CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Propojeni routeru a switche ...
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kobli
Newbie

Registrován: 24.09.2004
Příspěvků: 7

Unhappy Propojeni routeru a switche ... Příspěvek č. 1 

Zdar, potreboval bych pomoc s nasledujici veci. Jsem pres router asus napichnuty ext. antenui a inet. Tento router vyuzivaji dalsi 3 pocitace. No a ja bych potreboval pripojit dalsi. Tak jsem si myslel, ze kdyz zapojim switch do WAN zdirky na routeru tak to bude fungovat, ale ono ne. Musim jeste nejak zmenit nastaveni na tom routeru, ale nemam paru jak ... pomuzete mi nekdo??? Je vubec ta zdirka WAN na to abych pripojil dalsi aktivni prvek ???? Dejte prosim vedet K.

Old Post 23.02.2005 v 15:52
kobli je offline   Click Here to See the Profile for kobli   Find more posts by kobli   Click here to Send kobli a Private Message   Click Here to Email kobli     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

router dejte do portu jednoho z těch, co bylo zapojené PC.

Old Post 23.02.2005 v 15:55
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kobli
Newbie

Registrován: 24.09.2004
Příspěvků: 7

??? Příspěvek č. 3 

Obavam se, ze nerozumim....
Router ma obsazene vsechny 4 LAN pripojky no a ja potrebuji pripojit na Inet jeste jeden comp. Chtel jsem to vyresit pres switch ... Takze na routeru jsem dal kabel do WAN a na switch do prvniho portu ... paty pocitac jsem pak pripojit do dalsiho portu na switchi. Ve winXP jsem nastavil stejnou domenu a automaticke ziskani IP protoze to mi prideluje router ....
K.

Old Post 23.02.2005 v 16:08
kobli je offline   Click Here to See the Profile for kobli   Find more posts by kobli   Click here to Send kobli a Private Message   Click Here to Email kobli     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 4 

ne do WAN, ale do té, která se uvolní po odpojení jednoho PC a to se pak píchne do switche

Old Post 23.02.2005 v 16:57
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vantomas
Junior Member

Registrován: 03.02.2003
Příspěvků: 134

Příspěvek č. 5 

WAN port je pro "pripojeni" k internetu. pokud bys tam chtel pripojit i dalsi PC musel bys v tom Asusu mit treba OpenWRT a nastavit si NATovani na WAN portu.
ale protoze tam jiste OpenWRT nemas tak musis ten switch zapojit jedne z tech ctyr LAN portu (to znamena ze jeden pocitac vypojis, ale nasledne ho zapojis do switche) a ten patej pocitac das taky do toho switche. pak by to melo fungovat.

snad jde pochopit to co jsem napsal

__________________

Clen a pseudoadmin AS64588

Old Post 23.02.2005 v 21:22
vantomas je offline   Click Here to See the Profile for vantomas   Find more posts by vantomas   Click here to Send vantomas a Private Message   Click Here to Email vantomas   Visit vantomas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kobli
Newbie

Registrován: 24.09.2004
Příspěvků: 7

... nefunguje Příspěvek č. 6 

udelal jsem to jak jste to popsal ... switch do jedne ze LAN zdirek na routeru a pak oba pocitace bez pripojeni do switche ... jenze tyto dva compy se tvari pri automaticke IP jako, ze to site nepatri a kdyz natvrdo nastavim IP, tak se toho taky moc nestane .. jen neni chyba u sitoveho pripojeni, ale pocitace nikdo nevidi a taky ony nic nevidi ani saby sebe - mysleno ty zapojeny ve switchi.
Ostatni sit zapojena do routeru funguje ... jak donutim ten switch aby generoval spravne IP nebo to musi byt nejaky specialni.
router je ASUS WL-500g a switch nejaky noname ... 5 zdirek, zadny prepinac ani soft .....
diky za kazdou radu i pomoc K.

Old Post 24.02.2005 v 12:20
kobli je offline   Click Here to See the Profile for kobli   Find more posts by kobli   Click here to Send kobli a Private Message   Click Here to Email kobli     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kobli
Newbie

Registrován: 24.09.2004
Příspěvků: 7

funguje Příspěvek č. 7 

... uz to vali, jen jsem musel vse poradne restartovat a projit nastaveni domaci site ...
diky moc za pomoc ... K.

Old Post 24.02.2005 v 14:07
kobli je offline   Click Here to See the Profile for kobli   Find more posts by kobli   Click here to Send kobli a Private Message   Click Here to Email kobli     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:48.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz