CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Cloud Řepná pole (10.43.0.0/16) a jeho správa
1234567 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Cloud Řepná pole (10.43.0.0/16) a jeho správa Příspěvek č. 1 

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 21.06.2006 v 10:17
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
samaell
Master Lama
zastupce cloudu 10.43


Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 226

Příspěvek č. 2 

Myslim si ze toto je natolik zavazny problem ze by si zaslouzil osobni jednani (nejlepe u zlataveho moku) na ktery prijdou vsichni dotceni udela se z toho nejake resume.

__________________

V den, kdy vás očistím ode všech vašich nepravostí, osídlím města, a co je v troskách, bude vystavěno.

Old Post 21.06.2006 v 10:37
samaell je offline   Click Here to See the Profile for samaell   Find more posts by samaell   Click here to Send samaell a Private Message   Click Here to Email samaell   Visit samaell's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Re: Cloud Řepná pole (10.43.0.0/16) a jeho správa Příspěvek č. 3 

Jen par detailu, ktere citim potrebu uvest na pravou miru:

a) AFAIK je mikrotik postaven na Linuxu a Zebre/Quaze, k nimz je dodelano okenkove rozhrani.
b) Chovani mikrotiku muzu povazovat za standardni, co se preference konkretnich smerovacich cest tyce. Nicmene nezkoumal jsem vse.
c) Co se tyce chovani AP assembler, tak bylo drive nasmerovane na me, kde se da rict, ze bylo pricinu problemu. Prehodili jste to na Zviryho s tim, ze tam problemy nejsou. Tak nevim :-)
d) O DNS Prezletic ani reverzy jsem Te nezadal a nevidim zadny duvod, proc bys je mel provozovat.
e) Pokud muzu mluvit za sebe, tak v obchodnich zalezitostech, ktere jsme spolu s IOJem meli (pro tchana u nej nakupuju Internet), se chova seriozne dle dohod.
f) Na srazu jsem take nebyl. Na druhou stranu, v predchozim terminu nemohli jini lide.

Obecne nemam pocit, ze toto vlakno vyresi nejaky problem. Nicmene rozhodne nechci nikomu brat pravo diskutovat o cemkoliv :-)

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 21.06.2006 v 10:41
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 4 

Ano, vim ze s nim nemas nejmensi problem, a docela ti zavidim. Ja, klienti na sidlisti, vcetne drba (nemluve o VDS, ten byl nastvany nejvic tehdy i ted), jsme zcela opacneho nazoru. bohuzel.
Nicmene po diskuzi na toto tema (ospf Mikrotik vs. Linux) s lidma z Rican jsem zjistil, ze je tento problem specificky prave pri konekci techto dvou. Zvlastni je, ze tve AP vs AP Vinor nemaji problem. AP Assembler v konekci na AP prezletice melo problem prave v tom, ze byli dva neighbori na jedne vsesmerovce.

Tento problem, soucasny, se trosku lisi.

ad DNS: pokladam za dulezite (nezbytne) mit v celem cloudu funkcni DNS zony a jejich zaznamy.

Na srazu jsi nebyl, ale dal jsi to vedet dopredu, at uz tim ze ses ozval ze nejdes, nebo tim, ze jsi nereagoval vubec. IOJ reagoval jako ze jde, vsici jsme to brali jako bernou minci, v posledni chvili ale obratil. To je ten smerodatny fakt.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 21.06.2006 v 10:46
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danik
Newbie

Registrován: 23.09.2002
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 5 

Jen pro doplneni. Obe Jenstejnska AP jedou na mikrotiku (ne na star-os) a osobne nevidim duvod to menit.

Co se tyce OSPF, tak jsem se za celou slavnou historii naseho kolecka pripojil opacnym smerem jen jednou (a pokud by jelo ospf ok tak bych to ani nepotreboval). Jinak to proste uvazlo nekde ve vinori (zhlavy nevim, jestli mezi samaellem a virnikem nebo jinde). Takze co se tyce Jenstejna, tak nevyhody OSPF vyrazne prevysuji jeho prinos. Od te doby, co Jenstejn neni soucasti kolecka, je vsechno v pohode ...
Samozrejme chapu, ze vzhledem ke dvema (ne vzdy funkcim) spojum do CZF nejde routovat staticky, ale obcas bych si to docela pral ;-)

Pokud bych mel mluvit za uzivatele, tak se obavam, ze krome me je spoj do CZF vsem trochu fuk. Takze DNS a reverzy bych nebral tak silene vazne. Pokud to Virniku myslis vazne, tak zverejni nekde php script pro pridavani a mazani (nebo rekni, ze chces script pro bind), at se to da udrzovat bez soustavne korespondence a doladovani detailu.

Na zaver bych rad podotknul, ze to byl IOJ, kdo riskoval investice a hromadu casu do pripojeni na optiku a bez nej bychom asi doted jeli wifispojem nekam dohaje (pametnici si pamatuji parametry spojeni :-( ). Takze za tohle i za to, ze dokazal wifi dotahnout do tolika vesnic v takovehle kvalite si rozhodne zaslouzi uznani.

__________________

Danik

Old Post 21.06.2006 v 11:31
danik je offline   Click Here to See the Profile for danik   Find more posts by danik   Click here to Send danik a Private Message     Visit danik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danik
Newbie

Registrován: 23.09.2002
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 6 

Jo a jeste k tem "podvodum". Me osobne to taky otravuje ;-) obzvlast kdyz musim s lidma resit smlouvy/nove smlouvy, urgovat promitnuti rychlosti podle novych smluv apod ....

Nicmene zase celkem chapu, ze kdyz ma nekdo smlouvu na 512 za 450, tak proste dokud nepodepise dodatek/novou smlouvu tak se jede podle puvodnich podminek. Tak je prece to vsude.

Pokud s tim mas problem, muzes se s IOJem domluvit (nevim jestli by mu to ale vyhovovalo) na odebirani urcite kapacity za urcitou cenu, distribuovat lidem ve Vinori, resit ucetnictvi, resit neplatice, resit riziko, ze budes muset doplacet ze sveho, resit co s vydelanym prebytkem apod ....

__________________

Danik

Old Post 21.06.2006 v 11:40
danik je offline   Click Here to See the Profile for danik   Find more posts by danik   Click here to Send danik a Private Message     Visit danik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 7 

no, prave tak to puvodne bylo, a nevyhovovalo to prave iojovi. takze tady je slepa ulicka. osobne jsem toho nazoru, ze by se mely dodrzovat dohody a pravidla tak, jak byla dohodnuta a schvalena, a ne si delat vlastni. ospf dle meho nazoru rozhodne neni zadnou brzdou, a paklize je vsem u vas czf sumak, proc jste do nej vstupovali? proc ste se pripojovali do czf zony? tomu tak nejak nerozumim.

zda nekde jeste jede StarOS ci nikoliv je bezpredmetne, vychazel jsem ze starsich informaci. jako spravce dns serveru takovy skript samozrejme mam v planu vytvorit ci se na jeho tvorbe podilet, nicmene nelze pocitat s tim, ze do dns zony necham zasahovat nekoho jineho, nez samaella ci oooka, a to jeste do patricnych oblasti. nevidim duvod, proc by nekdo bez konzultacem s vlastnikem teto dns zony, resp dns serveru mel mit pravo cokoliv menit. od toho tu je mail ci icq, aby si clovek zazadal o zmenu/update. tak to fungovalo i v drevnich dobach, kdy jsem samaella napriklad zadal o doplneni. od toho tu tento spravce je ne?

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 21.06.2006 v 11:46
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

statistiky smerovacu Příspěvek č. 8 

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 21.06.2006 v 11:55
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danik
Newbie

Registrován: 23.09.2002
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 9 

ad pravidla - jasne, souhlasim ... psal jsem jen svuj nayor

ad czf - a kolik lidi u vas je opravdu fandu do czf ? ;-) Kolik lidi pripojenych do czf jinde je fandu pro czf? (a kolika lidem spis jde o pripojeni k inetu za rozumnou cenu?)

ad zony - tezko muzes pocitat, ze mam tolik casu, abych to porad s nekym resil pres icq. Jsem schopen si napsat generator toho scriptu z databaze uzivatelu, ale nemam v umyslu te/sebe otravovat s kazdym uzivatelem zvlast. menit zaznamy mimo svuj rozsah jsem nikdy nemel v umyslu...

__________________

Danik

Old Post 21.06.2006 v 12:00
danik je offline   Click Here to See the Profile for danik   Find more posts by danik   Click here to Send danik a Private Message     Visit danik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 10 

timto uhlem pohledu na vec se to da taky resit. jde o to, aby toto php melo specificka prava pro usery, kteri smi co menit a jak. pak nejsem proti. resp si to predstavuji tak, ze admin zada do prohlizece nejaky url, tam se ho to zepta na login, po prihlaseni mu to ukaze aktualni stav a dovoli zmenu jen urcitych veci. a ta by se jeste logovala, aby bylo zpetne dohledatelne, kdo kdy a co menil. pak bych byl pro. samozrejmosti by bylo, ze by si kazdy mohl takto aktualizovat svou vlastni zonu a pripadne zaznamy pres web do ni pridavat. toto mam v planu uz 3 mesice, ale zatim jsem se nedostal od myslenky k realizaci. nejdriv je totiz nutne, abych mel aktualni informace.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 21.06.2006 v 12:06
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IOJ
Junior Member

Registrován: 05.11.2003
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 11 

__________________

admin oblasti Repna pola
vaslepsi.net - 724 76 68 17
Nejlepsi zesilovac je ANTENA ! Pp=Pv+Gv+Gp-Lfsl-L Lfsl=32,45+20logf(MHz) +20logR(km)

Naposledy upravil IOJ 21.06.2006 v 12:52

Old Post 21.06.2006 v 12:45
IOJ je offline   Click Here to See the Profile for IOJ   Find more posts by IOJ   Click here to Send IOJ a Private Message   Click Here to Email IOJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majsner
Newbie

Registrován: 07.03.2005
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 12 

Zdravím. Na upozornění Virníka a doporučení, abych přispěl svým stanoviskem k poskytování internetu IOJem, resp. JR-NETem.

Nejprve bych chtěl zareagovat na již zmíněné navýšení rychlosti.
Již od počátku této ,,aféry" s navýšením mi nebylo jasné, proč je nutné, abychom vyplňovali další lejstro, když ve všeobecných podmínkách se hovoří jasně: 5.1 Ceník je veřejně přístupný na webové stránce poskytovatele.Poskytovatel si vyhrazuje právo na základě vlastního uvážení kdykoli měnit a doplňovat Ceník, a zejména měnit výši, strukturu, případně způsob výpočtu kteréhokoli ceny a doplňovat nový typ cen. Případné změny Ceníku budou Poskytovatelem oznámeny na webové stránce Poskytovatele nejméně jeden měsíc předem. Ve stejné lhůtě zašle Poskytovatel Uživateli formou elektronické zprávy na elektronickou adresu nebo jiným vhodným způsobem informaci o budoucí změně Ceníku.

Z tohoto textu je patrné, že pokud poskytovatel změnil nebo doplnil ceník (služby, resp. rychlost v našem případě), informuje o tom uživatele. Nikde se nepíše o tom, že je potřeba něco dalšího podepisovat. Není pravda, že při každé změně podmínek se jede podle původních, dokud se nepodepíše nová smlouva. Vemte si jen třeba případ Českého Telecomu. Máte s nimi smlouvo o poskytování telek. služeb, ale při změně služeb vás JENOM informují. Od nového zúčtovacího období se jede už podle nových podmínek a nic nového se nepodepisuje. Kromě toho, dá rozum, že když se změnou ceníku zlepší podmínky pro uživatele, bude s tím uživatel souhlasit. Musel by být hlupák, aby se řídil starými podmínkami, kdy za stejnou cenu má horší rychlost.
Navíc, píše se zde, že poskytovatel bude informovat uživatele ,,o budoucí změně ceníku." O této ,,budoucí" změně jsem byl informován až v době, kdy už byl ceník platný. Pro představu: ceník byl platný od 1.4.2006,přitom já jsem dostal zprávu teprve 2.4.2006, že se bude měnit zařízení pro navýšení rychlosti. Znamená to, že už tehdy jsem platil fakticky rychlost 1mbit/s, akorát mě o tom PŘEDEM NIKDO NEINFORMOVAL. Jinak bych ji samozřejmě nechal navýšit hned.
A tím se dostávám k dalšímu problému. Komunikace s ISP.

Mnohokráte se stalo, že došlo k neplánovanému výpadku. Dobře, stane se. Ale kdyby mě někdo aspoň informoval o tom, že se něco takového stane. Od doby, co jsem podepsal smlouvu až asi do již zmíněného data 2.4. mě o žádných plánovaných odstávkách nikdy ISP (takže IOJ) neinformoval. A občas se dokonce stalo, že ani přes mé četné dotazy neodpověděl. Jednou jsem se naštval tak, že jsem mu poslal několik ostrých sms a hle - najednou se internet jako mávnutím proutku rozběhl. Chápu, že s tím podnikem máte, pánové, dost práce, ale ve vší slušnosti - mě, jako uživatele to dvakrát nezajímá, to snad chápete, ne? Mě jde prostě o to, aby mi internet šel. Vaše interní záležitosti mě nemůžou a nezajímají, nehledě k tomu, že mi do nich vlastně ani nic není. To, že musíte řešit reklamace, nové smlouvy, dotazy a pod. je přece vaše práce. Když jednou provozuji firmu, tak se o ni holt musím starat. Jinak to nejde.

To by tak k mým poznámkám o internetu od JR-NETu bylo vše. Omluvte některé moje případné neznalosti technických detailů, ale jsem pouze laik.

Naposledy upravil majsner 21.06.2006 v 13:10

Old Post 21.06.2006 v 13:06
majsner je offline   Click Here to See the Profile for majsner   Find more posts by majsner   Click here to Send majsner a Private Message   Click Here to Email majsner     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 13 

zcela souhlasim s majsnerem. ad sumarum, doplnil bych jen, ze na sebe neminim brat odpovednost za aktualnost IOJovych sluzeb. uz takhle toho mam dost. sam by mel vedet jak ma dane priority, apriori si to zaridit tak, aby stihal oboje. nelze se porad jen vymlouvat na nedostatek casu. me spis prijde, ze si ten nekdo ten cas najit ani nechce, protoze veci o kterych mluvim nezaberou vic jak 20min jedna, a kdyby tomu ten clovek venoval 1-2 dny tydne, mel by to za dva tydny hotove a bylo by po problemu.

o tom, ze posles velmi rad veskera data, bychom mohli diskutovat. o tato data jsem Te nejen ja jiz nekolikrat upominal a zadal, a nedostalo se mi zadne odpovedi.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 21.06.2006 v 13:27
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majsner
Newbie

Registrován: 07.03.2005
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 14 

Právě jsem diskutoval s IOJem přes jabber. Reagoval na moje příspěvky zde a na fóru na clusteru. Zhruba lze říci, že se mu nelíbí můj návrh informovat nás, uživatele v případě výpadku, že na případné vzniklé poruše pracuje. Argumentoval například tím, že se tím, že nás bude informovat při každém výpadku, tak prodlouží oprava vznikého problému. Na to jsem odpověděl, že stačí krátká zpráva o tom, že s tím něco dělá, a že v dnešní době snad není takový problém rozeslat smsky z internetu hromadně dotčeným uživatelům. IOJ dále shledal problém v tom, že třeba na T-mobile smsky zadarmo odeslat nejdou a že pro odeslání je třeba mít funkční internet, kterýžto právě v důsledku poruchy fungovat nemusí. Následně diskusi ukončil s tím, že musí jít pracovat. Navrhl jsem mu tedy, abychom tuto diskusi řešili zde na fóru nebo na fóru Clusteru. Věřím, že by mohla být užitečná i pro ostatní zúčastněné.

Chtěl bych ještě podotknout, že se také zmínil o tom, že nemůže měnit rychlosti a cenu bez podpisu dalšího potvrzení, ale bohužel neuvedl, z kterého článku všeobecných podmínek o poskytování internetu to vyplývá. Proto bych ho chtěl ještě jednou požádat o informaci, který že to článek mu to zakazuje. Já ve svém příspěvku výše uvádím článek, který ho k tomu dokonce opravňuje.

Dále uváděl, že o změně rychlosti informoval 2x. Potvrzuji, že e-mail s informací o změně rychlosti jsem dostal. Ale byl pouze jeden a to zmíněného 2.4.2006 spolu s fakturou. To už byla změna ceníku účinná.

Chtěl bych tímto IOJe požádat, abychom řešili tento problémy výhrdaně na fóru, nebo? zřejmě bude tato diskuse obsáhlejší a diskutovat přes jabber nás oba může zdržovat. Navíc se k ní mohou vaÿjádřit i ostatní zainteresovaní.
Děkuji.

Old Post 21.06.2006 v 14:47
majsner je offline   Click Here to See the Profile for majsner   Find more posts by majsner   Click here to Send majsner a Private Message   Click Here to Email majsner     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: Cloud Řepná pole (10.43.0.0/16) a jeho správa Příspěvek č. 15 

Old Post 21.06.2006 v 15:39
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danik
Newbie

Registrován: 23.09.2002
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 16 

ad cenik - souhlas, ze o zmene muze informovat. Nicmene jsi prehledl jeden fakt - ze bezi soucasne ceniky dva. Podle stareho ma poskytovatel pravo te neprevadet na zmenu rychlosti. S tim nehnes (ja osobne bych doplnek smlouvy nepozadoval, ale o nejakem "pravu na navyseni" tady nemuze byt rec). At si poskytovatel argumentuje treba blbostma, je jeho vec, jetsli zvendne tarify automaticky nebo ne.

ad chci jen net - zrovna pred nedavnem mi virnik tvrdil, ze vsichni lidi ve vinori (doslovne to nerekl, ale tak jsem to pochopil) jsou nadsenci hlavne pro CZfree ;-)

Jen pro info - ja bych pro Jenstejn taky uvital zrychleni bez papirovani a na IOJovi jsem si to snazil vydupat, ale pak jsem to vzdal ;-)

__________________

Danik

Naposledy upravil danik 21.06.2006 v 15:45

Old Post 21.06.2006 v 15:40
danik je offline   Click Here to See the Profile for danik   Find more posts by danik   Click here to Send danik a Private Message     Visit danik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:24.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz