CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Tohle mi vysvětlete! Signál přes dvě patra...
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Mody
Newbie

Registrován: 11.02.2003
Příspěvků: 43

Unhappy Tohle mi vysvětlete! Signál přes dvě patra... Příspěvek č. 1 

Tak už jsem z toho šedivej. Mám wifi připojení který končí v kotelně na 486DX4@100 routeru. Z něj mám pro změnu zase wifi sektorovku namířenou nahoru do stropu. O dvě patra výš sedím u stolu s notebookem a v pohodě na malou anténku dodávanou k XI-325 jedu. Všechno chodí úplně perfektně. Sí? i internet.
Teď to začne:
Mám na stejným stole ve druhým patře klasický PC s xi-626kou. Byly na něm W2k, teď jsou tam XPčka. Signál dvě čárky z pěti. Data nejdou. :-( Občas projde pár paketů hned po nahození interface, natahne se stránka a pak už nic. Úplně se to rozpojí a už nespojí.

Mezi kotelnou a druhým patrem je ad-hoc. AP jsem zkoušel, ale signál byl horší. Všude ovladače wlan-ng-0.2.1pre10 (kromě těch Windows :-) Všude firmware 1.1.1/1.7.4.

__________________


Mody

Old Post 01.08.2003 v 07:18
Mody je offline   Click Here to See the Profile for Mody   Find more posts by Mody   Click here to Send Mody a Private Message   Click Here to Email Mody     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Re: Tohle mi vysvětlete! Signál přes dvě patra... Příspěvek č. 2 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 01.08.2003 v 10:55
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mody
Newbie

Registrován: 11.02.2003
Příspěvků: 43

Unhappy žádná změna Příspěvek č. 3 

Tak downgrade na 1.5.6 nepomohl. :-( Bohužel. A na 1.3.6 taky ne.

__________________


Mody

Naposledy upravil Mody 01.08.2003 v 11:47

Old Post 01.08.2003 v 11:15
Mody je offline   Click Here to See the Profile for Mody   Find more posts by Mody   Click here to Send Mody a Private Message   Click Here to Email Mody     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alex
Formerly known as Frogale
zastupce cloudu 10.38


Registrován: 29.12.2002
Příspěvků: 690

User is Mapper

Příspěvek č. 4 

Hmm blbej kus? Nebo slaba antena?

__________________

Old Post 22.08.2005 v 09:13
Alex je offline   Click Here to See the Profile for Alex   Find more posts by Alex   Click here to Send Alex a Private Message   Click Here to Email Alex   Visit Alex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
samaell
Master Lama
zastupce cloudu 10.43


Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 226

Příspěvek č. 5 

mel jsem podobny problem: 2 patra, na jedne strane HWAP-WAP11 od linksysu a o 2 patra vys Zcom na W2K.
karta se rozpojovala po cca 2min. pro mereni signalu z notebooku -68dbi.
pomohlo prekvapive zmena kanalu z 11 na 7.
resume: kdyz jsem dal kanaly z okraje spektra tak si s tim widle neporadily.

__________________

V den, kdy vás očistím ode všech vašich nepravostí, osídlím města, a co je v troskách, bude vystavěno.

Old Post 22.08.2005 v 18:50
samaell je offline   Click Here to See the Profile for samaell   Find more posts by samaell   Click here to Send samaell a Private Message   Click Here to Email samaell   Visit samaell's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
critter
Nic mne nenapada...

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 1136

Team Member: MOD

Talking Re: žádná změna Příspěvek č. 6 

__________________

critter

Old Post 23.08.2005 v 00:13
critter je offline   Click Here to See the Profile for critter   Find more posts by critter   Click here to Send critter a Private Message   Click Here to Email critter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t (ALF)
Junior Member

Registrován: 28.05.2003
Příspěvků: 169

Příspěvek č. 7 

1) PCI karty sou vzdy mene citlive nez PCMCIA
2) PCMCIA karty maj 2 ant v diverznim rezimu = nereaguje na odrazy

Old Post 23.08.2005 v 11:23
p3t (ALF) je offline   Click Here to See the Profile for p3t (ALF)   Find more posts by p3t (ALF)       Visit p3t (ALF)'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
againus
Junior Member

Registrován: 12.08.2005
Příspěvků: 206

Diverzní režim Příspěvek č. 8 

Old Post 30.08.2005 v 08:49
againus je offline   Click Here to See the Profile for againus   Find more posts by againus   Click here to Send againus a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
critter
Nic mne nenapada...

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 1136

Team Member: MOD

Příspěvek č. 9 

__________________

critter

Old Post 30.08.2005 v 19:48
critter je offline   Click Here to See the Profile for critter   Find more posts by critter   Click here to Send critter a Private Message   Click Here to Email critter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:37.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz