CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > Openwrt na AirCA8 a Ovislink WLA5000AP
« 2728293031323334
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lkv
Newbie

Registrován: 30.10.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 513 

Zdravím,

píšu si softík pro ovislinka wla5000 s openwrt. Používám seriový port na přenos dat do jednočipu. V konfiguraci jsem vypnul seriovou konzolu, ale ještě mi vadí výpis bootování na seriový port při startu. Jde nějak předat jádru parametr, který by seriový port uplně uvolnil, nebo je třeba kompilovat jádro znovu? Případně nevíte kde najdu zdrojáky?

Dík Lukáš.

Old Post 21.07.2010 v 09:28
lkv je offline   Click Here to See the Profile for lkv   Find more posts by lkv   Click here to Send lkv a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgius
Newbie

Registrován: 13.06.2005
Příspěvků: 28

Příspěvek č. 514 

Nejpovolanější na to by byl valXdater, který má i svn celého trunku na svém serveru openwrt.net (link z hlavy nevím, musel bych hledat). Nicméně, i když vypneš výpisy jádra, tak budeš mít na začátku prompt flešovací utility. Takže bys musel přepsat i flasher, což je ovšem dost frajeřina ;-). Nevím, co máš na konci sériáku za jednočip, ale nebylo by jednodušší poslat na konci bootu jednočipu nějaký string jako "heslo" a jednočip by všechno do hesla ignoroval ? A pro případ restartu ho "naučit" ten první string při bootu - aby na něj kašlal ?
Georgius

Old Post 21.07.2010 v 09:36
Georgius je offline   Click Here to See the Profile for Georgius   Find more posts by Georgius   Click here to Send Georgius a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lkv
Newbie

Registrován: 30.10.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 515 

Jestli tomu rozumím dobře tak jádro po nabootování samo na seriový port nic nepošle, když v konfiguraci vypnu konzolu? Mně to všechno funguje, ale občas ta komunikace na seriovém portu spadne. Tak jsem si říkal, jestli se tam jádro nesnaží poslat nějakou hlášku nebo něco takového.

Old Post 21.07.2010 v 09:41
lkv je offline   Click Here to See the Profile for lkv   Find more posts by lkv   Click here to Send lkv a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgius
Newbie

Registrován: 13.06.2005
Příspěvků: 28

Příspěvek č. 516 

V praxi jsem to nezkoušel, ale jádro jako takové by nic posílat nemělo. Ale určitě ti pošle něco zaváděcí utilita (na začátku napíše "menu" a čeká, jestli mu něco zmáčkneš. A tohodle výpisu se nazbavíš jinak než přepsáním zavaděče, což je o ústa. Kdyžtak mne někdo opravte ...

Old Post 21.07.2010 v 09:47
Georgius je offline   Click Here to See the Profile for Georgius   Find more posts by Georgius   Click here to Send Georgius a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lkv
Newbie

Registrován: 30.10.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 517 

To je mi jasné, ale tohle nakonec nevadí, protože je to tak jak jsi napsal a jednočip je nečinný dokud se nespustí muj softík. Navíc běží na jené baudrate. Spíš mi šlo o to jestli jádro něco neposílá. Ok tak já budu zkoušet dál.

Dík

Old Post 21.07.2010 v 09:53
lkv je offline   Click Here to See the Profile for lkv   Find more posts by lkv   Click here to Send lkv a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgius
Newbie

Registrován: 13.06.2005
Příspěvků: 28

Příspěvek č. 518 

Ehm, nevím, jestli jsem se vyjádřil dost přesně - překompilované jádro, které popisuješ nic neposílá, "normální" jádro samozřejmě posílá docela dost ...

Old Post 21.07.2010 v 10:00
Georgius je offline   Click Here to See the Profile for Georgius   Find more posts by Georgius   Click here to Send Georgius a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lkv
Newbie

Registrován: 30.10.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 519 

Taky mám pocit, že se nechápeme. Když na ovise připojím seriový kabel tak si problédnu bootování systému na seriovém portu. To pak skončí a entrem můžeš spustit seriovou konzolu. Tu konzolu jsem vypnul a teď mě zajímá jestli krom toho startu systému si už za běhu systému může jádro ještě něco poslat na seriový port. Protože to by mi už vadilo. Ale možná to nechápu dost dobře. Tak mě prosím oprav, docela bych to už potřeboval vyřešit.

Old Post 21.07.2010 v 10:06
lkv je offline   Click Here to See the Profile for lkv   Find more posts by lkv   Click here to Send lkv a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ValXdater
Senior Member

Registrován: 14.12.2003
Příspěvků: 657

Příspěvek č. 520 

__________________

Neděkuj, poděkuj, až ti to pojede...

Old Post 21.07.2010 v 20:16
ValXdater je offline   Click Here to See the Profile for ValXdater   Find more posts by ValXdater   Click here to Send ValXdater a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 521 

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 22.07.2010 v 13:59
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgius
Newbie

Registrován: 13.06.2005
Příspěvků: 28

Příspěvek č. 522 

Ahoj,
takže problémy s flešováním na třetí pokus záhadně zmizely - asi blbnul tftp server nebo co. Každopádně teďka řeším transparentní bridge a mám problém s arptables - nainstaloval jsem je i s jaderným modulem, ale když pingnu cokoli mimo vlastní krabičku, tak mi zpanikaří jádro. Problémy dělá modul arp_tables ... prosím o pomoc !

Old Post 31.07.2010 v 09:06
Georgius je offline   Click Here to See the Profile for Georgius   Find more posts by Georgius   Click here to Send Georgius a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petik tik
Newbie

Registrován: 18.09.2006
Příspěvků: 13

Post build revize 122 Příspěvek č. 523 

Old Post 29.10.2010 v 16:14
petik tik je offline   Click Here to See the Profile for petik tik   Find more posts by petik tik   Click here to Send petik tik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
js2002
Newbie

Registrován: 05.01.2011
Příspěvků: 1

image pro AirLive WLA 5000AP Příspěvek č. 524 

Naposledy upravil js2002 06.01.2011 v 05:29

Old Post 05.01.2011 v 16:02
js2002 je offline   Click Here to See the Profile for js2002   Find more posts by js2002   Click here to Send js2002 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
twiedermann
Newbie

Registrován: 12.04.2011
Příspěvků: 1

WPA v klient módu Příspěvek č. 525 

Old Post 12.04.2011 v 08:44
twiedermann je offline   Click Here to See the Profile for twiedermann   Find more posts by twiedermann   Click here to Send twiedermann a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mikulas
Member

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 393

openWRT a Airca8 (tedy starší, jednoportová verze) Příspěvek č. 526 

Hledám, hledám a nenacházím nikde na netu spolehlivě vypadající informaci, zda lze do starého Airca8 (1x eth port, přezdívka "mejdlo") nahrát OpenWRT...

Dočetl jsem se pouze, že "by to mělo jít, ale nepůjde dále rozšiřovat z důvodu nedostatku RAM", což mě moc netrápí, ale nechci ho umrtvit.

Máte prosím někdo konkrétní zkušenost?
Pokud ano a odpověď bude pozitivní, moc bych ocenil link na konkrétní image.

Dále by mě zajímalo, zda mode REPEATER funguje jako opravdový opakovač, tzn. pouze přeposílá pakety tam a zpět a prodlužuje tak dosah jiného AP ... a nebo je to pouze nějaká proprietární záležitost?

Díky moc, většina fór, co se tím zabývaly, už jsou mrtvá.
Mikuláš

Old Post 07.10.2011 v 17:25
Mikulas je offline   Click Here to See the Profile for Mikulas   Find more posts by Mikulas   Click here to Send Mikulas a Private Message   Click Here to Email Mikulas   Visit Mikulas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cejvik
Newbie

Registrován: 10.03.2003
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 527 

Old Post 02.12.2011 v 10:06
cejvik je offline   Click Here to See the Profile for cejvik   Find more posts by cejvik   Click here to Send cejvik a Private Message     Visit cejvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mikulas
Member

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 393

Příspěvek č. 528 

Je, ale má menší RAM.

Old Post 02.12.2011 v 10:47
Mikulas je offline   Click Here to See the Profile for Mikulas   Find more posts by Mikulas   Click here to Send Mikulas a Private Message   Click Here to Email Mikulas   Visit Mikulas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:20.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 2728293031323334  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz