CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Kamýk, Libuš, Lhotka a okolí
« 11121314151617181920
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Norick
Junior Member

Registrován: 25.08.2002
Příspěvků: 119

Re: Konzultace u Deu Příspěvek č. 257 

__________________

We all shall be connected to backbone net someday. Shall we be satisfied then?
ICQ:332178427

Naposledy upravil Norick 07.04.2003 v 16:58

Old Post 04.04.2003 v 18:23
Norick je offline   Click Here to See the Profile for Norick   Find more posts by Norick   Click here to Send Norick a Private Message   Click Here to Email Norick     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
macros
Network Operator
zastupce cloudu 10.13


Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 397

Re: linky a vůle Příspěvek č. 258 

__________________

All your base are belong to us.

Old Post 04.04.2003 v 18:27
macros je offline   Click Here to See the Profile for macros   Find more posts by macros   Click here to Send macros a Private Message     Visit macros's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

dosah Příspěvek č. 259 

Old Post 04.04.2003 v 21:20
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
macros
Network Operator
zastupce cloudu 10.13


Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 397

Re: dosah Příspěvek č. 260 

__________________

All your base are belong to us.

Old Post 04.04.2003 v 21:32
macros je offline   Click Here to See the Profile for macros   Find more posts by macros   Click here to Send macros a Private Message     Visit macros's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nax
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 75

Re: Re: dosah Příspěvek č. 261 

__________________

/nax

Old Post 05.04.2003 v 07:46
nax je offline   Click Here to See the Profile for nax   Find more posts by nax   Click here to Send nax a Private Message     Visit nax's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nax
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 75

Měření č.3 na SHF Příspěvek č. 262 

__________________

/nax

Old Post 05.04.2003 v 07:59
nax je offline   Click Here to See the Profile for nax   Find more posts by nax   Click here to Send nax a Private Message     Visit nax's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nax
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 75

Re: Měření č.3 na SHF Příspěvek č. 263 

No tak na SHF jsme nakonec vůbec neměřili a už vůbec jsme neměřili ve čtyři, ale výsledky jsou nanejvíš zajímavé. Po delším čekání v autě než se našly klíče od střechy nodu eHAMnet na Libuši, jež jsme využili k zdárnému (již na třetí pokus) nainstalování od guliho zapůjčené karty, jsme vylezli na polozamrzlou střechu (inu počasí bylo opravdu aprílové) a jali jsme se měřit. Vítr nás naštěstí příliš sveřepě ze střechy nesrážel, zato opravdu drsně mrzlo a tedy prstíky držící anténu již po několika minutách vykazovali značnou neohebnost a necitlivost.

Nicméně pohled na celou Prahu pod magicky vyhlížející pokličkou naducaných mraků nám všechny tyto útrapy vynahrazoval a co teprve pak pohled na display prvotřídního DELLa. No a tam se nakonec objevil. Ant. Inu jak už to mám ve zvyku tak jsem si zase nezapamatoval přesná čísla, ale ten program nevykazoval zrovna signál z nejslabších. Až budeme mít k dispozici logy (sveřepě i přes necitlivé prsty jsem se je snažil ukládat - jen nevím kam) budem vědět víc. Každopádně je jasné, že na Anta je linka více než možná. Dokonce má tenhle plánovaný spoj posvěcení samotného Deu, takže již téměř nic nestojí v cestě realizaci.

Kluci z eHAMnetu sehnali někde 2 parádní 60 paraboly, takže stačí postavit zářiče (myslím, že tento týden budou moje večeře nanejvíš jednotvárné - párky, párky, párky... mimochodem, nevíte někdo jak se jmenují takový ty v plechovce s tím plastovým uzávěrem a kde je sehnat?) no a za nějakých 14 dní můžeme linku nahodit.

Pokud tohle čte nějaký Zbraslavák tak se asi zhrozil. Ale nebojte. Máme docela hezky naplánovanou optickou trasu, která by na 3 hopy mohla dosáhnout až na Spec, takže by se ty linky navzájem vlastně zálohovaly.

Jinak co se týče ostatních nodů, tak jsme chytli nějaký podivný link Czfree.net.heaven.hostivar nebo tak nejak. Kazdopadne to dokládá, že směrem na Heaven by byla linka taky eventuelně možná, ale to bude chtít ještě prokázat někdy v budoucnu (tento výkend odloženým) měřením směrovka-směrovka.

Konečně i ZPnet jsme chytli naprosto bez problémů, ale bohužel se na nás zrovna hnala další ošklivá vánice a taky jsme už byli promrzlí na kost, tak jsme zabalili fidlátka a jeli za SHF.

Když jsme tam dojeli, tak se už sice sněhová bouře nekonala, avšak zkřehlí jsme byli stále dost a tak jsme radši zůstali v teple dole ve vchodu a probírali jsme další strategický postup. V podstatě je jasné, že v řádu několika týdnů by měl být hotov link eHAMnet<->ANT a v zápětí by měla bu? začít blikat ronja mezi SHF a eHAMnetem (Libušští mají 2 kousky rozestavěné, a skoro dokončené, ale je potřeba dořešit mechaniku) a nebo se dočasně na tenhle spoj nasadí wifi.

Tož tak.

Koukám, že jsem se zase nějak rozepsal, inu zase jsem si vspoměl na svoje středoškolská léta kdy jsem po vinárnách básnil s přáteli z gymnázijí. Snad jsem příliš svým vyumělkovaným slovníkem ctěné čtenářstvo neobtěžoval. Stejně je to moc dlouhé na to aby to někdo četl

__________________

/nax

Old Post 06.04.2003 v 20:58
nax je offline   Click Here to See the Profile for nax   Find more posts by nax   Click here to Send nax a Private Message     Visit nax's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COM
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 48

Příspěvek č. 264 

Old Post 06.04.2003 v 22:37
COM je offline   Click Here to See the Profile for COM   Find more posts by COM   Click here to Send COM a Private Message   Click Here to Email COM   Visit COM's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bleader
Newbie

Registrován: 14.07.2002
Příspěvků: 53

CZFree a Praha 4 Příspěvek č. 265 

Všichni vy kdož jste z P4ky (Libuš, Kamýk, Modřany, Písnice, Lhotka, Kunratice, Beránek atp.) Vězte informace následující:

1) tyto části Prahy 4 byly rozděleny na 2 autonomní systémy:
->AS Modřany,Beránek (dělící rozhraní je na území těchto oblastí, s libuší pak hraničí Lhotecký les napůl), správcem AS je Guli
->AS Libuš, Lhotka, Novodvorská, Kamýk, Kunratice, Písnice, správcem jsem já

Jakmile se rozběhne na P4 konektivita CZFREE (a to bude brzo věřte - viz b), pak všichni kdož budou chtíti se připojiti si budou muset nastavit přihlašování do těchto autonomních systémů....) pro svá sí?ová zařízení budete potřebovat pevné IP adresy, které obdržíte od správců jednotlivých AS. Pro AS je třeba vytvořit routery, které budou mít na starosti dynamické routování. Centrální servery zajiš?ují správci příslušného AS...Správci mají rovněž práva mapper, tj. editovat statusy a parametry jednotlivých NODE. Proto se prosím se všemi dotazy a informacemi obracejte na správce AS, kteří jsou v úzkém kontaktu se správci dalších AS, tak, aby se daly případné problémy v CZFREE řešit co nejefektivněji.

2) Výše zmiňované lokality se brzy dočkají konektivity do CZFREE. Přesnější detaily si necháme jako překvapení, pro návnadu snad jen uvedeme, že linka bude sice WIFI, ale přímo na OPTICKOU BACKBONE CZFREE. Rychlost předpokládáme 11 Mbit/s.

Jakmile linka bude hotova, bude potřeba, abychom společně skoordinovali vstup Prahy 12 do CZFREE tak, aby bylo vše v naprostém pořádku. Proto si prosím dolaďte, připravte své linky a své přístupové body a těšte se.

Za kolektiv správců AS Prahy 12
Vašek, Bleader

__________________

Venca Henzl alias bleader
---
koordinátor AS 10.35.
eHAMnet leader

Old Post 06.04.2003 v 22:50
Bleader je offline   Click Here to See the Profile for Bleader   Find more posts by Bleader   Click here to Send Bleader a Private Message   Click Here to Email Bleader   Visit Bleader's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
t0x1c
Newbie

Registrován: 23.09.2002
Příspěvků: 23

mereni Příspěvek č. 266 

mno ... tak to si toho poctu :/ nemate to v nakym lepsim (m$ free) formatu prosim?

Old Post 07.04.2003 v 09:14
t0x1c je offline   Click Here to See the Profile for t0x1c   Find more posts by t0x1c   Click here to Send t0x1c a Private Message   Click Here to Email t0x1c   Visit t0x1c's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bleader
Newbie

Registrován: 14.07.2002
Příspěvků: 53

Všechno je lepčí Příspěvek č. 267 

NAXi co se týče linky na ANTa je všechno jinak. Jednu 22 dB parabolu mám, druhou jsem dostal darem. Takže antény máme kompletní, jednu kartu od Deu a druhou v nejbližším týdnu budu mít taky. Otázkou je, jestli by to nestálo za to sprovoznit to na 22 Mbitech.... Uvidíme. No takže stačí abych udělal komp, nastavil držák na antény nějak a linka se bude moct udělat. :-)

Takže NAXi ozařovače nedělej... :-) Nebo je udělej ale nemusíš spěchat a použije se to někam jinam.

Bleader

__________________

Venca Henzl alias bleader
---
koordinátor AS 10.35.
eHAMnet leader

Old Post 07.04.2003 v 21:10
Bleader je offline   Click Here to See the Profile for Bleader   Find more posts by Bleader   Click here to Send Bleader a Private Message   Click Here to Email Bleader   Visit Bleader's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COM
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 48

Příspěvek č. 268 

Old Post 08.04.2003 v 11:11
COM je offline   Click Here to See the Profile for COM   Find more posts by COM   Click here to Send COM a Private Message   Click Here to Email COM   Visit COM's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Re: Všechno je lepčí Příspěvek č. 269 

__________________

Old Post 08.04.2003 v 11:13
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Havrla
Newbie

Registrován: 30.12.2002
Příspěvků: 39

Příspěvek č. 270 

Vo 22Mb kartě nevim, ale ten AP (krabička) co jsem kupoval sousedovy k noutu umí 22Mb

Havra

Old Post 08.04.2003 v 12:40
Havrla je offline   Click Here to See the Profile for Havrla   Find more posts by Havrla   Click here to Send Havrla a Private Message   Click Here to Email Havrla   Visit Havrla's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jzednik
Newbie

Registrován: 24.03.2003
Příspěvků: 4

Připojení na Kamýku Příspěvek č. 271 

Bydlím na Kamýku - Rytířova 810, naproti hotelu Dům. Ja vidís časový horizont připojování se. HW mám slíbenej, ale nemá cenu se o cokoli pokoušet dříve, než bude u nás konektivita CZfree zajištěna. Já z okna sice signál CZfree chytnu: 13 kanal HW adresa karty
00:60:B3:6A:57:63 (snad je to bez preklepu). Davalo mi to signal s odstupem cca 18, coz by snad melo stacit, ale nejsem schopen zjistit, čí to je ... Můžeš mě prosím informovat o jakémkoli vývoji? Díky. Jirka

__________________

jzednik

Old Post 09.04.2003 v 10:12
Jzednik je offline   Click Here to See the Profile for Jzednik   Find more posts by Jzednik   Click here to Send Jzednik a Private Message   Click Here to Email Jzednik   Visit Jzednik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bleader
Newbie

Registrován: 14.07.2002
Příspěvků: 53

Conectivity Příspěvek č. 272 

Už je domluveno, že přístí týden se bude dělat připojení do CZFREE. Bude to připojení na BACKBONE, vidím to tak že by to 5-11 Mbit chodit mohlo. Jakmile to bude hotové dám info.

Bleader

__________________

Venca Henzl alias bleader
---
koordinátor AS 10.35.
eHAMnet leader

Old Post 09.04.2003 v 13:05
Bleader je offline   Click Here to See the Profile for Bleader   Find more posts by Bleader   Click here to Send Bleader a Private Message   Click Here to Email Bleader   Visit Bleader's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 11121314151617181920  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz