CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > OS na 486 notebook a netstumbler
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
tomik.svobodik
Newbie

Registrován: 28.02.2003
Příspěvků: 55

OS na 486 notebook a netstumbler Příspěvek č. 1 

Zdarec lidi, mam notebook dell, je to 486, kdo vi jaka rychlost, 4mb ram, disketovka, 300mb disk a cernobilej monitor...potreboval bych vedet, jestli existuje nejaka jednoducha distribuce linuxu (nebo proste jakejkoli system), kterej na tom muze bezet a aby na tom fungoval netstumbler, ci jakejkoli jinej program na tuhle praci + aby tam slapala moje z-xomacka pcmcia xi-325h
Vite nekdo??

Old Post 05.09.2004 v 09:59
tomik.svobodik je offline   Click Here to See the Profile for tomik.svobodik   Find more posts by tomik.svobodik   Click here to Send tomik.svobodik a Private Message   Click Here to Email tomik.svobodik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 2 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Naposledy upravil hwsoft 05.09.2004 v 13:03

Old Post 05.09.2004 v 12:59
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jklamo
Junior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 200

w98 Příspěvek č. 3 

WISP je dobra volba.
Pokud si moc nerozumis s Linuxem, muzes zkusit W98 radne osekane od 98lite.

Old Post 05.09.2004 v 16:34
jklamo je offline   Click Here to See the Profile for jklamo   Find more posts by jklamo   Click here to Send jklamo a Private Message   Click Here to Email jklamo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 4 

4MB RAM ? Upřímnou sosustrast. Mám doma stejně vybavený NTB a veškeré pokusy, nainstalovat na to něco užitečného jsem dávno vzdal.

Zapomeň na wisp, zapomeň na jiné malé "routovací" linuxové distribuce. O co míň tyhle věci zaberou na disku, o to víc potřebují RAM, protože si tam rozbalují základní filesystém. Totéž platí o libovolných bootovacích a rescue disketách jakékoliv linuxové distribuce. Se 4MB RAM si člověk ani neškrtne. Totéž u všech třech *BSD. Nejnadějněji vypadalo NetBSD, ale to padlo při snaze partitionnovat disk na nedostatek RAMěti.

Nakonec se mi podařilo najít nějaký skutečně minimalistický dvojdisketový linux (mini linux nebo microclinux ?) , který si root filesystém necpe do RAMdisku, ale má ho na floppy. Díky němu se mi podařilo rozaprtitionovat disky a připojit swap. Pak už bylo skoro vyhráno. Udělal jsem si extra 2.2 jádro (obdobně vytvořené 2.4 už při initu padalo na málo paměti) ohoblované na kost, vyhodil všechno, co se vyhodit dalo a získal jsem funkční systém, kde fungovala orinoco karta, běhal wavemon, links, ftp a ssh, takže se dal měřit signál, browsit webem v textové konzoli a vzdáleně přistupovat na jiné mašiny. Takže vlastně úspěch, ale šílený opruz !!!!

Kromě toho jsem zkoušel W95 (instalovaly se půl dne, bootovaly mnoho minut a orinoco se mi v nich stejně rozchodit nepodařilo). Nehledě na to, že libovolný program se spouštěl strašně dlouho a každý úkon v konfiguraci byl totální porod. W98 bez šance, chtějí minimálně pentium a 16MB RAM. Jak fungují ořezané nemám tušení a i kdyby šly tisíckrát alespoň spustit, tak nepude už žádný program.

Takže asi tak.

Old Post 05.09.2004 v 17:34
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 5 

Jo a mimochodem, XI325h ani drtivá většina ostatních wifin v tom chodit NEBUDE, protože jsou cardbus a 486 má jenom PCMCIA.

Old Post 05.09.2004 v 17:36
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standa99
Junior Member

Registrován: 01.10.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 6 

Old Post 05.09.2004 v 18:01
standa99 je offline   Click Here to See the Profile for standa99   Find more posts by standa99   Click here to Send standa99 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 7 

Old Post 05.09.2004 v 18:13
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standa99
Junior Member

Registrován: 01.10.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 8 

Old Post 05.09.2004 v 20:23
standa99 je offline   Click Here to See the Profile for standa99   Find more posts by standa99   Click here to Send standa99 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomik.svobodik
Newbie

Registrován: 28.02.2003
Příspěvků: 55

Příspěvek č. 9 

na ty masine bezi w95 osr2 a muzu vam rict, ze na tu hw to sviha jak dabel problem je, ze bych musel reinstallnout, pac mi nejde doinstalovat tcp/ip podpora, tudiz nejde netstumbler

Old Post 05.09.2004 v 20:42
tomik.svobodik je offline   Click Here to See the Profile for tomik.svobodik   Find more posts by tomik.svobodik   Click here to Send tomik.svobodik a Private Message   Click Here to Email tomik.svobodik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 10 

Old Post 05.09.2004 v 20:59
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 11 

Old Post 05.09.2004 v 21:05
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CoBool
Junior Member

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 143

Příspěvek č. 12 

Mam uplne stejnej NT - 486, 4 MB Ram, 500 MB HDD, + WiFi Orinoco Silver, dneska do toho zkusim nacpat W95, a uvidime, napisu vysledky.

Old Post 16.10.2004 v 09:32
CoBool je offline   Click Here to See the Profile for CoBool   Find more posts by CoBool   Click here to Send CoBool a Private Message   Click Here to Email CoBool   Visit CoBool's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CoBool
Junior Member

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 143

WIN95 (non OSR2) Příspěvek č. 13 

Dnes jsem nainstaloval na svuj starej notebook - 486, 4 MB RAM, 500 MB HDD - Win95, instalovaly se tam silene dlouho, - nesmi to bejt verze OSR2 (ta chce 8 MB RAM :-)). Mam WiFi PCMCIA kartu Orinoco silver, ta funguje bez problemu. Pri instalaci Network Stumbleru, to chce jeste nejaky volne stazitelny dll knihovny: mfc42.dll a Msvcrt.dll. Fuguje to, i kdyz hodne pomalu, ale na to zakladni zmereni signalu, pingy, ,,, to snad bude stacit.

Old Post 17.10.2004 v 10:41
CoBool je offline   Click Here to See the Profile for CoBool   Find more posts by CoBool   Click here to Send CoBool a Private Message   Click Here to Email CoBool   Visit CoBool's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wondra
Junior Member

Registrován: 22.12.2002
Příspěvků: 227

Příspěvek č. 14 

Ctirad: Pokud vim, tak na originalnim AWE32 (co jsem videl lezet v bazaru) byly sloty na standardni 30pin SIMMy. Jestli potrebujes, tak ti nejaky dam.
obecne: To, ze a) nektere wifiny funguji bez CardBusu b) NetStumbler funguje ve Win pod ver 98SE je dobra zprava. Taky planuji predelat laptop na merici stanici. Je ale po hw strance lepsi, tak se radsi nebudu chlubit.

Old Post 17.10.2004 v 17:32
wondra je offline   Click Here to See the Profile for wondra   Find more posts by wondra   Click here to Send wondra a Private Message   Click Here to Email wondra   Visit wondra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 15 

Old Post 17.10.2004 v 19:40
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CoBool
Junior Member

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 143

Příspěvek č. 16 

urcite tam nemam standartni SIMM, sice konektor na RAMky tam nejakej je, ale fakt nevim co je to zac? Zkousel jsem nejakou RAMku ze notebooku Siemens, tu tam ani nenacpu. Zejtra zkusim udelat fotku. Alespon 16 MB by se mi tam moc hodilo.

Old Post 17.10.2004 v 22:44
CoBool je offline   Click Here to See the Profile for CoBool   Find more posts by CoBool   Click here to Send CoBool a Private Message   Click Here to Email CoBool   Visit CoBool's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:32.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz