CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Prosim o pomoc - 2 PCI WiFi, 1AP - ale zlobi :)
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
QuarkCZ
Newbie

Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 2

Angry Prosim o pomoc - 2 PCI WiFi, 1AP - ale zlobi :) Příspěvek č. 1 

Moc prosim o radu - mam nasledujici problem:
Vychozi podminky:
Pocitac A, B (WinXP prof.)
Edimax PCI WiFi 11Mbs A, B
Access Point Edimax
Nejnovejsi ovladace z netu
Vzdalenost max 5m od AP

Skutecnosti
- Sitovka A v pocitaci A fungovala bez problemu - naslo a pripojilo se na AP.
- Sitovka B v pocitaci B se nainstalovala, ale nevidela AP
- Dal jsem sitovku A do pocitace B a fungovalo
- Zkusil jsem sitovku B do pocitace B a porad nic...
- fajn, rekl jsem si, ze je sitovka B spatna, ale mozna neni...
- vratil jsem sitovku A do pocitace A a ejhle, AP neni videt

Je v tom nejaka logika? Co muze byt spatne?
Moc prosim o radu...

Old Post 24.01.2004 v 22:14
QuarkCZ je offline   Click Here to See the Profile for QuarkCZ   Find more posts by QuarkCZ   Click here to Send QuarkCZ a Private Message   Click Here to Email QuarkCZ   Visit QuarkCZ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

tak asi takhle... Příspěvek č. 2 

Nejprve bych třeba z PC A otestoval AP pomocí netstumblera.
Tenhle program se jevím jako velmi užitečný. Doporučuji zapnout zvuk a přiřadit jej v menu Netstumbleru. AP necháme vypnuté.
Zapneme PC A a spustíme Netstumbler. Nejprve si poslechneme, není-li nějaký příjem. Pak zapneme AP a prohlédneme okno Netstumbleru, je-li tu reakce na AP. Pokud je řádka s označením vidět, několikrát AP zapneme a vypneme. Obnovení by mělo nastat od cca 6 až do 20 sec. Pokud ne ani po resetu AP, je podezření na špatnou činnost AP.
WindowsXP jsou bezvadně připraveny na bezdrátový provoz. Stačí jen vyčkat a vpravo na liště se objeví hláška o dostupné síti.
Pokud místo s AP neposkytuje adresy DHCP, tak je nutné nastavit pro karty pevné adresy ve vlastnostech sítě.(např. 192.168.0.x)
klidně i v rozsahu, kde je výchozí adresa AP pro účel menežování po webu.
To by mělo stačit. Já takhle testuji AP a pokud mi Netstumbler pěkně nebrnká, tak jde AP pryč.
Tak zdař.....

Old Post 25.01.2004 v 19:00
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
QuarkCZ
Newbie

Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 2

Wink Veci mezi nebem a pocitacem Příspěvek č. 3 

Tak jsem tu jednu sitovku, ktera 'nikdy' nefungovala vzal a dal do jineho PC - nasla AP.
Tak jsem se vratil k pocitaci A a B a ejhle, najednou fungujou oba... Bez toho, aniz by se v A neco udelalo, proste funguje. Takze jestli ten prevoz udelal neco s AP ze to ted funguje - tezko rict - kazdopadne bez 'jakehokoliv' zasahu to najednou jede... Takze jak jsem rekl v nadpisu - 'jsou veci mezi nebem a pocitacitem...'

Kazdopadne diky za tip na program - sezenu a vyzkousim, jak se chova...

Old Post 27.01.2004 v 09:28
QuarkCZ je offline   Click Here to See the Profile for QuarkCZ   Find more posts by QuarkCZ   Click here to Send QuarkCZ a Private Message   Click Here to Email QuarkCZ   Visit QuarkCZ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:22.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz