CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Orientace antény - síta - na všesměrovku.
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Kemík
Newbie

Registrován: 22.02.2005
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 17 

Jojo. Už jsem to pochopil i já
Prostě ji mám blbě a o víkendu ji otočím.
Díky moc.

Old Post 24.02.2005 v 15:07
Kemík je offline   Click Here to See the Profile for Kemík   Find more posts by Kemík   Click here to Send Kemík a Private Message   Click Here to Email Kemík   Visit Kemík's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p4vel
Old Post 25.02.2005 10:43
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 18 
Kemík
Old Post 25.02.2005 12:12
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 19 
Chevees
Old Post 25.02.2005 15:23
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 20 
Kemík
Old Post 25.02.2005 16:15
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 21 
Kemík
Old Post 25.02.2005 16:44
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 22 
Kemík
Newbie

Registrován: 22.02.2005
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 23 

Tak jsem jí nakonec otočil a signál se zlepšil. Měl jsem před tím asi 55-60% a nyní mám 85-90% a Net Stumbler ukazuje stabilně -50. takže je to super ! Akorát správci sítě se to nějak nezdálo ale nakonec jsem ho přesvědčil že to tak je dobře.

Old Post 05.03.2005 v 16:33
Kemík je offline   Click Here to See the Profile for Kemík   Find more posts by Kemík   Click here to Send Kemík a Private Message   Click Here to Email Kemík   Visit Kemík's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mlha
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 94

Příspěvek č. 24 

Uf ty procenta jsou sileny. signal by se ti mel zlepsit o skoro 30dB.

Old Post 06.03.2005 v 11:37
Mlha je offline   Click Here to See the Profile for Mlha   Find more posts by Mlha   Click here to Send Mlha a Private Message   Click Here to Email Mlha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 25 

Old Post 06.03.2005 v 14:09
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mlha
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 94

Příspěvek č. 26 

no nema cenu se hadat, ale rozdil pri spatnem nastaveni polarizace anteny je mnohem vetsi nez 3dB ac je to 100% vykonu. Kazdopadne jsem rad, ze problem byl vyresen a preji Kemikovi mnoho zdaru.

Old Post 06.03.2005 v 16:37
Mlha je offline   Click Here to See the Profile for Mlha   Find more posts by Mlha   Click here to Send Mlha a Private Message   Click Here to Email Mlha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
2WY
Junior Member

Registrován: 01.04.2004
Příspěvků: 182

Příspěvek č. 27 

Cipisi, rozdil mezi H a V, tedy separace mezi polarizacemi, je nekde okolo 26 dB. 3 dB je separace mezi kruhovou a linearni polarizaci.

rozdil v sireni, resp. vliv prostredi mezi H a V polarizaci na mikrovlnach nehraje roli, na nizsich kmitoctech (napr. FM radio) se pouziva V polarizace pro plosne pokryti zejmena z toho duvodu, ze je snadnejsi realizovat vertikalni antenu na mobilni prostredky. Vlivem okolniho prostredi je obvykle pole vybuzene vertikalni antenou mene homogenni (kdeco na zemi je vertikalne, stromy, stozary, baraky a ma to na vertikalne polarizovanou vlnu vetsi vliv), na vetsi vzdalenosti se pouziva radeji H polarizace (mensi vliv stozaru, na kterem je antena umistena atd..). Na mikrovlnach neni vliv prostredi tak rozdilny pro ruzne polarizace, vzhledem k malym vlnovym delkam (2,4 GHz ma vlnovou delku cca 13cm)..

Old Post 06.03.2005 v 18:16
2WY je offline   Click Here to See the Profile for 2WY   Find more posts by 2WY   Click here to Send 2WY a Private Message   Click Here to Email 2WY     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 28 

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 06.03.2005 v 18:37
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 29 

Old Post 06.03.2005 v 19:07
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 30 

No ono je to stejnak fuk.
Do vzdálenosti cca. 50-100 metrů je to úplně jedno, co jsem několikrát zkoušel (500, 1200, 2500 metrů), tak se to víc jak o 3 dB nehlo. Dokonce v některých případech kombinace HV dávala lepší výsledky než HH. Na trase 2,5 km si H polarizace ani neškrkla, na V v pohodě.
Zkoušel jsem síta 21 a 24 dB, sektorovky 8 a 10 dB, SBF 16. Pokud by se dalo reálně těch 20-30 dB dosáhnout, tak by se zajisté používalo různých polarizací mnohem častěji.
A k té kruhové: dle zkoušení našeho providera to dopadlo katastrofálně, nejenže v lepším případě dosáhl stejných výsledků, ale zvládlo to i dost zarušit všechno okolo. Antény to byly tuším od Dawicomu.
Takže asi takhle. Záleží vždy na konkrétní situaci, jinak, než měřením se to zjistit nedá.

Old Post 06.03.2005 v 20:19
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 31 

2cipis: To sou teda argumenty jako prase. Kdybys radsi porad fotil zensky a nematl lidi okolo....

Tvuj minuly prispevek si umistuju do lamer galerie

__________________

OUT OF SERVICE

Naposledy upravil =PJ= Azzie 06.03.2005 v 21:47

Old Post 06.03.2005 v 21:42
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 32 

Old Post 07.03.2005 v 09:02
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:27.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz