CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > Openwrt na AirCA8 a Ovislink WLA5000AP
« 262728293031323334
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
petik tik
Newbie

Registrován: 18.09.2006
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 497 

Naposledy upravil petik tik 17.05.2010 v 13:45

Old Post 17.05.2010 v 13:30
petik tik je offline   Click Here to See the Profile for petik tik   Find more posts by petik tik   Click here to Send petik tik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ValXdater
Senior Member

Registrován: 14.12.2003
Příspěvků: 657

Příspěvek č. 498 

__________________

Neděkuj, poděkuj, až ti to pojede...

Naposledy upravil ValXdater 19.05.2010 v 05:39

Old Post 19.05.2010 v 04:46
ValXdater je offline   Click Here to See the Profile for ValXdater   Find more posts by ValXdater   Click here to Send ValXdater a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petik tik
Newbie

Registrován: 18.09.2006
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 499 

Old Post 19.05.2010 v 13:35
petik tik je offline   Click Here to See the Profile for petik tik   Find more posts by petik tik   Click here to Send petik tik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kralj
Junior Member

Registrován: 11.01.2004
Příspěvků: 188

Příspěvek č. 500 

__________________

Old Post 02.06.2010 v 13:20
kralj je offline   Click Here to See the Profile for kralj   Find more posts by kralj   Click here to Send kralj a Private Message   Click Here to Email kralj     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ValXdater
Senior Member

Registrován: 14.12.2003
Příspěvků: 657

Příspěvek č. 501 

__________________

Neděkuj, poděkuj, až ti to pojede...

Old Post 02.06.2010 v 15:27
ValXdater je offline   Click Here to See the Profile for ValXdater   Find more posts by ValXdater   Click here to Send ValXdater a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petik tik
Newbie

Registrován: 18.09.2006
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 502 

Old Post 06.06.2010 v 11:18
petik tik je offline   Click Here to See the Profile for petik tik   Find more posts by petik tik   Click here to Send petik tik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ValXdater
Senior Member

Registrován: 14.12.2003
Příspěvků: 657

Příspěvek č. 503 

tak jsem to jeste overoval znovu a zkusil to, co s tim presne delate...

zda se, ze to je zrovna ten divny kernel, kde byl pruser s tim, ze vlany nejely, kdyz nebylo rozhrani v promiscu (coz v pripade, ze je rozhrani v bridge, je "automaticky")


takze workaround:
ipcko normalne strkejte na eth0.0
na eth0 hodte promisc (ifconfig eth0 promisc)

a melo by to jet...

__________________

Neděkuj, poděkuj, až ti to pojede...

Old Post 07.06.2010 v 17:28
ValXdater je offline   Click Here to See the Profile for ValXdater   Find more posts by ValXdater   Click here to Send ValXdater a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
waclaw66
Newbie

Registrován: 20.06.2010
Příspěvků: 2

Odintalace Příspěvek č. 504 

Naposledy upravil waclaw66 20.06.2010 v 17:35

Old Post 20.06.2010 v 13:23
waclaw66 je offline   Click Here to See the Profile for waclaw66   Find more posts by waclaw66   Click here to Send waclaw66 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ValXdater
Senior Member

Registrován: 14.12.2003
Příspěvků: 657

Příspěvek č. 505 

wholeflash je cela flash vcetne zavadece apod. tu bych rozhodne nepremazaval

jinak elegantne se to da udelat tak, ze se smaze kernel a po resetu zavadeci nebude sedet crc a tak bude hledat novy firmware na tftp://192.168.1.254/zImage

__________________

Neděkuj, poděkuj, až ti to pojede...

Old Post 20.06.2010 v 17:20
ValXdater je offline   Click Here to See the Profile for ValXdater   Find more posts by ValXdater   Click here to Send ValXdater a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
waclaw66
Newbie

Registrován: 20.06.2010
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 506 

Old Post 20.06.2010 v 17:26
waclaw66 je offline   Click Here to See the Profile for waclaw66   Find more posts by waclaw66   Click here to Send waclaw66 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgius
Newbie

Registrován: 13.06.2005
Příspěvků: 28

Příspěvek č. 507 

Ahoj,
tak jsem v tomle vláknu zase :-(. Chtěl jsem si trochu pomoci upgradem openwrt na "pravé" tříportové AirCe, na které dosud jakš-takš běžela jakási verze označující se za 100 (=verze 102-107, všechny se hlásí jako stovka ...). Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že s poslední "testing" fleší nefunguje wlan ! I nu nic, řekl jsem si, někde je chybka ve firmwaru. Další fleš na 120ku. Zas nic. Tak do třetice 107. Opět h*. Ještě mám při ruce 102ku, ale něco mi říká, že je to ten "původní" fw, co jsem flešoval minule. Hlavní vývojář bohužel není na ICQ a tak mi nezbývá než klást dotaz sem: jsem blbej já, nebo je něco divného ve firmwerech ? Dá se něco vybádat, nebo tam mám narvat 102ku ? Airca mi může klidně chvíli ležet rozhrabaná na stole, naštěstí není na žádném páteřním spoji a je dočasně zastupitelná.

Další otázka je lehce OT: na mém starém AirLive 5000 mám také ještě Molekulovu asi 88ku, "just works", strčím do zdi a jede a nevím o ní - už asi tři roky. Potřeboval bych vyměnit její pozici s AirCou (kvůli portům) , ale zjistil jsem, že nechytne signál tam, kde AirCA chytne. Teď, když jsem rozebral AirCu, vidím, že má o anténu navíc. Blbej dotaz: novější ovladače mikrovlky asi citlivosti nepomůžou, že ?

s díky za odpovědi
Georgius

Old Post 13.07.2010 v 16:55
Georgius je offline   Click Here to See the Profile for Georgius   Find more posts by Georgius   Click here to Send Georgius a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ValXdater
Senior Member

Registrován: 14.12.2003
Příspěvků: 657

Příspěvek č. 508 

__________________

Neděkuj, poděkuj, až ti to pojede...

Old Post 13.07.2010 v 19:55
ValXdater je offline   Click Here to See the Profile for ValXdater   Find more posts by ValXdater   Click here to Send ValXdater a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgius
Newbie

Registrován: 13.06.2005
Příspěvků: 28

Příspěvek č. 509 

NO, teď zrovna nesedím u krabičky, tak si nepamatuju jestli wlan0 nebo wifi0, tak mne neber za slovo, ale mám namysli něco jako:

wrt# iwconfig wifi0

wifi0: no wireless extensions.
wtt# iwlist wifi0 freq
wifi0 no frequency information.

Přičemž dmesg o wifi0 normálně "ví", t.j. vypisuje použitelné rychlosti atd ...

ČIli nejde "nic" - iwlist scan, iwconfig s nastavením módu ani iwpriv ...

Jestli je něco konkrétního, co bych měl z logů vydolovat, tak odpoledne/k večeru není problém, ev. můžu flešnout něco jiného, ještě jí mám doma na sériáku.
díky
Georgius

Old Post 14.07.2010 v 07:37
Georgius je offline   Click Here to See the Profile for Georgius   Find more posts by Georgius   Click here to Send Georgius a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ValXdater
Senior Member

Registrován: 14.12.2003
Příspěvků: 657

Příspěvek č. 510 

__________________

Neděkuj, poděkuj, až ti to pojede...

Old Post 14.07.2010 v 13:46
ValXdater je offline   Click Here to See the Profile for ValXdater   Find more posts by ValXdater   Click here to Send ValXdater a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgius
Newbie

Registrován: 13.06.2005
Příspěvků: 28

Příspěvek č. 511 

OK, dá se ath0 normálně vytvořit, vypadá to, že i chodí. Takže se musí vytvořit "vlastní" init skript, který to bude na začátku nahazovat, že ...

Naposledy upravil Georgius 15.07.2010 v 14:13

Old Post 15.07.2010 v 14:03
Georgius je offline   Click Here to See the Profile for Georgius   Find more posts by Georgius   Click here to Send Georgius a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgius
Newbie

Registrován: 13.06.2005
Příspěvků: 28

Příspěvek č. 512 

Ahoj, to jsem zase já , na té AirCE jsem to vyřešil - chyba byla - jako obvykle v Linuxu - mezi klávesnicí a židlí - prostě jsem byl zvyklý z Molekulovy 88ky a "velkých" Linuxů, že se mi ath0 vytvoří "samo".
Potřeboval bych teď radu nebo pomoc. Chtěl jsem tu samou verzi (testing) flešnout na jednoportového Ovise 5000 (předpokládám, že v1, je to r.v. 2006 IIRC) a flasher (přes sériák&TFTP) mi odmítl nahrát image openwrt-atheros-wla-5000ap-jffs2-64k.bin. Je to tím, že není pro v1, nebo mám zkusit stáhnout druhou kopii image ? Mezi tím jsem flešnul 120ku a ta "normálně" jede, ale používá ipkg místo opkg. Chtěl bych instalovat zebru atd, takže myslím, že devel je pro mne firmware volby. Je tedy výše uvedený image vhodný pro v1 ? Pokud ne, mohl by ValXdater, prosím, zkompilovat image pro můj HW ?
díky
Georgius

Old Post 21.07.2010 v 09:13
Georgius je offline   Click Here to See the Profile for Georgius   Find more posts by Georgius   Click here to Send Georgius a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:30.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 262728293031323334  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz