CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > podivnosti + paket loss
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
perplextor
Newbie

Registrován: 19.01.2003
Příspěvků: 41

podivnosti + paket loss Příspěvek č. 1 

Zdravim.

Namontovali jsem novou antenu a nastaly problemy se strasnym dropem packetu na ceste. Tak jsme dali zpetu starou a porad to same. Popisu presneji.

1. bod 300m od AP jede na Winech LQ/SS 66/46 pri normalnim provozu, osvedcilo se nam dat natvrdo vsude 11Mbit kolem 200-250 kbyte/s pres AP.

2. bod 600m od AP take Winy LQ/SS 53/40 rychlost stejna

3. bod 400m od AP Linux RH9 router/AP 40-44/92 LQ.

SNR je tak od 75-80 po klientech.

Co to dela-> Packet loss je strasny, samotny ping jede/jel stabilne tak 2-3ms z AP na klienty, zkrz tak do 5 ms coz si myslim, ze je OK. Ted to jede jak se tomu chce neky tak, nekdy stovky nekdy desitky. Zaroven podivnosti pokracuji ze jednou taham 200 >, prijdu za hodku a jede mi to s jinym pingem a 20 kbyte/s... Jiste pochopite me rozcarovani Ono je to jeste zaimavejsi ze dva mezi sebou tahali stridave tech 200 > a k tomu 3. to jeleo tech 20. Pritom vsem se (teoreticky - protoze tomu co rika soft jak na Winech tak na Linuchu rika moc neverim) zhorsil signal. Dnes rano jsem dosel k PC a ono to nejdnou ukazuje LQ/SS 40/26 Linux 20/92. S antenou nikdo ani nehnul.... CO SE TO PROBOHA DEJE?!

AP bezi na Gentoo s poslednimi WIRELESS utilitami/HostAPem.

Hledal jsem po foru a nasel par veci tykajicich se podobneho chovani... ale reseni to neprineslo. Kua drat!

Zkousel jsem AP a klienta jen par kroku od sebe a ono to jelo ok, rikal jsem si, ze by mohl byt problem v antenach... ale tam problem asi nebude, kabel.... no nakabelu byly obe anteny a OK...

Sem z toho jelen, 14 dni mame nove AP a slapalo jako hodinky a ted tohle...

Nu jestli jste se dostali az sem tak dik za vytrvalost, kdyz budete vedet dejte vedet. DIK.

Old Post 18.05.2003 v 22:17
perplextor je offline   Click Here to See the Profile for perplextor   Find more posts by perplextor   Click here to Send perplextor a Private Message   Click Here to Email perplextor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ropacek
Junior Member

Registrován: 15.12.2002
Příspěvků: 134

Re: podivnosti + paket loss Příspěvek č. 2 

__________________


--
Ropacek
University of Life :-) , Pilsen

Old Post 19.05.2003 v 07:54
Ropacek je offline   Click Here to See the Profile for Ropacek   Find more posts by Ropacek   Click here to Send Ropacek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrstodulky
Newbie

Registrován: 13.01.2003
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 3 

Krom toho deste - je mozne ze je tam nekde ruseni, ktere se neprojevi v noise ratio, navrhuju zkusit (Wlan til pod win to umi) Site Survey - monitorovani obsazenosti na okolnich kanalech, tam se vetsino projevi vse. Pripadne se pak treba jenom na zkousku prestehovat na jiny kanal...

Old Post 19.05.2003 v 09:55
petrstodulky je offline   Click Here to See the Profile for petrstodulky   Find more posts by petrstodulky   Click here to Send petrstodulky a Private Message   Click Here to Email petrstodulky     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Příspěvek č. 4 

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 19.05.2003 v 11:42
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
perplextor
Newbie

Registrován: 19.01.2003
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 5 

Prsi, prsi Konektory jsou nainstalovany pomerne nedestivzdorne (samozrejme ze destivdornost bude zajistena v nejblizsi dobe), ale v tom problem asi nebude. Zkusil jsem neco jineho. Nastavil jsem AP na ad-hoc a hled jede to pekne, ping 2-3 rychlost 400-500. Takze tim bych vyloucit problemy na ceste PC - ANTENA. Ovsem... po nekolikatem downloadu/uploadu se mi uz nepodarilo navazat spojeni . To sou mi veci.

Thred stahnu a proctu, zatim diky za odpovedi.

Old Post 19.05.2003 v 13:28
perplextor je offline   Click Here to See the Profile for perplextor   Find more posts by perplextor   Click here to Send perplextor a Private Message   Click Here to Email perplextor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz