CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Podolí, Nedvědovo náměstí
12345678910 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
corvus
Newbie

Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 43

WorkShop Příspěvek č. 49 

__________________

Radiation detected

Old Post 11.04.2003 v 18:01
corvus je offline   Click Here to See the Profile for corvus   Find more posts by corvus   Click here to Send corvus a Private Message   Click Here to Email corvus   Visit corvus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carLo
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 45

Příspěvek č. 50 

no jasne, plechovky by mely bohate stacit. jednu muzu poskytnout hned..
do ty vsesmerovky jsem se jeste nepustil, nejak ted nestiham. kdyz na to prijde ale, tak by mohla byt za jeden den spichnuta. carLo

__________________

.kernel_in_my_mind.

Old Post 12.04.2003 v 18:48
carLo je offline   Click Here to See the Profile for carLo   Find more posts by carLo   Click here to Send carLo a Private Message   Click Here to Email carLo   Visit carLo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PEKE
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 76

Příspěvek č. 51 

Ahoj,

myslím, že je potřeba nejprve aktivovat na R3 Ronju, pro to se teď musí udělat maximum. Bohužel podle mé komunikace s BartyCokem DEU
nějak zatuhnul. BaryCok mu dnes posílá email . Co bude dál to se uvidí.

Až bude Ronja umístěna na R3 tak je potřeba zvážit možnost jak se signál dostane k nám „dolů“ do centra Podolí. Asi je pravda, že vysílat ho pro UFO nemá smysl. Nabízí se tu pár možností, Myslím, že se postupem času budou realizovat všechny podle toho jak je zde vypisuji.
1. R3 jako AP – (to asi bude určitě), každý se napojí jak uvidí., na R3 směrovka.
2. Přemostění signálu do Podolí a zde stavba AP (všesměrovka)
3. Zřízení další trasy směrované například na Dvorce a Barrandov. Myslím že by to tím směrem bylo zajímavé.

PEKE

__________________

Close the Windows,
Power by Debian GNU/Linux

Old Post 14.04.2003 v 13:09
PEKE je offline   Click Here to See the Profile for PEKE   Find more posts by PEKE     Click Here to Email PEKE   Visit PEKE's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BartyCok
Newbie

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 12

Vyvoj na AP 3R - vysehrad Příspěvek č. 52 

Zdravim vsechny!
Bohuzel nic moc noveho nemam!
Vcera jsem vyzved kartu a pigtail na i4 a pustil po mensim, no trosku vetsim zkouseni router na Wisp-Dist.
Mluvil jsem take vcera s p.Sedlakem (i4) o reseni anteny a skutecne efektivni reseni je Sektorovka namirena dolu.
Tady konci dobre zpravy, snazim se kontaktovat DEU, ale mobil co mam mi hlasi: "toto cislo je docane odpojeno z provozu" a na mail zatim nereagoval. Takze z jeho starny nevim vubec nic.
Jiank pukud to dnes pujde rad bych se sel podivat na ten WorkShop, takze treba se uvidime. Toz zatim asi vse. Podobna zprava je ve foru AP-3R-Vysehrad

Old Post 17.04.2003 v 09:58
BartyCok je offline   Click Here to See the Profile for BartyCok   Find more posts by BartyCok   Click here to Send BartyCok a Private Message   Click Here to Email BartyCok     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BartyCok
Newbie

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 12

workshop Příspěvek č. 53 

Zdravim!
Vcera jsem se byl podivat na workshopu a mluvil jsem s DEU o vyvoji Ronji. Potvrdil ze zajem stale ma a ze ronju testujou s novymi diodami aby dosahla pres jeden km. Testovani asi jeste chvili potrva, slibil ze se ozve.

__________________

BartyCok
#ICQ: 64498783

Old Post 18.04.2003 v 10:17
BartyCok je offline   Click Here to See the Profile for BartyCok   Find more posts by BartyCok   Click here to Send BartyCok a Private Message   Click Here to Email BartyCok     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JohnyWolker__
Newbie

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 68

Tak se k vám přidávám... Příspěvek č. 54 

Naposledy upravil JohnyWolker__ 21.04.2003 v 00:05

Old Post 20.04.2003 v 18:51
JohnyWolker__ je offline   Click Here to See the Profile for JohnyWolker__   Find more posts by JohnyWolker__   Click here to Send JohnyWolker__ a Private Message   Click Here to Email JohnyWolker__   Visit JohnyWolker__'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
corvus
Newbie

Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 55 

ahoj,

2> BartyCok : jsem pro, mimochodem muzu ji udelat

2>John Wolker : vypada to ze na 3R bude AP a mozna bude AP v Podoli pokud ho tam nekdo bude delat coz nevim.

__________________

Radiation detected

Old Post 21.04.2003 v 17:18
corvus je offline   Click Here to See the Profile for corvus   Find more posts by corvus   Click here to Send corvus a Private Message   Click Here to Email corvus   Visit corvus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carLo
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 45

Příspěvek č. 56 

cau lidicky, situace jak se zda vypada opet podobne jako pred nekolika tydny, ceka se na deua.

tu vsesmerovku jsem jeste nezacal, delat - jak to vypada nebude chvili potreba - muzu ale zapujcit ozarovac z rozestavene paraboly, je to prave ta sektorovka BiQuad 180st co chce stavet corvus, a v pripade ze BartyCok rozjede AP, muzeme zacit behat s plechovkama po strechach.

to corvus> postnu sem nejaky odkazy na tu sektorovku, jednu jsem delal a neni to tak hrozny (jeste jsem ji ale nezkousel, tak nevim jestli vubec funguje..). bylo by super kdybys ji spichnul.
mejte se, carLo

__________________

.kernel_in_my_mind.

Old Post 23.04.2003 v 22:00
carLo je offline   Click Here to See the Profile for carLo   Find more posts by carLo   Click here to Send carLo a Private Message   Click Here to Email carLo   Visit carLo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
corvus
Newbie

Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 57 

OK neni problem, ale musite mi rict jaky konetory ( N f/n ). At se BartyCok vyjadrí plz

__________________

Radiation detected

Old Post 24.04.2003 v 09:52
corvus je offline   Click Here to See the Profile for corvus   Find more posts by corvus   Click here to Send corvus a Private Message   Click Here to Email corvus   Visit corvus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carLo
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 45

Příspěvek č. 58 

__________________

.kernel_in_my_mind.

Naposledy upravil carLo 24.04.2003 v 11:22

Old Post 24.04.2003 v 11:18
carLo je offline   Click Here to See the Profile for carLo   Find more posts by carLo   Click here to Send carLo a Private Message   Click Here to Email carLo   Visit carLo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PEKE
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 76

Příspěvek č. 59 

__________________

Close the Windows,
Power by Debian GNU/Linux

Old Post 24.04.2003 v 11:31
PEKE je offline   Click Here to See the Profile for PEKE   Find more posts by PEKE     Click Here to Email PEKE   Visit PEKE's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
corvus
Newbie

Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 60 

__________________

Radiation detected

Naposledy upravil corvus 24.04.2003 v 12:36

Old Post 24.04.2003 v 12:31
corvus je offline   Click Here to See the Profile for corvus   Find more posts by corvus   Click here to Send corvus a Private Message   Click Here to Email corvus   Visit corvus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JohnyWolker__
Newbie

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 68

2 Peke - a osotatní Příspěvek č. 61 

klidně bych tam AP vybudoval (jen $$$), možná bych šel asi o metr níž než odkud to bylo foceno, ale to na výhledu to defacto nic nemění. Pak až budu mít chvilku hodim na net nové fotky ze dne co bylo jasno, a v originálu 2270x1750. je tam víc vidět strahov a barrandov.

Máme totiž zákaz na střeše cokoliv stavět, tak bude makačka si tam prosadit anténku... hlavně když celej barák podepsal že tam nic anténa nebude. Oni ale pvolej, a přecijenom malá bednička či trubička se stratí

Mimochodem sem se ti pokoušel telefonovat rád bych tě někdy potkal, pokud by to šlo, na icq nějak nebejváš :(

jinak moje ICQ je 129335552 ... sem stále invisible tzn napište mi i přesto, když tu budu odpovim. (a že na netu sem cca každej den od 15hodin do půlnoci)

a ještě posledná zpráva, ze stříšky vidim na kamaráda co je na Barrandově a on by možná chtěl připojit zase jejich sídliště ))

jinak kdyby se kdokoliv z podolí chtěl sejít sem pro, rád bych probral a pokecal o celém czfree, o našicjh možnostech atd...

čuss 2 alll Johny

Old Post 24.04.2003 v 14:09
JohnyWolker__ je offline   Click Here to See the Profile for JohnyWolker__   Find more posts by JohnyWolker__   Click here to Send JohnyWolker__ a Private Message   Click Here to Email JohnyWolker__   Visit JohnyWolker__'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vectra
Newbie

Registrován: 14.03.2003
Příspěvků: 11

ANTENA NA STŘEŠE Příspěvek č. 62 

JÁ TO MÁM S DOMÁCÍ DOBRÝ TAKŽE MŮŽU NA STŘECHU UMÍSTIT "COKOLIV".

TO PEKE:
NA JOHNYHO FOTO JE NÁŠ BARÁK SE SPOŘITELNOU /SMĚREM PŘES NÁMĚSTÍ ROHÁK S ČERVENOU STŘECHOU //ČÁST. PLOCHOU// JE TAM VIDĚT I BÍLÁ PARABOLA KTEROU ZNÁM Z MÝCH MĚŘENÍ NA STŘEŠE/, NO A NEVÍM KTEREJ JE TVŮJ BARÁK, ALE MOŽNÁ Z FOTKY POZNÁŠ JESTLI K NÁM VIDÍŠ /DTTO DISKUZE U HORŮ/.

__________________

waterworks

Old Post 24.04.2003 v 14:29
vectra je offline   Click Here to See the Profile for vectra   Find more posts by vectra   Click here to Send vectra a Private Message   Click Here to Email vectra     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PEKE
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 76

Příspěvek č. 63 

No myslím, že je předčasné ještě řešit přemostění signálu a stavbu AP v “centru“ Podolí. Prvořadé je teď funkční node R3, což ještě bohužel není. Na R3 bych soustředil veškeré diskuse. Ohledně srazu můžeme třeba něco domluvit na příští týden. No ale jsou svátky, tak nevím. Každopádně moc velké novinky od posledního srazu bohužel nemáme.

__________________

Close the Windows,
Power by Debian GNU/Linux

Old Post 24.04.2003 v 14:40
PEKE je offline   Click Here to See the Profile for PEKE   Find more posts by PEKE     Click Here to Email PEKE   Visit PEKE's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Malá rada Příspěvek č. 64 

Ahoj lidi, držím stále palce.

Vidím, že jste závislí na někom i jiném mimo vaší lokalitu a komunitu ve svém rozhodování a nemůžete se zatím z místa hnout, máte však čas na řešení organizačních a finančních záležitostí vaší rodící se komunitky.

Moje málá rada, za kterou mě můžete poslat někam, že vám do toho kecám je: opravdu se sejít nebo scházet a popovídat si o těchto věcech.

Kolik Vás opravdu tedy je a co za nicky ?

Nepodceňujte právě tyto dvě otázky organizační a finanční, pokud to zaspíte, můžete dojít do bodu, ve kterém nebudete vědet jak dál a nebudete se schopni dohodnout třeba na banálních věcech jako je IP a DHCP, MAC Policy, šifrování, platby, kdo spravuje server, kdo vybírá peníze na společné projekty atd. atd. Je toho opravdu dost.

No předem se vám všem omlouvám, pokud moje rada bude chápána jako, že vám do toho mluvím a že tu nemám co pohledávat.

P.S.: Pokud Deu dodrží své slovo a on ho asi dodřží, jen mu to trvá déle, než je průměrná doba trpělivosti průměrného člena CZFree, pak budete první, co si budou moci vychutnat 2 až více nodů spojeny optikou, jestli jsem to pochopil dobře, a to už je tedy hodně . Naše dosavadní zkušenosti s několika nody spojenými právě jen wi-fi spoji ukazují poměrně vyšší počet kolizí týkajích se rušení, kabeláží a vlhkostí, provozem wifi karty a hostap, provozem 2 a více wi-fi karet v jednom počítači ve vztahu k jeho výkonu CPU atd. atd.

Ahoj

__________________

Naposledy upravil Stay d 24.04.2003 v 22:07

Old Post 24.04.2003 v 21:57
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:29.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz