CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > Openwrt na AirCA8 a Ovislink WLA5000AP
« 19202122232425262728293031 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Příspěvek č. 385 

Cau,
chtel bych se zeptat, jestli je to bug nebo featura meho WLAcka.
mam WLAcko v modu Managed a nevim co, nevim proc, ale vcera si za provozu vytuhlo a odmitalo komunikovat. Nez jsem nasel seriovku, prepajel napajeni, provedl milion restartu, rozmlatil asi 3 hrnicky a 4 talire o zed a pripojil seriovku, tak bylo vsechno ok. Rikal jsem si, ze asi nejaka anomalie. Ale dneska po zapnuti opet. Sice jsem nestihl vcas pripojit seriovku, ale cas 30minut. Tech 30min by ukazovalo na odmlceni kvuli radaru(Martine, prosim, nekomentuj). Spoj je na 5.6GHz, coz ma k radaru daleko. Nicmene i takove TEWko po 1.5roce zacalo trpet utkvelou predstavou, ze vidi radar na 5.7GHz(dle meho nazoru maximalne bordel) :(
Otazka tedy zni - muze to byt zpusobeno tim, ze se pri zapnuti provadi v madwifi scan pasma a dojde k, s nejvetsi pravdepodobnosti, nahodne detekci nejakeho jineho trafficu a odstaveni zarizeni na 30min? Setkal se nekdo s necim takovym na owrt / madwifi?

__________________

Old Post 06.10.2007 v 15:15
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz_ranger
Newbie

Registrován: 20.02.2007
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 386 

Ahoj,

bude nějaký update v SVN na atheros.openwrt.net , kde by byly zdrojáky posledních snapshotů ?

Dík za info, Tom

Naposledy upravil cz_ranger 12.10.2007 v 08:45

Old Post 10.10.2007 v 21:50
cz_ranger je offline   Click Here to See the Profile for cz_ranger   Find more posts by cz_ranger   Click here to Send cz_ranger a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pandau
Newbie

Registrován: 25.03.2004
Příspěvků: 13

watchdog Příspěvek č. 387 

Poradíte mi prosim někdo jak se zprovozňuje watchdog? Je to v nejnovějšim firmware někde zahrnuto, nebo si musim vytvořit vlastní skript?

Old Post 11.10.2007 v 14:24
pandau je offline   Click Here to See the Profile for pandau   Find more posts by pandau   Click here to Send pandau a Private Message   Click Here to Email pandau     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nekdo
Newbie

Registrován: 10.05.2003
Příspěvků: 16

vlastní skript Příspěvek č. 388 

pandau,
musíš použít vlastní skript nebo případně - ale tady je to jedno protože je watchdog spuštěn s parametrem nowayout=1 - jednoduchého démona. V podstatě stačí zapisovat v intervalech kratších než 35s do /dev/watchdog, metod je vícero, nejjednodušší zřejmě bude něco jako:

nohup bash -c "while true; do echo watchdog > /dev/watchdog; sleep 30; done" &

ale chce to odzkoušet, ze zkušenosti vím že vteřina nemusí být vždy vteřinou....


všem
zkoušel někdo / zabýval se někdo myšlenkou - nahrát squashfs verzi molekulova openwrt do 2MB TEW-510ky případně do 4MB verze pokud ji někdo máte? Já tu mám dvě 2MB verze a jakmile někdo zručnější z našeho sdružení zbastlí seriový kabel zřejmě neodolám pokušení a vyzkouším to. Ty TEW-510ky a podobné krabky jsou do značné míry shodné s 5000AP a etc. , takže by to s troškou snahy mělo jít.

Molekulo
pokud by jsi měl zájem portovat Openwrt na některou z těch dvourádiových krabek, můžeš počátat s mou pomocí coby testera a případně i co se týče nějakého toho psaní kódu a kromě toho bychom mohli i darovat nějaké ty krabky pokud by byl zájem. Jednu s 2MB flashky a jednu s 4MB třeba. Neváhej mne případně kontaktovat.

Old Post 14.10.2007 v 15:53
nekdo je offline   Click Here to See the Profile for nekdo   Find more posts by nekdo   Click here to Send nekdo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tower
Newbie

Registrován: 05.02.2003
Příspěvků: 17

WPA Příspěvek č. 389 

Cau, nevite, jak rozjet WPA v klientovi?

__________________

Be connected, be free!

Old Post 31.10.2007 v 12:52
Tower je offline   Click Here to See the Profile for Tower   Find more posts by Tower   Click here to Send Tower a Private Message   Click Here to Email Tower   Visit Tower's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Emmkey
Newbie

Registrován: 12.11.2007
Příspěvků: 5

Smazaný balíček uclibc Příspěvek č. 390 

Zdravím,
díky různým okolostojíčnostem jsem si smazal balíček uclibc. Samozřejmě AirCA šla jen do prvního restartu a pak už nic. Nepomahá ani přeskočení startovacích skriptů. Ba co hůře, AirCA si myslí, že je "v pořádku" a nepokouší se nahrát nový firmware přes TFTP. Zkoušel jsem si "zbastlit" sériový kabel ale přes Hyperterminál se mi nepodařilo nic zobrazit. Nejsem si proto jistý, jestli se konzole nezobrazí pouze v případě chybně nahraného FW.
Chtěl bych se proto zeptat zkušenějších diskutujících, jestli se konzole zobrazí vždy, abych se kdyžtak ubíral správným směrem nebo jestli není jiné řešení situace.

Díky.

Old Post 12.11.2007 v 16:38
Emmkey je offline   Click Here to See the Profile for Emmkey   Find more posts by Emmkey   Click here to Send Emmkey a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tower
Newbie

Registrován: 05.02.2003
Příspěvků: 17

Re: Smazaný balíček uclibc Příspěvek č. 391 

__________________

Be connected, be free!

Old Post 12.11.2007 v 16:40
Tower je offline   Click Here to See the Profile for Tower   Find more posts by Tower   Click here to Send Tower a Private Message   Click Here to Email Tower   Visit Tower's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

Příspěvek č. 392 

To je spatny kabel. Konzole se zobrazuje vzdy. Za drobny baksis obsahujici moji cast postovneho ti ji spravim, jestli chces.

__________________

Old Post 12.11.2007 v 17:23
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Re: Smazaný balíček uclibc Příspěvek č. 393 

__________________

Old Post 12.11.2007 v 17:48
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Emmkey
Newbie

Registrován: 12.11.2007
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 394 

Díky za rychlé, vlastně velmi rychlé odpovědi. Procvičovat flashování v plánu nebylo :-) Už jednou jsem potřeboval TFTP server, ale to nebyl potřeba kablík a nebyla to moje vina.
Při připojení napájení se wifi LED nerozsvítí, na ARP dotazy nereaguje. Jedině se rozsvěcí LED u síťového kabelu po připojení. Na TFTP si taky nešáhne.
Loopback testem je myšleno co? Resp. jak to je proveditelný s takhle tuhou AirCAou. Procházel jsem to tu a nic k tomu nezjistil.

Díky.

Old Post 12.11.2007 v 18:05
Emmkey je offline   Click Here to See the Profile for Emmkey   Find more posts by Emmkey   Click here to Send Emmkey a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

Příspěvek č. 395 

Spojis RX a TX na vystupu serioveho kabelu. Co vysles ven se ti musi zase vratit. Tim otestujes kabel.

__________________

Old Post 12.11.2007 v 18:10
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Emmkey
Newbie

Registrován: 12.11.2007
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 396 

Old Post 12.11.2007 v 18:44
Emmkey je offline   Click Here to See the Profile for Emmkey   Find more posts by Emmkey   Click here to Send Emmkey a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Emmkey
Newbie

Registrován: 12.11.2007
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 397 

Tak nakonec se povedlo přeflashovat AirCAu, OpenWRT naběhlo, ale jen pokud byly přeskočeny inicializační skripty. Jakmile došlo na wifinu, nekomunikovala ani po síti. Evidentně se jedná o HW chybu, neboť po naflashování orig. FW se AirCA dokola restartuje a výpis z konzole končí právě u wifiny.
Ještě jednou chci všem poděkovat za rychlé odpovědi, udržovaly ve mě naději, že se AirCA rozjede (není moje) :-)

Old Post 13.11.2007 v 19:40
Emmkey je offline   Click Here to See the Profile for Emmkey   Find more posts by Emmkey   Click here to Send Emmkey a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

airca8 pro Příspěvek č. 398 

__________________

Old Post 19.11.2007 v 14:15
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

rychlosti Příspěvek č. 399 

2.88MB/s v 5.8GHz na 200m s AirCA-8PRO a r88. cekam, ze zdenek_dc napise, ze udelal 3MB/s

na zadost lidi, kteri nevedeli

__________________

Old Post 19.11.2007 v 21:20
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

Příspěvek č. 400 

Proc bych mel? U klientu v zatim jeste ne totalne zarusenem prostredi (na 10 kanalu cca 5 zabrano - odhadem) udelam vetsinou 2Mbyte a u jednoho 3Mbyte. To mi bohate staci.

Zdenek

__________________

Old Post 19.11.2007 v 21:42
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:48.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 19202122232425262728293031 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz