CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > EW-7207APb
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
mts.horomerice
Newbie

Registrován: 04.10.2004
Příspěvků: 18

Lightbulb EW-7207APb ( Clone MAC ) Příspěvek č. 1 

Naposledy upravil mts.horomerice 14.01.2005 v 20:41

Old Post 07.01.2005 v 21:54
mts.horomerice je offline   Click Here to See the Profile for mts.horomerice   Find more posts by mts.horomerice   Click here to Send mts.horomerice a Private Message     Visit mts.horomerice's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

a co ten pravopis, co to takhle ještě opravit,co....

Old Post 08.01.2005 v 06:27
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Brnak
Newbie

Registrován: 29.05.2003
Příspěvků: 17

De to i bez ugradu Příspěvek č. 3 

Ja mam vyzkouseny, ze edimax dokaze poslat (a samozrejme i ziskat) pozadavky na DHCP i od klienta za nim a v pripade switche i od nekolika klientu. A uplne v klidu, bez zadnyho upgradu firmwaru. Jedinej problem je, ze to trva o neco dyl nez normalne (cca kolem 1 minuty). Ale funguje to. I na Edimaxu 7206.

Old Post 08.01.2005 v 10:08
Brnak je offline   Click Here to See the Profile for Brnak   Find more posts by Brnak   Click here to Send Brnak a Private Message   Click Here to Email Brnak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mts.horomerice
Newbie

Registrován: 04.10.2004
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 4 

Ta co se týče toho pravopisu tak to uznávám že ho mám opravdu slabší! A taky jsem to psal v noci, ale i přesto děkuji za připomínku.

Co se týče toho získávání IP na vašem počítači tak to je fakt zajímavé, protože základní problém pokud mate AP v modu klient tak AP na které se připojujete vás má na výpise jako dva klienty, jedna MAC adresa je Vašeho Edimaxu a ta druhá vašeho počítači!
A někteří administrátoři APček na czfree to nevidí rádi!

Old Post 08.01.2005 v 10:57
mts.horomerice je offline   Click Here to See the Profile for mts.horomerice   Find more posts by mts.horomerice   Click here to Send mts.horomerice a Private Message     Visit mts.horomerice's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Brnak
Newbie

Registrován: 29.05.2003
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 5 

Jo s tema dvouma MAC je to samozrejme pravda, ale jenom sem chtel napsat, ze ziskat IP od DHCP pro klienty ZA Edimaxem neni zadnej problem. Z tvyho popisu by totiz leckdo mohl ziskat pocit, ze to takhle proste nefunguje. A uznavam ze nekteri admini to nevidi radi, na druhou stranu kdyz o tom admin vi a vi kolik je za tim edimaxem pocitacu, tak by mu to zase tak moc vadit nemelo. Pro me jako admina, je napriklad mnohem lepsi kdyz si treba 3 sousedi vedle sebe poridi 1 Edimaxe a zbytek rozvedou pres switch UTPkem, nez kdyby tam byli 3 wifi klienti a zas***li pasmo... Zalezi to na situaci...

Old Post 08.01.2005 v 11:18
Brnak je offline   Click Here to See the Profile for Brnak   Find more posts by Brnak   Click here to Send Brnak a Private Message   Click Here to Email Brnak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mts.horomerice
Newbie

Registrován: 04.10.2004
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 6 

Dobře, já samozřejmě netvrdím že to nejde získávat IP přes DHCP, ale podle mne pokud to opravdu trvá kolem minuty! Tak to by pro mne už byl problém!
Ale ten předchozí článek jsem napsal hlavně z toho důvodu pokud někdo potřebuje Edimax použít ve spojení s routerem pro APčko. Například ja jsem to kuli tomu podnikl tuto cestu. Sice už není tak barevně přitažlivé konfigurační prostředí, ale zato to funguje stabilně a pokud potřebuji získat IP přes DHCP tak nemusím tak dlouho čekat.

PS: Já jsem si provedl Upgrad z důvodu abych nezabíral svému AP dvě IP adresy, ale napsal jsem do úvodu to s těma DHCP kuli tomu že jsem si všiml že si někdo stěžoval že mu to s Edimaxem nejde…

Jo a s těma dalšíma uživateli je to částečně pravda, ale každopádně jsou tu dvě ale,
1. na tom edimaxu se nechá defaultní nastavení sítě, což je 192.168.2.1/255.255.255.0
a potom nepůjde ze stejné sítě měnit nastavení Edimaxu, jedině to prerutovavat.. nebo tak nějak.
2. Edimax bude zabírat místo na APčku jako alternanivní uživatel.

Old Post 08.01.2005 v 18:17
mts.horomerice je offline   Click Here to See the Profile for mts.horomerice   Find more posts by mts.horomerice   Click here to Send mts.horomerice a Private Message     Visit mts.horomerice's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mts.horomerice
Newbie

Registrován: 04.10.2004
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 7 

Naposledy upravil mts.horomerice 14.01.2005 v 12:36

Old Post 08.01.2005 v 18:18
mts.horomerice je offline   Click Here to See the Profile for mts.horomerice   Find more posts by mts.horomerice   Click here to Send mts.horomerice a Private Message     Visit mts.horomerice's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stanky
Newbie

Registrován: 23.11.2004
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 8 

Old Post 19.01.2005 v 11:30
stanky je offline   Click Here to See the Profile for stanky   Find more posts by stanky   Click here to Send stanky a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stanky
Newbie

Registrován: 23.11.2004
Příspěvků: 8

Re: EW-7207APb ( Clone MAC ) Příspěvek č. 9 

Old Post 19.01.2005 v 12:12
stanky je offline   Click Here to See the Profile for stanky   Find more posts by stanky   Click here to Send stanky a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Brnak
Newbie

Registrován: 29.05.2003
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 10 

Takze 100% chodi ziskavani IP z DHCP, pokud je Linux AP - Hostap. Mam nekolik takovych AP s ruznymi verzemi Hostapu a bez problemu. Klientu s Edimaxem je taky hodne (cca 20) a fakt uplne bez problemu. V nekolika pripadech mam zapojenych i vic klientu pres switch za Edimaxem a taky uplne v pohode (vetsinou 2-3 ruzny poc.). FW tam nechavam puvodni, tj 2.52 a clone MAC tam mam taky...
Jedina nevyhoda je ta prodleva, nez to tu IP ziska, tj. kolem 1 minuty. Ale to neni nic hroznyho, pokud se nejedna o nejakej pocitac, kterej je potreba kazdou chvilu resetovat.
Takze jinak s Edimaxi HW AP v modu client su naprosto spokojenej. Netuhnou, prenosova rychlost taky dobra a myslim ze maji i dobrou citlivost.

Old Post 19.01.2005 v 13:20
Brnak je offline   Click Here to See the Profile for Brnak   Find more posts by Brnak   Click here to Send Brnak a Private Message   Click Here to Email Brnak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Raven-il
Senior Member

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1199

Příspěvek č. 11 

Zajimave, se stejnym probleme jsem se setkal i u Ovislinku a jeho klonů (s ip adresou) a pocitace, v kterych jsou widle 98 si ji nenactou vubec, jen 2k a XP.

__________________

Jen 700wattů ....... a měsíc je blízko

Old Post 20.01.2005 v 00:03
Raven-il je offline   Click Here to See the Profile for Raven-il   Find more posts by Raven-il   Click here to Send Raven-il a Private Message   Click Here to Email Raven-il   Visit Raven-il's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mts.horomerice
Newbie

Registrován: 04.10.2004
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 12 

to by mě teda zajímalo co má Brnak za Edimaxi,
když v nich má originální Firmware a obsahuje funkce Clone Mac?!
"FW tam nechavam puvodni, tj 2.52 a clone MAC tam mam taky..."
Ja jsem koupil taky Edimax EW-7207APb a neměl to, tak jsem zkoušel novější a taky nic, proto jsem se pídil po jiných alternativách.

Old Post 20.01.2005 v 15:13
mts.horomerice je offline   Click Here to See the Profile for mts.horomerice   Find more posts by mts.horomerice   Click here to Send mts.horomerice a Private Message     Visit mts.horomerice's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
grossd
Newbie

Registrován: 06.09.2003
Příspěvků: 15

Nepovedena flash Příspěvek č. 13 

Nic nemam proti mts.horomerice, urcite udelal kus prace.
Problém je ale v tom, ze po pokusu o nahrání FW od mts.horomerice je muj edimax ew-7207APb uplne mrtvy. Svití pouze PWR a LAN. Reset ani odpojení od napájení nepomaha. Muj originalni FW byl verze 2.75 a v tom je mozna problem. Myslim, ze jsem pri flashovani neudelal chybu a umrení meho edimaxu je z duvodu "DOWNGRADEu". Nevim z jake verze puvodniho FW jste vychazely, mam dojem ze nekdo psal 2.52.

Old Post 10.04.2005 v 13:45
grossd je offline   Click Here to See the Profile for grossd   Find more posts by grossd   Click here to Send grossd a Private Message   Click Here to Email grossd     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mts.horomerice
Newbie

Registrován: 04.10.2004
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 14 

Old Post 10.04.2005 v 21:23
mts.horomerice je offline   Click Here to See the Profile for mts.horomerice   Find more posts by mts.horomerice   Click here to Send mts.horomerice a Private Message     Visit mts.horomerice's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
grossd
Newbie

Registrován: 06.09.2003
Příspěvků: 15

DHCP a WIndows Příspěvek č. 15 

Tak můj mrtvý edimax nereagoval vůbec na nic. Nepomohlo držení RESETu ani minutu, odpojení napájení také nepomohlo, nešlo se dostat na WEBové rozhraní. Při pokusu o PING na 192.168.2.1 blikla dioda na edimaxu, ovšem to bylo vše, PING se nepodařil.

Koupil jsem si tedy nový Edimax 7207APb a mám následující postřehy z provozu, kdy Edimax je v režimu client a já dostávám IP, DNS, ..., přes DHCP od AP na které se s Edimaxem připojuji (spíše od počítače, co je za tím AP). Můj Edimax má originál FW 2.75. :

1) Můj edimax připojím k PC s Win98SE kde je nastaveno získavání IP, DNS, ..., od DHCP, sí?ovka 3com EtherlinkIII 10mbit ISA (3c509B). Restartuji a Win stále hlásí, že DHCP nenalezen. Nepomůže ani ruční uvonlění a obnovení nastavení sítě. Opět asi po dvou minutách DHCP nenalezen. Nevím, zda je to sí?ovkou nebo Win98SE, ale takto DHCP NEPROJDE. Spíše kladu vinu na Win 98 SE, protože sí?ovka (sí?) normálně funguje.

2) Edimax připojím na notebook s Windows 2000 a integrovanou Accton100mbit sí?ovkou. Vše funguje perfektně. Parametry dostanu od DHCP za pul vteřiny.

V čem je tedy problém ???

Jinak pokud připojím za Edimax v režimu client přes HUB 2 PC, tak AP vidí pouze toho Edimaxe v režimu client s jeho MAC a ty 2 PC, co jsou na něm zavěšeny nevidí. PING ovšem funguje mezi všemi perfektně. Adresy v síti jsou nastaveny staticky.

Nechápu, co bylo myšleno tím, že AP vidí edimaxe a připojený počítač jako dva klienty, když u mě vídí pouze toho edimaxe a vše funguje?

Edimax v režimu klient připojen týden na AP bez problému. Nic nevytuhlo, krásně to jede.

Old Post 11.04.2005 v 10:38
grossd je offline   Click Here to See the Profile for grossd   Find more posts by grossd   Click here to Send grossd a Private Message   Click Here to Email grossd     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Raven-il
Senior Member

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1199

Příspěvek č. 16 

1) Můj edimax připojím k PC s Win98SE kde.....

Tohle celkem koresponduje s mym postrehem, widle 95/98 si nejsou schopny tu IP protahnout, ale i u 2k a XP mi to trva minutu....

Co se tyce toho, ze vidi jako 2 klienty, ono to vidi v podstate 2x stejnou macku a pokazdy jinou IP....

__________________

Jen 700wattů ....... a měsíc je blízko

Old Post 11.04.2005 v 10:52
Raven-il je offline   Click Here to See the Profile for Raven-il   Find more posts by Raven-il   Click here to Send Raven-il a Private Message   Click Here to Email Raven-il   Visit Raven-il's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:23.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz