CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Asus WL 500b
« 23242526272829303132333435 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 449 

Zdrojaky od asus jsou naprosto normalne funkcni.

Old Post 22.04.2004 v 15:35
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djmila
Newbie

Registrován: 22.04.2004
Příspěvků: 4

jsem novy, linux vůbec neznám Příspěvek č. 450 

chci se pripojit k Wifi síti CZ -free jenze to nejde, pochopil jsem z prispěvků, že mám-li ASUS WL500b tak budu muset flashnout firmware.
jinak jsem bez šance.
Jak nejjednodušeji to mám vyřešit . Když linux vůbec neznám. Díky moc za radu

Old Post 23.04.2004 v 16:12
djmila je offline   Click Here to See the Profile for djmila   Find more posts by djmila   Click here to Send djmila a Private Message   Click Here to Email djmila     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: jsem novy, linux vůbec neznám Příspěvek č. 451 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 23.04.2004 v 17:50
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
POWERuser
Member

Registrován: 27.12.2003
Příspěvků: 300

Webstránka. Příspěvek č. 452 

Asi by to chtělo už nějakou tu stránečku, která by se krásně aktualizovala a nenutila začínající uživatele(většinou navíc i Linuxový Newbies) pročítat tady to hrozně těžký čtení. S hezky aktuálním HOWTO ...Věrte mi, jsem docela zkušenej(můžu-li se tak označit), ale to co je tu za čtení sem byl trochu dezorientovanej, když sem to četl od začátku...je to prostě strašně rozháraný a moooc informací(což někdy není ku prospěchu věci-analogie:Proč jsou Linuxový distribuce tak složitý?Protože obsahují až moc věcí;-)))))). Jako-by se tu řešilo milion problémů naráz(vlastně tomu tak asi je)...takžééé...Techniku, co ty na to?

Ad bridge: někdo se mě ptal na problém transparentního bridge u Linuxu. Nevím, kde by mohl být problém. Pokud umí obě sí?ovky promiscuit mod, tak by neměl být(moje původní otázka byla zda to defakto umí sí?ovka-lin drivery ve WL500g???) Samozřejmě, že Arp proxy je řešením v případě problémů, ale i pár jich vyvolává.

Ad rychlost: je sice příjemný, že to "umí" 2MB/s, ale chtělo by to reálnější testování....chápu, že to nejde hned-není čas ani sčím testovat-tak třeba až bude,jo?.

Shrnuto: pokud nebude mít toto zařízení blíž k uživatelské přívětivosti a tedy možnost ho nasadit právě u newbies, tak nevidím důvod proč ho kupovat. Zatím. Takhle by to způsobovalo akorát problémy při provozu, který si většina lidí nemůže dovolit(pokud si už nehrajeme, ale opravdu něco provozujeme)

__________________

O2 and ADSL SuX, Wi-Fi RuleZ ;-)

Old Post 24.04.2004 v 01:11
POWERuser je offline   Click Here to See the Profile for POWERuser   Find more posts by POWERuser   Click here to Send POWERuser a Private Message   Click Here to Email POWERuser     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standa99
Junior Member

Registrován: 01.10.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 453 

Nechci hrat chytrolina, ale pro 90% lidi by stacil navod jak flashnout gecko do becka (coz se v tomhle threadu najde) a moznost zapnout klienta ve webovem rozhrani.

Old Post 24.04.2004 v 12:28
standa99 je offline   Click Here to See the Profile for standa99   Find more posts by standa99   Click here to Send standa99 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djmila
Newbie

Registrován: 22.04.2004
Příspěvků: 4

souhlas s POWERuser Příspěvek č. 454 

tohle vlákno čtu a čtu a nabývám pocitu, že možností jak udělat WL500
koncovýho klienta je mnoho. Jenže čim déle to čtu tim mám pocit, že se
v tom utápím, a to mě pak bude ještě čekat 1 asahat okolní AP ruzných
proviaderu, což u jiných typů připojení není, a pak ladění anteny.
Proto pro začátek hledám ten nejjednoduší způsob jak z 500b udělat
klienta, popřípadě jaky soft je nejlepší na prozkoumaní okolí .a pak snad
moje vědomosti o trochu zesílí na to ladění antény. jinak díky všem za
reakce.

Old Post 24.04.2004 v 16:20
djmila je offline   Click Here to See the Profile for djmila   Find more posts by djmila   Click here to Send djmila a Private Message   Click Here to Email djmila     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Jak udělat z Asuse klienta Příspěvek č. 455 

Naposledy upravil wanthalf 24.04.2004 v 22:18

Old Post 24.04.2004 v 18:07
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
v.q
Newbie

Registrován: 28.01.2004
Příspěvků: 32

Re: Jak udělat z Asuse klienta Příspěvek č. 456 

Old Post 24.04.2004 v 21:02
v.q je offline   Click Here to See the Profile for v.q   Find more posts by v.q   Click here to Send v.q a Private Message   Click Here to Email v.q     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mnemonic5
Newbie

Registrován: 27.03.2004
Příspěvků: 14

Re: Jak udělat z Asuse klienta Příspěvek č. 457 

__________________

Vsichni sejdeme se v kremikovem pekle/nebi.....

Old Post 25.04.2004 v 10:11
Mnemonic5 je offline   Click Here to See the Profile for Mnemonic5   Find more posts by Mnemonic5   Click here to Send Mnemonic5 a Private Message   Click Here to Email Mnemonic5     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tracy
Newbie

Registrován: 08.09.2003
Příspěvků: 7

Jak zjistit IP Příspěvek č. 458 

CHtel bych si pred tim nez se zacnu pripojovat do CZFree vyzkouset rozchozeni klienta v praci.Najde se mi to AP co mam nad kanclem - ale ouha - ja bych potreboval jeho IPcko - ale to ted nezjistim,az v pondeli - a tak dlouho a cekat nechci.Da se to nejak vyzjstit,nejaky sw?
Dekuju

Old Post 25.04.2004 v 10:14
Tracy je offline   Click Here to See the Profile for Tracy   Find more posts by Tracy   Click here to Send Tracy a Private Message   Click Here to Email Tracy   Visit Tracy's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AmoRico
Newbie

Registrován: 22.06.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 459 

Někdo mi v jiném treadu říkal, že je možné k mému WL-500b připojený na AP v síti CZF v klient módu připojit i další PC s wireless kartou blízko (cca 8m) mému WL-500b (pro lokální WLAN). Jde o kartu XI-626.

Co je na tom pravdy? A pokud to jde, jak?

Díky.

Naposledy upravil AmoRico 25.04.2004 v 11:30

Old Post 25.04.2004 v 10:24
AmoRico je offline   Click Here to See the Profile for AmoRico   Find more posts by AmoRico   Click here to Send AmoRico a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Příspěvek č. 460 

Naposledy upravil wanthalf 25.04.2004 v 12:36

Old Post 25.04.2004 v 12:26
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djmila
Newbie

Registrován: 22.04.2004
Příspěvků: 4

z B G to šlo hladce ale dal... Příspěvek č. 461 

Dle návodu jsem začal do příkazových řádku opysovat to co je v návodu
a protože nemám ještě zvoleného proviadera který mi bude poskytovat
služby internetu ( ale všichni jsou na páteři czfree) zadal jsem tedy
"wl scan" a posleze" wl scanresults" ale nic zřejmě něco dělám špatně ale co skoušel jsem i APtest ale ani on mi nic do grafu nevpíše. zřejmě něco jsem někde nepřepnul či co a teď již prostě nevím. nebo že sem ten signal nedoletěl ani na 1 procento?

Old Post 25.04.2004 v 19:17
djmila je offline   Click Here to See the Profile for djmila   Find more posts by djmila   Click here to Send djmila a Private Message   Click Here to Email djmila     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 462 

Old Post 25.04.2004 v 19:58
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Příspěvek č. 463 

Old Post 25.04.2004 v 20:02
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tracy
Newbie

Registrován: 08.09.2003
Příspěvků: 7

Nekomunikuje Příspěvek č. 464 

Dokavad je asus nepripojenej k tomu APcku co tu mam nad dverma a tudis ma IP 192.168.1.1 tak na nej muzu prez telnet i prez prohlizec do administrace.Ten soft " Device Discovery " mi asuse najde,dostanu od nej IPcko.Pak se mi konecne podarilo aby se pripojil - krasne to dostalo IPcko,ten program ho porad videl - no nadhera.Ale - nedostanu se na nej ani prez Telnet,ani ho nepingnu :( - Ale z jinyho pocitace kterej je na normalni siti tak asuse pingne,prez Telnet se k nemu prihlasi a i prez Telnet pingne google i cokoliv jinyho.Von proste prestane komunikovat s mim pocitacem,IPcko nedostanu - Ale ten program ho dycky najde.
Tusim zradu v nastaveni sitovy karty,ale uz nevim co.
Dekuju

PS:
V jakym modu to musi bejt? Home Geteway,router nebo AP ?
Ma si asus IPcko najit,nebo mu ho mam dat pevny?
Pokud tam zadam to "brctl delif br0 eth2" tak se mi to nikdy nepripoji :(

Naposledy upravil Tracy 26.04.2004 v 09:53

Old Post 25.04.2004 v 21:35
Tracy je offline   Click Here to See the Profile for Tracy   Find more posts by Tracy   Click here to Send Tracy a Private Message   Click Here to Email Tracy   Visit Tracy's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:00.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 23242526272829303132333435 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz