CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Regulovany vykon a diversita anten
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
leonell
Newbie

Registrován: 18.06.2007
Příspěvků: 22

Regulovany vykon a diversita anten Příspěvek č. 1 

Ahoj,

musel jsem prohodit na nejakou dobu dve apecka Linksys a pri te prilezitosti jsem zjistil zajimavou vec.

Nejprve zapojeni:
Apecko Linksys WRT54GL (rezim AP) s FW White Russian 0.9 ma k sobe na jeden antenni vyvod pripojenu 14 dBi smerovou antenu. Antenni diverzita je nastavena na levou antenu, na pravem vyvodu neni nic. Regulace vykonu nastavena na 7 dBi.

Na druhe strane je XtendLan AirBox s integrovanou 12 dBi antenou a vestavenym apeckem. Zde kdyz se podivam tak vidim v seznamu lokalizovanych AP to "nase" a sila signalu je 74% (ukazuje to jen v procentech).

To by bylo v poradku (pro spoj smerovymi antenami na 100m by to mohlo byt lepsi ale to ted neni predmetem).

Ja ale musel dat misto WRT54GL na chvili WRT54G (cili bez regulace, bez nastaveni anten) a mlcky jsem cekal ze budeme prepalovat a signal na Airboxu se bude blizit 100%.

Jenze k memu prekvapeni, signal klesl na 63%.

Napada mne ze to WRT54G nejak rozdeluje signal na anteny a vysilany vykon snizi. Standardne by totiz mel byt 15 dBi. Pokud by ho delil na polovinu, tak jsme v podstate na stavu v WRT54GL a tomu i s primhourenim oka odpovida namereny vysledek.

Mate k tomu nekdo nejake informace jak to je?

Leonell

Old Post 18.07.2007 v 06:54
leonell je offline   Click Here to See the Profile for leonell   Find more posts by leonell   Click here to Send leonell a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:12.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz