CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > problémy s kvalitou připojení
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Mablung
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 12

problémy s kvalitou připojení Příspěvek č. 1 

Nebo? bohužel v mé vesničce CZfreenet není, jsem nucen se připojovat přes komerčního operátora Wifi. Nebo? mám problémy s připojením, potřeboval bych se zeptat pár na pár věcí lidí co Wifi rozumi. A toto je to nejlepší místo (proto se předem omlouvám, že vás zneužívám).
Mám přípojný bod zhruba 50 m od baráku s přímou viditelností. Používám malou všesměrovou antenku, která byla v příslušenství karty. Sílu signál mám obvykle 50 - 60 %, kvalita signálu 80 %. Hraju World of Warcraft, k čemuž je potřeba slušné a stálé spojení.
A teď k mým problémům. Stává se mi, že mi občas vypadne spojení a já ho musím znovu napojit. Většinou to je hned, ale vypadnu ze hry. Stává se mi také, že sí? začne běžet pomalu a mám mizerný ping, což může trvat i několik hodin. Provider mi napsal, že on žádné problémy nezpozoroval.
Chtěl bych se zeptat.
Jak se dá zjistit, zda za problémy nese vinu moje karta, síla připojení či provider?
Stačí tahle malá všesměrová anténa na chytání signálu (i když mám takto ideální podmínky)? Mohl by mi někdo doporučit vhodný soft na sledování síly signálu ?(mám kartu Edimax EW-7128g)
Díky

__________________

Mablung

Old Post 18.10.2005 v 13:00
Mablung je offline   Click Here to See the Profile for Mablung   Find more posts by Mablung   Click here to Send Mablung a Private Message   Click Here to Email Mablung     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

ke kartě je program od Realtecu a ten stačí na posouzení spojení.
Kvalita by ale měla být 100%, jinak budou občas pozorovatelné přestávky. Malá anténa by měla stačit na tuhle vzdálenost, je možné ji trochu posílit plechem umístěným na druhé straně od směru příjmu ve vzdálenosti cca 3cm - dá se vyzkoušet.
Rovněž přemístění antény pomůže při hledání optima, může se jednat o signál znehodnocený odrazy v okolí.

Old Post 18.10.2005 v 15:20
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sj-shark
Member

Registrován: 03.03.2003
Příspěvků: 385

Příspěvek č. 3 

50m? na vesnici?

natahni kabel a neres nejakou wifi

__________________

... život je hra, hraní je život....
>>><www.gameparty.cz><<<
nejlepsi a nejvetsi herni server v srdci czfree.net

Old Post 19.10.2005 v 14:58
sj-shark je offline   Click Here to See the Profile for sj-shark   Find more posts by sj-shark   Click here to Send sj-shark a Private Message     Visit sj-shark's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 4 

tohle je nejhorší karta co znám.
nesmíš používat ovladače od edimaxu, ale od realteku. prohledej forum a někde jsou tu odkazy.
nebo ji rovnou zahod a kup si něco normálního.

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 19.10.2005 v 16:40
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mablung
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 5 

__________________

Mablung

Old Post 20.10.2005 v 06:52
Mablung je offline   Click Here to See the Profile for Mablung   Find more posts by Mablung   Click here to Send Mablung a Private Message   Click Here to Email Mablung     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mablung
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 6 

Ještě jedna věc mě napadla. Zhruba dva metra od průsečíku mojí anténky a AP je televizní anténa. Může mě rušit? Vysílač TV signálu je na druhou stranu, než průsečík AP/mojí antény.
Jinak, ještě když už to sem posílám. Koupil jsem si směrovou anténu, nicméně na anténě je koncovka asi 5x větší než než na mojí původní anténce. Je v tom nějaký trik nebo si musím koupit nějakou redukci?

__________________

Mablung

Old Post 20.10.2005 v 07:15
Mablung je offline   Click Here to See the Profile for Mablung   Find more posts by Mablung   Click here to Send Mablung a Private Message   Click Here to Email Mablung     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 7 

nevím co myslíš průsečíkem, ale pokud je mezi tvoji kartou a AP televizní anténa tak to vadí.

redukci se říká pigtail.

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 20.10.2005 v 07:26
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mablung
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 8 

__________________

Mablung

Old Post 20.10.2005 v 07:50
Mablung je offline   Click Here to See the Profile for Mablung   Find more posts by Mablung   Click here to Send Mablung a Private Message   Click Here to Email Mablung     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:49.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz