CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Už jsem toho přečetl hodně - ale přesto prosím o radu dálkový spoj
123456789
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jojoj
Newbie

Registrován: 31.08.2006
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 65 

Old Post 26.09.2006 v 21:05
jojoj je offline   Click Here to See the Profile for jojoj   Find more posts by jojoj   Click here to Send jojoj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PetrLa
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 121

Příspěvek č. 66 

Old Post 26.09.2006 v 21:18
PetrLa je offline   Click Here to See the Profile for PetrLa   Find more posts by PetrLa   Click here to Send PetrLa a Private Message   Click Here to Email PetrLa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jojoj
Newbie

Registrován: 31.08.2006
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 67 

a ještě poslední otázka jaká distribuce linuxu by tam měla být? Asi blbá otázka ale co. Prostě co mám nainstalovat do toho druhého CP které bude tedy něco kolem 500MHz proc a 125Mb paměti aha tak mě tak napadlo že potřebuji i harddisk:-((

Old Post 26.09.2006 v 21:19
jojoj je offline   Click Here to See the Profile for jojoj   Find more posts by jojoj   Click here to Send jojoj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jojoj
Newbie

Registrován: 31.08.2006
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 68 

Old Post 26.09.2006 v 21:22
jojoj je offline   Click Here to See the Profile for jojoj   Find more posts by jojoj   Click here to Send jojoj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PetrLa
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 121

Příspěvek č. 69 

Old Post 26.09.2006 v 21:23
PetrLa je offline   Click Here to See the Profile for PetrLa   Find more posts by PetrLa   Click here to Send PetrLa a Private Message   Click Here to Email PetrLa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PetrLa
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 121

Příspěvek č. 70 

Old Post 26.09.2006 v 21:27
PetrLa je offline   Click Here to See the Profile for PetrLa   Find more posts by PetrLa   Click here to Send PetrLa a Private Message   Click Here to Email PetrLa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jojoj
Newbie

Registrován: 31.08.2006
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 71 

Old Post 26.09.2006 v 21:30
jojoj je offline   Click Here to See the Profile for jojoj   Find more posts by jojoj   Click here to Send jojoj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jojoj
Newbie

Registrován: 31.08.2006
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 72 

Old Post 26.09.2006 v 21:32
jojoj je offline   Click Here to See the Profile for jojoj   Find more posts by jojoj   Click here to Send jojoj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PetrLa
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 121

Příspěvek č. 73 

Old Post 26.09.2006 v 21:35
PetrLa je offline   Click Here to See the Profile for PetrLa   Find more posts by PetrLa   Click here to Send PetrLa a Private Message   Click Here to Email PetrLa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jojoj
Newbie

Registrován: 31.08.2006
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 74 

Old Post 26.09.2006 v 21:50
jojoj je offline   Click Here to See the Profile for jojoj   Find more posts by jojoj   Click here to Send jojoj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dolby.digital00
Junior Member

Registrován: 24.08.2006
Příspěvků: 114

Příspěvek č. 75 

ja tedy vubec nechapu jak te muze tato varianta napadnout!!! to ti nebude nikdy fungovat ja sem ti poradil jako docela spolehlivy reseni proc nejdes do toho?a jestli to mate jen na zkousku tak reseni kde bude zarazen win je to nejhorsi mozny! to bych se nato rovnou vybodnul.pocitej stim kdyz se vam to podari rozjet tak ti ten win pobezi den a pak se zasekne bude hned zavirovanej nebo ho nekdo hekne nebo neco jinyho.asi pred 4 roky jsem zkousel udelat neco na keriu no a bezelo to tak 8 dni max pc byl zavirovanej a furt se to sekalo. pak jsem tam dal monowall a nikdy sem si toho nevsimnul uptime i pres 150 dni nevim presne pak vypadla elektrika. no tak ti preju hodne stesti stim win XP evidente netusis do ceho se ritis cece



co se tyce ty CM10 tak ta ma mnohem horsi citlivost na dlouhy vzdalenosti nez CM9 a spoj sni jede mnohem pomalejc. aspon pred pul rokem tohle resil kamos a dal tam starsi CM9 a spoj jel OK dnes muze byt ale situace jina treba to bylo jen neodladenym softem nebo tak nevim...

Old Post 26.09.2006 v 22:53
dolby.digital00 je offline   Click Here to See the Profile for dolby.digital00   Find more posts by dolby.digital00   Click here to Send dolby.digital00 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pavelh11
Newbie

Registrován: 27.01.2005
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 76 

Old Post 27.09.2006 v 00:29
pavelh11 je offline   Click Here to See the Profile for pavelh11   Find more posts by pavelh11   Click here to Send pavelh11 a Private Message     Visit pavelh11's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nanotop
Junior Member

Registrován: 11.04.2005
Příspěvků: 198

13Km spoj Příspěvek č. 77 

13Km spoj na 5GHz do 8 tisíc korun nepostavíš.
Jestli ano ano, tak to to nebude nic kvalitního.
.
Možná se ti to povede, ale budeš mít potíže.
Jen antény, rozvaděče, napájení, kabely a další spojovací
materiál tě bude stát odhadem právě těch 8000,-Kč
To ti zaplatí kdo?
Pilarová s Matuškou?
.
A co benzín?
Nebo se budeš teleportovat, jako ve StarTreku?
.
S Linuxem se nekamarádíš, to je taky problém.
Tak ti radím, žačni s nějakou sestavou HWAP.
A hlavně si také něco nastuduj, a? se nemusíš ptát ma každou
koninu, která se tu zmiňovala už mnohokrát.
.
V nadpisu tvého dotazu stojí: "Už jsem toho přečetl hodně".
Já si myslím, že jsi toho přečetl málo.
Já ti poradím rád, pokud budeš vědět co chceš a bude to reálné.
Stavět kvalitní spoj na 13Km za 8 tisíc mi zrovna
reálné moc nepřijde. Za to koupíš jen holou sestavu od I4.
.
Každý ti tady něco poradil, ale já si myslím, že nevíš co chceš.
Přečti si podrobně všechny příspěvky a myslím, že budeš trochu
v obraze. Kup si knihy o Linuxu, sítích, protokolech, apod.
Pak budeš mít jasnější představu o tom, co potřebuješ.
Já už nevím, jak ti víc poradit.

OK1CQC Marcel

Naposledy upravil nanotop 27.09.2006 v 01:39

Old Post 27.09.2006 v 01:33
nanotop je offline   Click Here to See the Profile for nanotop   Find more posts by nanotop   Click here to Send nanotop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jojoj
Newbie

Registrován: 31.08.2006
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 78 

Tak musím říci - napsat že poslední tři příspěvky mi hodně poradili. Ale i Ti ostatní byly OK. Tady jde o to že jsem si myslel že o tom něco vím a přitom jsem netušil že existuje i druhá varianta - ta s PC základem. To že nejde použít PC s Win XP lituji ale dám na Vaši radu - koupím nějaké staré PC a uvidíme.
Také jste psali ze do 8000Kč se nevejdu ani náhodou ale já jsem zase psal, že to nedělám pro zisk ale z nadšení. Nebo už neznáte ten pocit, když se Vám něco rozjede pod vAšíma rukama. Ano je tam i zklamání a i ztráta, ale to opravdu jsou všude jen ty peníze? Tak do toho nepočítám čas, dopravu, drobný materiál, stožárek (všude se válí nějaká trubka a barvu mám doma:-)) Víte tak to jde udelat hodně věcí. Ale něco se musí koupit. Třeba tu anténu několikrát jsem se ptal jaký typ. Nebo lépe co máte na takém spoji vy?

Old Post 27.09.2006 v 14:55
jojoj je offline   Click Here to See the Profile for jojoj   Find more posts by jojoj   Click here to Send jojoj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 79 

Anténu - jak už tu lidi psali - VAX, DCOM, min 60 cm parabola. Ale nejsou nejlevnější. Já používám JRC 24 ale na necelý 3 km.... a "přes pole". Na 13km je to špatná anténa....

Na obou stranách RB 112 (bridge, OS mikrotik - pro neznalé Linuxu skvělá věc...) cca 8 Mbit linka do netu (což je už dost), o řízení sítě se pak stará výkonější PC (P4 1,7Ghz, pf sense). 72 userů.

Asi to samý už radili lidi předemnou........

__________________

Rád se hrabu v čemkoliv......
BOK.Net Vejprnice

Naposledy upravil vydrat 27.09.2006 v 17:00

Old Post 27.09.2006 v 16:52
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 80 

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 27.09.2006 v 18:57
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:12.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz