CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Kladno > Kladno
« 45678910111213141516 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Alnagon
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 93

mílovy fotky Příspěvek č. 145 

Jestli se dobře orientuju, tak na těch fotkách můj barák možná trochu vykukuje na čtvrté fotce za tím s hnědou nástavbou, ale ten věžák, co je nejvíc vlevo, bych měl vidět z okna, pořád říkám, že na něm by mělo být AP

Old Post 25.11.2002 v 10:32
Alnagon je offline   Click Here to See the Profile for Alnagon   Find more posts by Alnagon   Click here to Send Alnagon a Private Message   Click Here to Email Alnagon   Visit Alnagon's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milank
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59

Milank na Mílových fotkách Příspěvek č. 146 

Old Post 25.11.2002 v 12:43
milank je offline   Click Here to See the Profile for milank   Find more posts by milank   Click here to Send milank a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mila
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 45

Dalsi vyvoj Příspěvek č. 147 

V patek jsem se vratil po tydnu z nemecka, takze dalsi vyvoj na Kladne:

1) 0bjednana karta uz dorazila musim ji jeste vyzvednout snad zitra
2) asi v sobotu se pokusim dat antenu na strechu
to jsou pozitivni spravy a ted jedna negativni:

K nam do domu se tlaci firma Maiva s.r.o ktera chce u nas v dome nabizet internet 64 k linku za 1000 Kc/mes. Problem je v tom ze k pripojeni domu pouzivaji stejne pasmo 2,4 G takze by asi nastal problem s rusenim. Jejich nabidka je z hlediska ceny zajimava ale ve smlouve jsou urcite chytaky napr. pokud dojde k vypadku na strane provozovatele vice jak 6 hod za kalendarni den muze se pozadovat snizeni mesicni ceny, z toho vyplyva ze pokud nebudu 6 hod denne fungovat 64 k akle jenom napr. 9 k nemuzu si vubec stezovat. Dale pozaduji instalacni poplatek 3000 Kc v pripade za bude alespon 5 zajemcu, pritom pri ukonceni provozu se nic nevraci takze firma za pul roku rekne ze zkrachovala a mas smulu protoze PC s wifi kartou antena a ostatni zarizeni je pouze v pronajmu. a takhle jsou tam jeste dalsi nesrovnalosti.
Na druhou stranu je tu moznost nechat se od nich pripojit a pak toto pripojeni dal sdilet muselo ba se vyresit takove umisteni anten aby se vzajemne neovlivnovaly.
Ale i pres to vsechno se nenecham odradit a svoji antenu umistim a rozchodim co nejdrive.

to Milank: pokud by jsi mi pomohl nainstalovat Linux byl bych rad, znam jenom Solaris a SCO.

PS: kdyz je nas uz tolik nechcete se nekde konecne sejit ??
prece jenom osobni domluva je nejlepsi a nejrychlejsi

Old Post 25.11.2002 v 17:30
Mila je offline   Click Here to See the Profile for Mila   Find more posts by Mila   Click here to Send Mila a Private Message   Click Here to Email Mila     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mila
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 45

Angry Příspěvek č. 148 

prosim admina aby tento prispevek presunul do tematu Kladno, uklepnul jsem se.
Diky

Old Post 25.11.2002 v 17:32
Mila je offline   Click Here to See the Profile for Mila   Find more posts by Mila   Click here to Send Mila a Private Message   Click Here to Email Mila     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krakonos
Junior Member

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 109

Re: Dalsi vyvoj Příspěvek č. 149 

__________________

Kladno to je to mesto! www.klfree.net

Old Post 26.11.2002 v 00:01
krakonos je offline   Click Here to See the Profile for krakonos   Find more posts by krakonos   Click here to Send krakonos a Private Message   Click Here to Email krakonos   Visit krakonos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milank
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59

Maiva za 1000 Příspěvek č. 150 

Peret a Maiva je pravdepodobne jedno a totez. Cena je lakava, ale moc tomu neverim, proto jsem navrhoval koupi drazsiho pripojeni, ktere bych s vami sdilel.

S Linuxem rad pomuzu, mam ho i na notebooku (pripdane testy s PCMCIA kartou), jen to chce upgradnout jadro a stahnout tech par utilit. Jsem doma celkem porad, klidne se domluvime.

Jsem za to setkani, termin urcovat nebudu, hodi se mi cokoliv.

Milan

Old Post 26.11.2002 v 01:20
milank je offline   Click Here to See the Profile for milank   Find more posts by milank   Click here to Send milank a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milank
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59

Vzajemne ruseni Příspěvek č. 151 

Jeste nemam, Krakonosi, o Wi-Fi dostatek informaci, ale z toho, co jsem cetl, jsem pochopil, ze pasmo 2.4 GHz je sice rozdeleno na vetsi pocet kanalu, ale sirka spektra WiFi komunikace (11 mbit 802.11b) je nekolik kanalu, takze aby se vzajemne neovlivnovaly, muzou se provozovat max. 3 Wi-Fi najednou (pouziji se 1. kanal, prostredni a posledni).

Bohuzel si pocty kanalu nepamatuju, takze jen takto obecne. Dale se da delat "multiplex" ruznymi polarizacemi a prostorovym vyloucenim (smerove anteny), to je jasne.

Podle mne, pokud bychom meli uspesne budovat slozitejsi WiFi sit nez je jeden nebo dva AP, budeme muset kanaly, polarizace, rozsahy vysilacu a datove toky naplanovat a hlavne projednat se stavajicimi provozovateli komercnich mikrovln 2.4 GHz na Kladne. Na tom bychom se podle mne meli domluvit na uvedene schuzce.

Anarchie, ktera vladne v Praze, je nemozna. Pokud ma WiFi byt pro opravdu velky pocet kladenaku, musime s timto nastrojem zachazet od zacatku opatrne.

Napadla mne takova utopie: neslo by s komercnimi firmami poskytujicimi bezdrat na Kladne domluvit zbudovani jedine metropolitni site, ktera by umoznovala po meste zdarma komunikovat pomerne vysokou rychlosti? Tyto firmy by potom nabizely jednotlivym ucastnikum site routovani do Internetu za stavajici poplatky. Casem by mohli pridat takove sluzby, jako je telefonovani po siti H.323 nebo VoIP (vhodna brana pro spojovani hlasovych hovoru do Telecomu).

Milan

Old Post 26.11.2002 v 01:39
milank je offline   Click Here to See the Profile for milank   Find more posts by milank   Click here to Send milank a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alnagon
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 93

Re: Milank na Mílových fotkách Příspěvek č. 152 

Old Post 26.11.2002 v 09:18
Alnagon je offline   Click Here to See the Profile for Alnagon   Find more posts by Alnagon   Click here to Send Alnagon a Private Message   Click Here to Email Alnagon   Visit Alnagon's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milank
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59

Re: Re: Milank na Mílových fotkách Příspěvek č. 153 

Old Post 26.11.2002 v 12:17
milank je offline   Click Here to See the Profile for milank   Find more posts by milank   Click here to Send milank a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alnagon
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 93

to milank Příspěvek č. 154 

Tím lépe, už jsem Tě dal do mapy. Mohu Ti na vyzkoušení poskytnout to APčko, schválně, co to udělá. :-)

Old Post 26.11.2002 v 12:41
Alnagon je offline   Click Here to See the Profile for Alnagon   Find more posts by Alnagon   Click here to Send Alnagon a Private Message   Click Here to Email Alnagon   Visit Alnagon's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milank
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59

Re: to milank Příspěvek č. 155 

Old Post 26.11.2002 v 12:52
milank je offline   Click Here to See the Profile for milank   Find more posts by milank   Click here to Send milank a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
findalf
Newbie

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 5

re: provozovatele Příspěvek č. 156 

urcite je to zajimavy napad. nicmene bychom vuci nim meli vystupovat jako fungujici sit - potencialni kvantum zakazniku se nabizi prece jen lepe, nez moznost (nezajistena) projektu s nejasnou navratnosti. Druha otazka je, jake podminky by se nam podarilo vyjednat (pokud se spoji mala skupina lidi, ktera si dokaze ucinne "rozdelit" cas, tak i pomalejsi linka muze byt rychlejsi (je to trochu zmatene, ale snad mi rozumite))
Nicmene co je jiste je to, ze aby s nama nekdo neco delal, tak bude potreba minimalne sdruzeni (zkratka pravni subjektivita).

Findalf

Old Post 26.11.2002 v 13:42
findalf je offline   Click Here to See the Profile for findalf   Find more posts by findalf   Click here to Send findalf a Private Message   Click Here to Email findalf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mila
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 45

Uz mam kartu Příspěvek č. 157 

Takze jsem si konecne vyzvednul kartu, uz jsem ji i nainstaloval zatim pouze ve Win 98. Bohuzel antena, bude az za tyden, zatim mam pouze svoji rucne delanou vsesmerovku, a interni ke karte.

Mam na vas nekolik dotazu:
to Alnagon: kdy pujcis Milanovik AP?
to Milank: az budes mit pujcene AP muzes ho nechat bezet trvale doma ? otestoval bych spojeni
a co anteny mate nekdo nejakou dalsi ? protoze jinak by jsi to AP musel vystrcit na balkon a fungovat pouze na interni antenu.

Potrebuju koupit kabel k antene normalne stoji 54 Kc vcetne DPH ale muzu ho sehnat ve velkoobchode za 43 Kc vcetne DPH problem je v tom ze minimalne 100 m klubo.
Takze jestli me nekdo zajem tak se muzeme slozit na cele klubo.

Old Post 29.11.2002 v 15:24
Mila je offline   Click Here to See the Profile for Mila   Find more posts by Mila   Click here to Send Mila a Private Message   Click Here to Email Mila     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milank
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59

Re: Uz mam kartu Příspěvek č. 158 

Trochu se to komplikuje, zatim nemam od Alnagona ohlas, nema karty doma.

Alnagon dostal od Krakonose "AP a nekolik Wi-Fi karet". ALE...

Kdyz mi predbezne poslal odkaz na specifikaci toho AP, tak to funguje na FHSS a ne na DSSS, takze to neni Wi-Fi ani s Wi-Fi kompatibilni.

Nevadi, rozchodim softwarove AP s normalni kartou a Linuxem. Jenze si nejsem jistej, jestli ty Krakonosovy karty nejsou taky FHSS, protoze jsou udajne od firmy Nortel Networks a od ni jsem zadny hardware v seznamu certiikovanych Wi-Fi nenasel. Dokud nebudu mit v ruce ten hardware, nedokazu posoudit.

Jinak mym cilem je:

(1) Vzit Wi-Fi kartu s nejakou antenou vykazujici jiste smerove vlastnosti a promerit signal v okoli, podle toho zjistit, na jakych kanalech a v jake polarizaci by slo provozovat dalsi AP (neco uz na Kladne jiste je, treba provideri bezdratoveho Internetu).

(2) S pomoci stejne karty, Linuxu a vsesmerove anteny rozbehnout AP bud na balkone nebo na strese, aby si ostatni mohli vyzkouset konektivitu na mne. Necham to bezet nekolik dni.

(3) Poridit poradnou vsesmerovou (nebo sektorovou) antenu s vlastni WiFi kartou a namontovat, nemel by byt problem se strechou. Linuxove AP. Tento bod podle ohlasu lidi v okoli. (Tim Linuxem snaze uridim traffic v pripade propojeni meho AP s Internetem.)

Milan

Old Post 29.11.2002 v 16:42
milank je offline   Click Here to See the Profile for milank   Find more posts by milank   Click here to Send milank a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mila
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 45

Příspěvek č. 159 

Old Post 29.11.2002 v 16:58
Mila je offline   Click Here to See the Profile for Mila   Find more posts by Mila   Click here to Send Mila a Private Message   Click Here to Email Mila     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milank
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 160 

Takze bud budou ty Nortely od Krakonose resp. Alnagona pouzitelne pro Wi-Fi, nebo musim koupit WiFI hardware. Nechtel jsem zatim kartu kupovat, nez se rozhodnu, kde budu mit antenu (strecha nebo balkon), jak dlouhy budu moci mit kabel atd. Mam tri varianty a vyber a koupi bych rad nechal az na dobu po otestovani signalovych podminek.

S tou antenou to plati stejne, i vsesmerovky se delaji pro obe polarizace. Nevim, odkud chytis Maivu, jestli jen z bytu, tak toho muzu mit ja na strese vic. Navic si myslim, ze provideri, se kterymi bychom se mohli rusit, nepouzivaji zrovna Wi-Fi, ale neco jineho z IEEE 802.11, napriklad se casto pouziva Breezecom, coz je podle mych informaci 802.11 FHSS. Takove pomoci WiFi karty neuvidis, ale ruseni se tam projevi snizenim rychlosti.

Maji mi prijit zmerit signal domu provideri Internetu na Kladne, tak zjistim, co pouzivaji.

Milan

Old Post 29.11.2002 v 17:15
milank je offline   Click Here to See the Profile for milank   Find more posts by milank   Click here to Send milank a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 45678910111213141516 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz