soooc
Senior Member

Registrován: 23.06.2005
Příspěvků: 745

Příspěvek č. 6 

Ja zas pouzivam jenom origo fw a taky nemam problem.

Tyhle typy mam ozkousene, ve vsech je polozka radiusu.

WA-2204A
Ovis 5460
AWAP 608
Edimax 7209G - teda myslim, ze se to tak menuje

__________________

Old Post 29.08.2007 v 10:38
soooc je offline   Click Here to See the Profile for soooc   Find more posts by soooc   Click here to Send soooc a Private Message   Click Here to Email soooc   Visit soooc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
i4wifi a.s.
Newbie

Registrován: 30.03.2007
Příspěvků: 95

WA-2204A a AWAP 608 Příspěvek č. 7 

Old Post 29.08.2007 v 12:25
i4wifi a.s. je offline   Click Here to See the Profile for i4wifi a.s.   Find more posts by i4wifi a.s.       Visit i4wifi a.s.'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

Příspěvek č. 8 

Ten Dlink 2100AP není špatnej, ale bez chyby funguje fakt jako AP. Proti klientovi bych nic neměl, kdyby se to občas nevys..ralo. (ale jako klienta ho nejspíš nechceš)
WPA2-PSK používáme v síti běžně a funguje v pořádku. S radius jsem to nezkoušel, ale ta možnost nastavení tam je, takže myslím, že by to taky jelo. Pro hotspot by jsi tam možná i uvítal funkci virtualního AP (multi-SSID) Kde nastavuješ zabezpečení zvlášť, pro víc SSID. Používal jsem to, když jsem přesouval klienty z klasickýho WPA na WPA2-PSK, tak abych je nemusel obcházet.
Pokud bys chtěl, tak mi napiš PM a já ti pošlu screen webovýho rozhraní toho zařízení.
V síti jich teď mám přes 60 z toho jsou už jenb 3 AP, zbytek jsou klienti. S AP nebyl nikdy problém. Jen teď všechny nahrazujem RB532 s Mikrotikem.
Jinak nevim jestli je to samozřejmostí u ostatních HW AP, lze minitorovat přes SNMP a nastavovat přes SNMP utilitu a nebo taky přes putti (tenet nebo SSH)
Jo, a chip to má Atheros, klidně ti pošlu fotku vnitřku.
A myslím, že pokud bys pak zjistil, že ti to nevyhovuje, tak při objednání na internetu se dá do 14ti dnů vrátit bez udání důvodu

Old Post 29.08.2007 v 19:24
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuckyLuk
Newbie

Registrován: 03.05.2002
Příspěvků: 47

Příspěvek č. 9 

2 LHosek - ok, diky za info. Ono ja jsem totiz trosku zklamany z toho tp-linku. Na wep, wpa/wpa2 psk to jede dobre. Doma mam ten stejny av konfiguraci proti freeradius s EAP-TLS a jede to taky ok. Jen to posila stale stejnou NAS-IP-Address. Nevim, ze bych neco na AP nastavil spatne - ale chova se to stejne na obou kusech.

Na Dlink 2100 jsem dostal pozitivni referenci a proto jsem si ho zaradil do preferovanych zarizeni. Fyzicky jsem ho v ruce nemel. Stejne tak jako ty dalsi zminovane - proto se ptam zkusenejsich. Docela rad bych takove zarizeni vyzkousel v provozu, ale kupovat a pak to tlacit zpet kvuli 14dni-pri-nakupu-pres-inet mi neprijde moc dobry. Bylo by super, kdyby to zarizeni slo oficialne zapujcit. Vim, ze to delalo I4 - ale ty dlink stejne nemaji...

__________________

LukaSoft computer services

Naposledy upravil LuckyLuk 29.08.2007 v 20:30

Old Post 29.08.2007 v 20:18
LuckyLuk je offline   Click Here to See the Profile for LuckyLuk   Find more posts by LuckyLuk   Click here to Send LuckyLuk a Private Message   Click Here to Email LuckyLuk   Visit LuckyLuk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

Příspěvek č. 10 

Old Post 29.08.2007 v 23:38
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuckyLuk
Newbie

Registrován: 03.05.2002
Příspěvků: 47

Příspěvek č. 11 

2LHosek - jj, Praha. Koukam na na ten Routerboard + Atheros miniPCI + krabicka. Prosel jsem si i nejake weby - ale zatim nemam ucelenou predstavuj jak se to ovlada - jak se s tim pracuje.

Vsechny zarizeni by byly jen v modu AP - pripadne uvazujeme o nejakych formach wifi roamingu.

__________________

LukaSoft computer services

Old Post 30.08.2007 v 12:46
LuckyLuk je offline   Click Here to See the Profile for LuckyLuk   Find more posts by LuckyLuk   Click here to Send LuckyLuk a Private Message   Click Here to Email LuckyLuk   Visit LuckyLuk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

Příspěvek č. 12 

Old Post 30.08.2007 v 13:25
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuckyLuk
Newbie

Registrován: 03.05.2002
Příspěvků: 47

Příspěvek č. 13 

__________________

LukaSoft computer services

Old Post 30.08.2007 v 14:13
LuckyLuk je offline   Click Here to See the Profile for LuckyLuk   Find more posts by LuckyLuk   Click here to Send LuckyLuk a Private Message   Click Here to Email LuckyLuk   Visit LuckyLuk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

Příspěvek č. 14 

Old Post 30.08.2007 v 18:55
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuckyLuk
Newbie

Registrován: 03.05.2002
Příspěvků: 47

Příspěvek č. 15 

asi se to vseobecne vi, ale ja v to mam zatim trosku zmatek - kdyz chci vytvorit AP na mikrotiku - tak potrebuji level4 ? Tzn. ze na RB133c (ktery je casto s level3) neudelam AP ? a minimalni deska pro AP je RB133 (o nekolik set drazsi)?

__________________

LukaSoft computer services

Old Post 02.09.2007 v 21:39
LuckyLuk je offline   Click Here to See the Profile for LuckyLuk   Find more posts by LuckyLuk   Click here to Send LuckyLuk a Private Message   Click Here to Email LuckyLuk   Visit LuckyLuk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 16 

__________________

Old Post 03.09.2007 v 11:08
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:34.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz