CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Karty s chipsetem RaLink 2500 - obecne
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Karty s chipsetem RaLink 2500 - obecne Příspěvek č. 1


Ahoj,

uz nekolikrat jsem se zde ve foru zminil o PCI kartach s chipsetem RaLink 2500 (konkterne Canyon WF511).

Tento chipset se me, pouze poucenemu laikovi v oboru WiFi, jevi jakozto bezmala zazracny. Mam k tomu prihodu:

1. Kdyz jsem se pred casem pristehoval do noveho bytu, jako spravny freenetak jsem hned chtel vystrcit z okna antenu a namerit signal. Nemaje vsak poradne anteny, vzal jsem zavdek stolnim pendrekem s metrovym kablikem, ktery se dodava k levnejsim kartam, s tim ze "snad alespon neco chytnu". 0 to vetsi byla moje radost kdyz jsem na to naskenoval nekolik siti. Na jednu se mi dokonce podarilo pripoji, ziskat DHCPckem adresu a kratce, trhane zasurfovat. Rikal jsem si ze je to od te karty na tu vzdalenost (muj odhad byl 150-200 metru) hrdinstvi. Posleze jsem z okna vystrcil sejto a pres ono APcko zacal trvale surfovat. kartu jsem casem vymenil za XI-626 ale pripojeni bylo neustale celkem kvalitni. Az predevcirem jsem byl donucen vzdat se docasne sveho sita a byt bez chvili offline. Jenom tak ze zvedavosti jsem ke karte pripojil opet stary znamy pendrek a zkusil scanovat, avsak 626ka APcko ani nezaznamenala, natozpak pokus o asociaci (FW Primary 1.1.1 Station 1.7.4). Napadlo me, jak je to asi daleko a zanesl jsem AP pokusne do mapy. Vypadlo z ni neuveritelnych 526m!!!!!!!! Je samozrejme mozne, ze jsem Apcko do mapy umistil blbe (netusim uplne presne, kde lezi), nicmene i z praktickych vysledku s RaLink kartou a s 626tkou mi z toho vychazi jasny favorit na doporuceny klientsky bod pro Windows. Neni mi jasne, proc se o techto karta jeste porad skoro nemluvi. Pokusim se shrnout jeji vyhody:

1. Citlivost, vyz vyse.
2. Cena, karta patri jednoznacne k tomu nejlevnejsimu, co se da na trhu sehnat
3. Regulace vykonu pod windows od vyrobce (viz priloha)
4. Ovladace pro Linux jsou od vyrobce zverejneny pod GPL
(5. starsi verze ovladacu pro Windows obsahovali AP mod)

Jako jedinou nevyhodu vidim to, ze ovladace pro linux (pokud vim) zatim neumi mod AP.

Mohl by nekdo tento muj vycet nejak doplnit, pripadne odhalit dalsi neodstatky ktere kartu jakozto doporucovany koncovy adapter diskvalifikuji? Pokud se nic zasadniho nenajde, navrhuji jeji zarazeni do FAQ.

L.

BTW: pokud by nekdo mel zajem, muzu po domluve poskytnout pro blizsi otestovani..

BTW1: Zvlaste ta vestavena windows regulace mi prijde (vzhledem k trosicku user non-friendly regulaci 626tky) jako zcela bombozni zalezitost.

__________________

Old Post 09.11.2005 v 14:15
lazna je offline Click Here to See the Profile for lazna Click here to Send lazna a Private Message Find more posts by lazna Upravit/Smazat Příspěvek Odpovědět s Citací
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: Karty s chipsetem RaLink 2500 - obecne Příspěvek č. 2 

takze si myslis ze je tato wifi karta citlivejsi nez XI-626 ?
muzes zverejnit nejaky nejaky fotky ty wifi karty?

__________________

Old Post 09.11.2005 v 20:17
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 3 

__________________

Old Post 09.11.2005 v 21:47
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LT.CLOUD
Member

Registrován: 14.10.2005
Příspěvků: 449

Příspěvek č. 4 

Old Post 10.11.2005 v 00:30
LT.CLOUD je offline   Click Here to See the Profile for LT.CLOUD   Find more posts by LT.CLOUD   Click here to Send LT.CLOUD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phoeb0s
Newbie

Registrován: 27.09.2005
Příspěvků: 43

Re: Re: Karty s chipsetem RaLink 2500 - obecne Příspěvek č. 5 

Old Post 10.11.2005 v 09:20
phoeb0s je offline   Click Here to See the Profile for phoeb0s   Find more posts by phoeb0s   Click here to Send phoeb0s a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: Re: Re: Karty s chipsetem RaLink 2500 - obecne Příspěvek č. 6 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 10.11.2005 v 13:29
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phoeb0s
Newbie

Registrován: 27.09.2005
Příspěvků: 43

rohliku ne :-) Příspěvek č. 7 

Treba o 60% vice siti ktere "vidi" ze stejneho mista na stejne antene a kablu ve stejny cas..

Old Post 10.11.2005 v 19:51
phoeb0s je offline   Click Here to See the Profile for phoeb0s   Find more posts by phoeb0s   Click here to Send phoeb0s a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Re: Re: Re: Re: Karty s chipsetem RaLink 2500 - obecne Příspěvek č. 8 

__________________

Old Post 10.11.2005 v 19:58
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:13.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz