CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Co je to za chybu Clock skew detected. Files may be incomplete?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
vladan
Junior Member

Registrován: 21.09.2002
Příspěvků: 149

Co je to za chybu Clock skew detected. Files may be incomplete? Příspěvek č. 1 

Vcera jsem nainstaloval Mandrake 8.1 s kernelem 2.4.9. Jsem s linuxem uplny zacatecnik. Dnes jsem chtel nainstalovat hostap a po zadani prikazu make pci to po chvilce vyhodi tuhle chybu. Kdyz zkusim pokracovat prikazem make install_pci tak to pak zase hlasi, ze chybi nejaka knihovna ci co. Nevite nekdo, co to je za chybu?diky

Old Post 04.09.2003 v 15:37
vladan je offline   Click Here to See the Profile for vladan   Find more posts by vladan   Click here to Send vladan a Private Message   Click Here to Email vladan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 2 

2.4.9 je uz hodne stare jadro, zkus si stahnout verzi 2.4.21

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 04.09.2003 v 15:51
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

Re: Co je to za chybu Clock skew detected. Files may be incomplete? Příspěvek č. 3 

make pouziva cas co je uvedeny u souboru ze ktereho se ma neco vyrobit aby zjistil jestli je novejsi nez to co uz z nej vyrobeno je. (v tvem pripade vyrobit = zkompilovat)

Tadle chyba nejspis znamena ze nejak divne jde cas, a ze napriklad sou zdrojove soubory novejsi nez je aktualni cas (??)

Myslim ze pokud kompilujes neco z cerstve rozbaleneho baliku , chybu muzes s klidem ignorovat, protoze stejne nic "uz zkompilovaneho" tam nemas a k zadnym problemum by dojit nemelo.

Tvuj problem bude spis ta chybejici knihovna ... napis co ti to vypisuje

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 04.09.2003 v 15:59
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vladan
Junior Member

Registrován: 21.09.2002
Příspěvků: 149

no pise to tohle Příspěvek č. 4 

Old Post 04.09.2003 v 16:50
vladan je offline   Click Here to See the Profile for vladan   Find more posts by vladan   Click here to Send vladan a Private Message   Click Here to Email vladan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 5 

Vsude (7 ap) pouzivam 2.4.21 a se stabilitou jadra problem nemam.
S datem a casem je vhodne zachazet trochu opatrne, protoze se
v linuxu pouziva na kdeco. Pokud byl blbe nastaveny cas, doporucuji
znovu touchnout vsechny soubory... No nevim jak vy, ale ja to delam takto:

# touch $(find /)

nebo, je-li souboru operavdu hodne

# for FL in $(find /); do touch $FL; done;

Chvili to trva, nez se to provede...

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 04.09.2003 v 20:41
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vladan
Junior Member

Registrován: 21.09.2002
Příspěvků: 149

Příspěvek č. 6 

Takze jsem to upgradeoval na jadro 4.2.22 a hostAP je 0.0.4. Jetsli jsem udelal zase nejakou botu, tak mi to prosim reknete nebo bych to mel zase nadlouho. Vse probehlo v poradku a i instalace hostap az do prikazu modprobe hostap_pci. System mi na to odpovedel Can't locate module hostap_pci! Nevite nekdo, kde muze byt chyba? dik

Old Post 04.09.2003 v 20:53
vladan je offline   Click Here to See the Profile for vladan   Find more posts by vladan   Click here to Send vladan a Private Message   Click Here to Email vladan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 7 

Je treba modul doinstalovat, hostap neni standardni soucasti jadra.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 04.09.2003 v 21:06
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 8 

Trochu nepeclive jsem cetl... Predne gratuluji k rozbehnuti jadra 4.2.2 :-D

Predpokladam, ze to melo byt 2.4.22. Takze jeste jinde mam i hostap-0.0.4
a 2.4.22 a funguje to ok. Akorat je nutno ozelet nastavovani vykonu karty,
protoze tato funkce je z 0.0.4 docasne odstranena.

Otazka tedy zni, jak jsi nove jadro a hostap instaloval...

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 04.09.2003 v 21:09
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vladan
Junior Member

Registrován: 21.09.2002
Příspěvků: 149

Příspěvek č. 9 

Old Post 04.09.2003 v 21:20
vladan je offline   Click Here to See the Profile for vladan   Find more posts by vladan   Click here to Send vladan a Private Message   Click Here to Email vladan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 10 

Pokud jsi prekladal pomoci 'make bzImage', je na miste do /boot kopirovat
soubor. 'bzImage'. Pred spustenim 'lilo' jsi predpokladam jeste editoval soubor
'/etc/lilo.conf'.

Jako prvni over, jake jadro bezi

# cat /proc/version

Over, ze existuje spravny modul na spravnem miste:

# find /lib/modules -name "*hostap*"

Over, ze se moduly nemaji nevyresene zavislosti:

# depmod

Zkus zavest modul natvrdo se zadanim plne cesty:

# insmod /lib/modules/2.4.22-<subverze>/<cesta>/hostap.o
# insmod /lib/modules/2.4.22-<subverze>/<cesta>/hostap_pci.o
# insmod /lib/modules/2.4.22-<subverze>/<cesta>/hostap_scrypt_web.o

Uvedene poradi a pocet modulu odpovida verzi hostap-0.0.4, drivejsi
verze se lisily.

Napis, jak jsi uspel.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 05.09.2003 v 18:33
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vladan
Junior Member

Registrován: 21.09.2002
Příspěvků: 149

Příspěvek č. 11 

ahoj.
to oldfrog:
do /boot jsem kopiroval bzImage a lilo.conf jsem needitoval, ja myslel, ze bzImage prepsal vmlinuz, tudiz zadne cesty menit nemusim. Jestli se pletu, tak mi napis.
verze je opravdu 2.4.22
ten prikaz find mi najde 4 soubory toho jmena
depmod probehne a nevyhodi zadnou hlasku
ty prikazy insmod jsem nezkousel, protoze v /lib/modules/2.4.22/ neni zadnej jmenovanej soubor, teda alespon ls ho nevypsal.
Nemuze prave v tomhle byt chyba? V tej slozce 2.4.22 je pouze adresar kernel a pcmcia a ty jsou podle prikazu ls prazdny. tak nevim. Jestli muzes napis ICQ cislo at je rychlejsi komunikace.dik za odezvu

Old Post 05.09.2003 v 18:49
vladan je offline   Click Here to See the Profile for vladan   Find more posts by vladan   Click here to Send vladan a Private Message   Click Here to Email vladan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vladan
Junior Member

Registrován: 21.09.2002
Příspěvků: 149

Diky. Uz se zda, ze vsechno bezi Příspěvek č. 12 

Ted to jenom poradne otestovat a najit chyby. Diky vsem a predevsim oldfrogovi.

Old Post 05.09.2003 v 21:53
vladan je offline   Click Here to See the Profile for vladan   Find more posts by vladan   Click here to Send vladan a Private Message   Click Here to Email vladan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:24.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz