CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > jaký HW potřebuju pro připojení
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
homer01
Newbie

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 5

Talking jaký HW potřebuju pro připojení Příspěvek č. 1 

ahoj
nějak se v tom moc nevyznám a potřeoval bych nějakýho sebevraha kterej by mi trošku poradil a a vysvětlil co a jak za HW na připojení. Asi tupej dotaz ale co vše potřebuju na připjení.
Mám NB, PCMCI WiFI kartu a předpokládám že budu potřebovat anténu na střechu, kabel od antény. a co dál? Jak připojím signál od antény dejme tomu, kdybych si chtěl dát do bytu Access Point? Poradíte mi prosím někdo? Asi sem tupej že jo:-)

Old Post 25.05.2004 v 07:12
homer01 je offline   Click Here to See the Profile for homer01   Find more posts by homer01   Click here to Send homer01 a Private Message   Click Here to Email homer01     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

pro začátek to stačí Příspěvek č. 2 

notebook s kartou PC WiFi - to pro začátek úplně stačí. Jestli jsou tam WinXP, tak je to jednoduché. Stačí obejít prostor a zkusit něco zachytit. Anténa se pořídí až po jistém spoji z okolí.
Je třeba jen ověřit na mapě (nahoře vpravo - monitor), je-li blízko přístupový bod (AP). A po třeba ICQ domluvit se správcem AP. To? vše pro začátek.

Old Post 25.05.2004 v 07:19
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
homer01
Newbie

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 3 

no tak to mi je jasný, to mám a na interní anténu nc nechytím takže budu potřebovat anténu na střechu.Spíš mi de o to jak je to řešený potom, když hodím na střechu anténu, kam zapojím kabel?:-))) to by měl bejt bud normální PC a na něj pak připojím AP nebo sou nějaký AP který maj koncovku a ten kabel?:-))

Old Post 27.05.2004 v 11:07
homer01 je offline   Click Here to See the Profile for homer01   Find more posts by homer01   Click here to Send homer01 a Private Message   Click Here to Email homer01     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Další postup ... Příspěvek č. 4 

pokud to riskneš, tak anténu na střechu. Je třeba udělat ale nejdřív měření na střeše a poté nastavit spojení na notebooku. Dále se zavede kabel na potřebné místo a pokud je to daleko, tak se zeslabí signál natolik, že třeba nebude dostatečný. Měření se zopakuje. Pokud to vyjde, je to použitelný.
Pokud ne, je třeba vložit do trasy ještě další pecko nebo HW AP klienta, který má už port do poč. sítě. Ten se dá zavést až do 100m od antény. Ale zkutečně, než koupíš anténu, je oravdu nutné provést to měření na střeše a bez antény, aby byla reserva.

Old Post 27.05.2004 v 12:25
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
homer01
Newbie

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 5 

budu to zkoušet příští tejden tak sem zvědavej, ale zatím dík moc za rady

Old Post 27.05.2004 v 13:40
homer01 je offline   Click Here to See the Profile for homer01   Find more posts by homer01   Click here to Send homer01 a Private Message   Click Here to Email homer01     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:31.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz