CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > QOS: IMQ+ ipt_p2p + markovani pres CONNMARK
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

QOS: IMQ+ ipt_p2p + markovani pres CONNMARK Příspěvek č. 1 

Zdravim vsechny.

Pokousim se laborovat se shapovanim p2p traffiku pres filtr ipt_p2p a porad mi to nejde.

Situace je nasledujici:

Router, jedna linka do netu, nekolik linek dal.
Aplikovano IMQ.
Hlavni trida 4mbit
Podtrida 3Mbit
Aplikovano shapovani per ip na IMQ.
Tohle bezi OK.

Dale jsem udelal dalsi tridu 1mbit, .

Do ty jsem soupnul markovani paketu pomoci CONNMARK pres filter ipt_p2p per IP.
Pak jsem vytvoril classy per IP.
A pomoc TC filterupriradil marky z iptables classam.


Pruser je ze pokud se podivam pres iptables -v jestli se mi zvetsuje pocet paketu na jednotlivych IP pokud leze P2P traffik, tak vse vypada OK.
Ale pokud si dam vypsat tc -s show class dev imq0 tak na tech tridach kde by mel bejt p2p traffik se nehejbe vubec nic, takze shapovani nejede.


Priklad jak to mam udelany, hodne zjednoduseno:

iptables -t mangle -I PREROUTING -i wlan2 -j IMQ --todev 0
...............
..to mezi neni dulezezity, to funguje....
...........
tc class add dev imq0 parent 1:10 classid 1:5000 htb rate 128Kbit ceil 120Kbit prio 1
.....
....a ted ukazkovy pro jedno IP ....
tc class add dev imq0 parent 1:5000 classid 1:5001 htb rate 64kbit ceil 512Kbit prio 1 burst 8k
iptables -t mangle -A PREROUTING -d 1.2.3.4 -m p2p --p2p all -j CONNMARK --set-mark 5001
iptables -t mangle -A PREROUTING -m connmark --mark 5001 -j CONNMARK --restore-mark
tc filter add dev imq0 protocol ip parent 1:0 handle 5001 fw classid 1:5001
tc qdosc add dev imq0 parent 1:5001 handle 5001 sfq pertub 10

....
+ podobny pro upload.


Netusite nekdo ci by to mohlo byt???


Jo a chybu to samozrejme nevyhodi zadnou.

Old Post 09.10.2004 v 19:19
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Re: QOS: IMQ+ ipt_p2p + markovani pres CONNMARK Příspěvek č. 2 

Zda se to byt v poradku. Jen me napada jestli treba nemas problem s poradim filtru - ze by se nejdriv uplatnil nejaky jiny obecnejsi (ale tezko soudit, kdyz nevim jak vypada cely skript).

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 10.10.2004 v 09:18
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CraigOwings
Newbie

Registrován: 25.02.2020
Příspěvků: 1

Příspěvek č. 3 

Old Post 25.02.2020 v 09:58
CraigOwings je offline   Click Here to See the Profile for CraigOwings   Find more posts by CraigOwings   Click here to Send CraigOwings a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:45.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz