CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > CZFree v Praze - přežitek, nebo jen propagace komerčních firem
« 2345678910
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 113 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Naposledy upravil lada 04.04.2006 v 13:28

Old Post 04.04.2006 v 13:20
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 114 

Old Post 04.04.2006 v 13:27
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny
Old Post 04.04.2006 13:40
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by carlos) Příspěvek č. 115 
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 116 

Pánové psal jsem to nekde možná i tady celej problém bych viděl v jedný věci a tou jsou agregace a FUP dokud bude jen na dobrovůli poskytovatelů ala UPC který se přímo FUP chlubí jak je velkej tak se tu budete dohadovat do nekonečna kdesi zde na straně 5 nebo 6 zazněla docela drsná pravda o tom když přijde poskytovatel s Inetem za 300,- Kč 2mbit ale, lidem už neřekne že to má fup 1 Gb a agregaci 1:50 je totiž smutný to že, vetšina poskytovatelů tohle tají a lidi zajímá cena osobně mne odešlo pár lidí například k Telecomu s tím že půlka se už vrátila obchodáci jim nakecali co mohli udělali si čárku dostali prachy a to že, lidi když si stáhli první film měli limit na měsíc v pr.... nikoho nezajímalo když tech pár zjistilo o co jde zavolali a jsou zpět.
Takže ADSL není zase až tak spásný jak to vypadá. Jde o to lidem říkat ano nijak Vás neomezuju například 128 kbps základ máte 1:1 (aspon u mne) dynamicky sdílíte do 768 kbps a pošlete mne měsíčně 400,- Kč což je nabídka myslím dost slušná vydělám sice prdlačku ale, zase lidi zaplatí net a já se svezu s nima
Takže s toho plyne to že, pokud jsem zde mluvil o Inetu tak v první řadě by bylo nanejvýš vhodné aby u rychlosti byl napsán FUP agregace a vysvětlení o co jde toto dělá snad jen UPC jinak ostatní nemají žádnou kulturu a nezveřejnují to nebo takovým způsobem že, to najdete po hodině hledání na webu v horším po hodině hledání ve smlouvě kterou jste právě ku svému nasrání podepsali :(.

Co se týká CZFree je to trochu jiná kapitola a pro mne má stále smysl jak pro propojování se tak i pro výměnu dat, názorů, zkušeností atd.
Myslím si že, tento příspěvek například na chatu (pokud má) Telecomu by byl za pár hodin splitnutý z důvodu že, by nešel s marketingem dohromady.
Takže tak nějak Zdravím Karel

__________________

Old Post 04.04.2006 v 14:25
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 117 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 04.04.2006 v 14:57
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 118 

__________________

Old Post 04.04.2006 v 15:00
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 119 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 04.04.2006 v 15:06
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
martanx
Junior Member

Registrován: 16.09.2002
Příspěvků: 117

Příspěvek č. 120 

tak je tam:
Všechna nabízená internetová připojení mají následující společné parametry:
- agregace 1:5

- neomezené stahování dat (s výjimkou programů Senior a Žák)
- garantovaná dostupnost služby 99,5 %
- 24/7 technická podpora
- připojení do 2 dnů od objednávky

Old Post 04.04.2006 v 15:14
martanx je offline   Click Here to See the Profile for martanx   Find more posts by martanx   Click here to Send martanx a Private Message   Click Here to Email martanx     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 121 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 04.04.2006 v 15:28
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 122 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 04.04.2006 v 15:57
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stavros
Newbie

Registrován: 09.03.2004
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 123 

Dovolte mi vyjadrit nazor zakaznika site CZFree definovaneho pod pojmem Lama . Rozhodne nemuzu souhlasit s definici Lama=Mega stahovac a totalni pitomec netusici co je internet a nemajic potuchy co vlastne pri podpisu smluvy stvrzuje. K tem Mega stahovacum - obecne se uvadi ze takovych lidi je cca. 5-10%. A neni to jen tim, ze jsou omezeni datove, ale i tim, ze jsou to normalni lidi a taky normalne zijou - kupodivu nejenom stahovanim . Je fakt, ze davaji o sobe hlasite vedet, ale nic to nemeni na jejich celkovem poctu.
Ano, pojem Cechackovstvi je naprosto presny a kriterium ceny je celkem klicove. Ale nelibi se mi pytlovani vsech lidicek vyuzivajici CZFree pro pripojeni i internetu do jednoho. Tech lidicek co netusi nic o netu je hodne, ale je hodne i tech, kteri aspon vedi co je to agregace, FUP a objem prenesenych dat. Bud se uz jednou spalili nebo jim to nekdo poradil, nebo jsou prirozene zvedavy - coz byl muj pripad . Neni vsechno jen cerno-bile a nejsou lidi jen vyzirkove.
Ale abych se vratil k CZFree a memu pohledu na vec .... Kdyz jsem pred 2 lety shanel pripojeni doslechl jsem se o komunite CZFree. Slysel jsem nekolik pribehu jednotlivych clenu, procital tyhle stranky a ztotoznil se se zakladnymi myslenkovymi kameny na kterych je CZFree postavena. Zaujalo me to, sehnal jsem dalsich 5 lidi v dome a po vselijakych "komplikacich" se mi povedlo pres connection.cz pripojit do site. Jakozto pro klienta/Lamu byla samozrejme cena dulezita, ale stejne tak i to, ze internet ke mne nepujde pres zlutyho dabla ale ze svou troskou prispeju na neziskovou komunitu ke ktere mam sympatie. Stvalo me, ze pristup poskytovatele byl "bohemsky", ale presto jsem stale pres CZFree a jsem pres ne rad. Stejne tak jsem rad, a doufam, ze pravidelne platim prave na tu budouci obmenu, lepsi HW a na to aby CZFree zila dal a poskytovala stale zajimavejsi sluzby. Nemyslim si, ze vznikne zacarovany kruh, kdy bude pocet uzivatelu sice narustat, ale umerne s tim budou vsichni stahovat jak sileny a sit i kdyz bude rychlejsi bude o to vic zahlcena. Proste tahle prima umera je hloupost. Naopak cim vice lidi pripojenych tim vice moznosti(penez) pro poskytovatele aby kociroval spolecnost kupredu a rozvijel ji.
Osobne me trosku zklamalo, ze sit je az mozna prilis uzavrena a pokud neni nekdo vylozene IN tak se k nemu chova jako by nebyl. Urcite je uvnitr site spousta moznosti, ale ja se o nich proste nedozvim :(.
To o co psal Lada je myslim ten nejlepsi smer, ktery by mel mit kazdy poskytoval ktery to mysli trochu vazne, mit na mysli. Nasadit cenu, tak aby si dokazal udelat rezervu na budouci rozvoj, aby vubec udrzel krok s dobou. Vsechno frci rychle dopredu a bylo by pak smutny sledovat, jak jeden ISP po druhym neni schopen udrzet krok protoze nadnarodni spolecnosti narozdil od nej kapital maji. Samozrejme se to netyka vylozene komunitnich siti, ktery si 5 ti lidech vystaci, no i kdyz ... i oni myslim budou jednou chtit sledovat treba telku v dobry kvalite on-line .)
Ale abych to shrnul ... i kdyz je ted spousta moznosti jak se "vyhodne" pripojit k netu stale u CZFree zustavam. Verim ze nase penizky pomahaji dobre veci a muj poskytovatel neni jen "chamtivec", ale jednou sam prijde s nabidkou, ze 2,4MHz uz opravdu nevyhovuje pro 6 lidi a presedlame na 5MHz.
Snad nekdy

Old Post 05.04.2006 v 08:56
stavros je offline   Click Here to See the Profile for stavros   Find more posts by stavros   Click here to Send stavros a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 124 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 05.04.2006 v 09:50
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stavros
Newbie

Registrován: 09.03.2004
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 125 

myslel jsem to trochu obecne - ale upresnim ....

Zakaznik CZFree = lama, ktera je pripojena spolecnosti, kterou zalozil jeden z clenu CZFree a ktery v ni do soucasnosti aktivne vystupuje. Smlouva je mezi mnou a poskytovatelem (o konektivite)

ale snad bych az tolik neslovickaril. Je to pouze nazor nekoho z venku, ktery nema sice technicke znalosti, ale vidi to zase jinyma ocima.

Old Post 05.04.2006 v 10:03
stavros je offline   Click Here to See the Profile for stavros   Find more posts by stavros   Click here to Send stavros a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 126 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 05.04.2006 v 10:26
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
_the_wolf_
me

Registrován: 27.04.2003
Příspěvků: 239

Příspěvek č. 127 

Old Post 07.04.2006 v 21:54
_the_wolf_ je offline   Click Here to See the Profile for _the_wolf_   Find more posts by _the_wolf_   Click here to Send _the_wolf_ a Private Message     Visit _the_wolf_'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

ADSL2 Příspěvek č. 128 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 08.04.2006 v 00:36
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:55.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 2345678910  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz