CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > KOMPATIBILITA 5ghz AirCA8 vs TRENDNET (sparklan)
1234
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Sparklan wx-7800 Příspěvek č. 17 

Koukám že, Sparklan asi nebude to pravé. Mel jsem tu dnes zápůjčku. Sparklan má ve verzi s FW 1.0.0.12 jednu malou nevýhodu jede jen na indoor kmitočtech a na 2,4 Ghz má pouze 11 kanálů tedy verze US. Zaujal mne Gookinův příspěvek a obeslal jsem pár známých a dostal jsem zajímavou odpověd. Kdesi se ztratila jedna zásilka (kontejner) do US a byla indicie že, skončila v EU. Tím pádem FW 1.0.0.15 dělá správně to co má. Zprávu nebertze uplně vážně mám ji z druhé ruky. nicméně nevím kde byl koupen tento stroj udělal jsem to samé co gookin a strojek se kousal až po restartu umřel taky. jinak komunikace s dalšíma atheros záležitostma nic moc. zdravím Karel

PS: Jedna zkušenost ze včera z I4 která možná s tímto souvisí a díky níž zaplat bůh že, jsem tento jak zde čtu šit nekoupil. Při nákupu techto strojů jsem zaplatil a šel zboží převzít. Zboží jsem si nechal předvést návod by byl ale, nyní si uvedomil že, ten můj byl v americké angličtině český chyběl. Podotkl jsem že, bych český návod celkem přivítal. Pan výdejce zavolal pana šéfa s tím že, pan Sedlák tam není a přijede za půl hodiny chtěl jsem si čas ukrátit prohlídkou druhého stroje pan výdejce mne ho vytrhl s tím že, zboží je jejich a upadl mu na zem (nevím dle obch. zák. po zaplacení bývá zboží už zákazníka) řekl jsem milému výdejci že, to nechci a najednou jsem zboží měl zaplacené a bylo moje No občas je dobré pohrozit policií což jsem udělal najednou bylo jiné zboží poté i odcestovalý pan Sedlák a ten přišel s touto reakcí: VRA?TE PÁNOVY PENÍZE A VYHOĎTE HO" Takže až, budete potřebovat neco navíc v I4 dávejte si pozor na to aby, jste náhodou nebyli vyvedeni za flígr. doufám že, pan Sedlák měl pouze dozvuky z silvestrovské chlastačky a uvědomí si to že, tam nechodím se koukat na jeho podnikatelskej ksichtík ale, nakupovat zboží z čehož je živ. Taky se může stát že, až se ožeru já tak si klienti budou chodit objednávat a vyzvedávat zboží osobně. To že, rozšířil podnik a má nějaké klienty neznamená že, se k nim může chovat jak k dobytku a to ten dobytek ještě urážím.
Jo a další vec co mne fakt sere jak mne neustále chodí rádoby neobchodní emaily "pokud se vám zpráva nezobrazí klikněte si na naše i4 stránky".

__________________

Naposledy upravil kabelnet 03.01.2006 v 20:33

Old Post 03.01.2006 v 19:56
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stealth
Newbie

Registrován: 11.03.2004
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 18 

Ohledne obnovy spatneho flashe.
Podarilo se me pripojit pres seriovou konzoli k vxWorks boot loaderu, nastavit jej, aby si vzal image z tftp - image si stahne, ovsem neporarilo se me nastavit dalsi boot parametry, aby z nej nabootoval. Nevyzna se nekdo ve vxWork boot loaderu ?

Naposledy upravil Stealth 05.01.2006 v 15:41

Old Post 05.01.2006 v 14:29
Stealth je offline   Click Here to See the Profile for Stealth   Find more posts by Stealth   Click here to Send Stealth a Private Message   Click Here to Email Stealth   Visit Stealth's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
the.max
Newbie

Registrován: 11.06.2003
Příspěvků: 60

Příspěvek č. 19 

__________________

RedHat, Debian, Mandiva, Gentoo.. neni to jedno? Vzdyt je to Linux a ne wokynka:-D

Old Post 29.06.2006 v 17:32
the.max je offline   Click Here to See the Profile for the.max   Find more posts by the.max   Click here to Send the.max a Private Message   Click Here to Email the.max   Visit the.max's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sowwwa
Newbie

Registrován: 01.03.2004
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 20 

Vsechna tato zarizeni s chipsetem atheros jsou po hardwarove strance naprosto dokonala. Bohuzel vyrobcum asi nezbyl cas (nebo penize) na vyvoj software, takze v praxi se daji pouzit jen obtizne.

Trendnet ma v rezimu klient chybu, takze se temer s nicim nespoji. Jestli si dobre vzpominam, jedna se o bit "ESS capabilities" v association requestu. Ma tam byt 1 a on posila 0, takze AP ho odmitne. Uz je to dlouho, co jsem se v tom hrabal, tak snad se nepletu. Pokud jako AP mate kartu v PC / WRAPu, daji se upravit madwifi tak aby tento bug ignorovaly, pak to funguje.

AirCA8 jako klient chodi docela dobre, musi se tam flashnout firmware 1.03e07 z ovislinku. Po urcite dobe zarizeni prestane byt videt po bezdratu, ale to co je za nim komunikuje porad.

Nejlepsi HW klient s jakym jsem se setkal je WLA5000AP (1.08e08), s tim zatim zadne problemy nebyly.

Old Post 30.06.2006 v 00:04
sowwwa je offline   Click Here to See the Profile for sowwwa   Find more posts by sowwwa   Click here to Send sowwwa a Private Message   Click Here to Email sowwwa   Visit sowwwa's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MMART
Member
zastupce cloudu 10.88


Registrován: 13.04.2003
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 21 

Old Post 30.06.2006 v 10:37
MMART je offline   Click Here to See the Profile for MMART   Find more posts by MMART   Click here to Send MMART a Private Message   Click Here to Email MMART   Visit MMART's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Příspěvek č. 22 

WL5000AP mame ve WDS a propousti traffic odkudkoliv Jinak by nam tu asi nic nefungovalo
S TEWkem tez nemame problemy. Ale jak jsem tu na VF pozoroval, tak je to asi kus od kusu

__________________

Old Post 30.06.2006 v 10:43
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sowwwa
Newbie

Registrován: 01.03.2004
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 23 

Old Post 30.06.2006 v 17:32
sowwwa je offline   Click Here to See the Profile for sowwwa   Find more posts by sowwwa   Click here to Send sowwwa a Private Message   Click Here to Email sowwwa   Visit sowwwa's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 24 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 02.07.2006 v 21:46
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
the.max
Newbie

Registrován: 11.06.2003
Příspěvků: 60

Příspěvek č. 25 

__________________

RedHat, Debian, Mandiva, Gentoo.. neni to jedno? Vzdyt je to Linux a ne wokynka:-D

Old Post 02.07.2006 v 23:50
the.max je offline   Click Here to See the Profile for the.max   Find more posts by the.max   Click here to Send the.max a Private Message   Click Here to Email the.max   Visit the.max's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sowwwa
Newbie

Registrován: 01.03.2004
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 26 

Kdyz je to router s NATem, tak to funguje, protoze client stale vidi jednu primo pripojenou IP, jako by tam byl PC. Ale prekvapuje me, ze tam mohla byt pripojena i brana do internetu a chodilo to. Jedine vysvetleni me napada, ze kdyz client videl na ethernetu jen jednu MAC, tak na ni automaticky posilal vsechny packety. To by bylo softwarove resitelne ..

Old Post 03.07.2006 v 08:47
sowwwa je offline   Click Here to See the Profile for sowwwa   Find more posts by sowwwa   Click here to Send sowwwa a Private Message   Click Here to Email sowwwa   Visit sowwwa's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
riddick
Newbie

Registrován: 25.02.2005
Příspěvků: 80

Příspěvek č. 27 

U AP Sparklan či Trendnet ale i Air8 nepoužívám režim klient. je to nanic.Režim bridge či wds je mnohem lepší a v pohodě jede i spojení air8-sparklan.

__________________

Furian alive - Riddick!

Old Post 07.07.2006 v 21:00
riddick je offline   Click Here to See the Profile for riddick   Find more posts by riddick   Click here to Send riddick a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Příspěvek č. 28 

ahoj vsem!
da se verit povidani z I4 webu ze neni potreba lamat nad sparklanem hul, ale upgradovat fw a pak je vse jak ma byt???

Chodi nekomu spojeni Airca8 <-> Sparklan(a dalsi OEM hw) at uz jako AP2client, client2AP, bridge, nebo WDS???

Old Post 15.08.2006 v 23:43
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
the.max
Newbie

Registrován: 11.06.2003
Příspěvků: 60

Příspěvek č. 29 

__________________

RedHat, Debian, Mandiva, Gentoo.. neni to jedno? Vzdyt je to Linux a ne wokynka:-D

Old Post 16.08.2006 v 00:36
the.max je offline   Click Here to See the Profile for the.max   Find more posts by the.max   Click here to Send the.max a Private Message   Click Here to Email the.max   Visit the.max's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Příspěvek č. 30 

thnx uz mam na ceste stary dobry CM9 do myho routerboardu... casy kdy se setrilo kde se dalo jsou pryc, dneska jsou mi cennejsi moje nervy a cas. ale urcite "nad timto zarizenim nelamu hul", vyzkousim jej az nebudu mit co delat...

Old Post 16.08.2006 v 13:40
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lovis
Newbie

Registrován: 26.10.2006
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 31 

Old Post 26.10.2006 v 12:02
lovis je offline   Click Here to See the Profile for lovis   Find more posts by lovis   Click here to Send lovis a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 32 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 26.10.2006 v 12:19
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:12.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz