CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Dovedení konektivity do sítě a s tím spojený packet loss. Pls help. Dekuji.
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Dovedení konektivity do sítě a s tím spojený packet loss. Pls help. Dekuji. Příspěvek č. 1 

AHoj všem. Už je to pár týdnů, co jsem prosil o radu s dovedením konektivity do naší sítě. Vše jsem na rady lidí na czfree začal realizovat až to dospělo do následující situace. Než ještě začnu, trošku vše přiblížím.
Je bod A, ve kterém je konektivita, bod B kde je nase sit a bod C (mezibod), ktery spojuje bod A a B. V bode A a C je DLINK 900+AP v rezimu bridge s firmware 3.10 (rychlost nastavena na 2 Mb). Jako anteny 2x 21 dB sito, kabel RG213, pigtail. Spoj jede, ping je sice az nekde kolem 30 ms v prumeru, ale je to o doladeni, protoze nam tento spoj jel cca kolem 10 ms, nez jsme pohli antenou. No jenomze uz jsme to vcera nestihly vratit zpet. Spoj je na vzdalenost cca 3,5 km. Prima viditelnost. Dale v bode C je ovlisnik 1120 v rezimu ap, nejnovejsi firmware stahly od inwifi, k nemu rovnez RG213, pigtail, yagi antena cca 12 dB nasmerovana pres stromy (orech a trnka) na bod B, kde je routr s XI626 a mikrotikem, yagi 12 dB antenou. Vzdalenost mezi B a C je cca 100 m. Vest UTP kabel nejde. Ovislink je spojeny s Dlinkem UTP kabelem. Sila signalu v mikrotiku na toho ovislinka je cca od -60 do -63 dBm. Rovnez zde je rychlost jak na ovislinku tak na XI626 nastavena na 2 Mb. V cem je problem? V paket lossu, ktery vypadava a je docela velky a taky v pingu, ktery je s parametrem -l 1500 docela velky mezi routrem a ovislinkem (cca 20- 30 ms), a to je to spoj pouze na 100 m. Cekal jsem lepsi vysledky. Je pravda ze jsou tam ty stromy, ale dle ukazatale sily signalu v routru je signal dobry. Jinak ten strom samozrejme procesu, o to nejde, ale kde muze byt jeste chyba? Co pouzivate za firmware u DLINKA 900 + AP pro rezim bridge a co u ovislinka. Je lepsi pouzit nejake jine mody u toho ovise? Ano o tomhle se uz debatovalo v jinych vlaknem, procital jsem si je- takze takove ty informace o nefunkcnosti internetu pri pouziti Ovislinka na strane netu v rezimu klient vim. Dekuji za jakoukoliv radu, co pomuze tohle vyresit. Chci timto spojem do site dotahnout linku 1 Mbit, mozna caasem o neco vic, max. ovsem 2 Mbity.
Jinak se jeste zeptam, jaky lze ocekavat a jaky je realny ping s parametrem -l 1500 mezi A a B. Dekuji predem a moc.

Old Post 27.06.2005 v 07:59
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zubodravec
Senior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 705

Re: Dovedení konektivity do sítě a s tím spojený packet loss. Pls help. Dekuji. Příspěvek č. 2 

Old Post 27.06.2005 v 10:02
zubodravec je offline   Click Here to See the Profile for zubodravec   Find more posts by zubodravec   Click here to Send zubodravec a Private Message   Click Here to Email zubodravec   Visit zubodravec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Re: Re: Dovedení konektivity do sítě a s tím spojený packet loss. Pls help. Dekuji. Příspěvek č. 3 

No právě asi takhle. Když jsem to zkoušel včera kolem poledne, paket loss nebyl tak velky, docela byl v poradku. Spis me zarazel jen ten ping z routru na Ap ovislink na tech 100 m, ktery byl kolem tech 30 ms. Pri veceru cca 7 hod ten paket loss narostl, ping byl +- stejny v prumeru. Sila sihnaluse mzi polednem a vecerem u XI626 projevla minimalne = v poledne -61 dBm, vecer -63 dBm. Jinak ten strom dneska trosku upravim, ale nejde mi do hlavy ten ping, tak velky, na tak kratkou vzdalenost. To ty listy muzou az tak moc ovlivnovat spojeni, kdyz kvalita signalu je ok.

Old Post 27.06.2005 v 10:08
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Klacek
Newbie

Registrován: 09.01.2005
Příspěvků: 87

neni to az moc silny ? Příspěvek č. 4 

jednou sem mival problemy, ze sem rusil sam sebe a to, kdyz sem mel signal na spoji ne0kde kolem -60, trochu sem ho zregoloval (-70) a zlepsilo se to ! mozna nejaky odrazi ci co to bylo, ale moc dobrej signal muze taky skodit .... (kazdej druhej ping byl +- 100ms a ty druhy 1-2 ms,. regulace a od ty doby ok )

Old Post 27.06.2005 v 22:50
Klacek je offline   Click Here to See the Profile for Klacek   Find more posts by Klacek   Click here to Send Klacek a Private Message   Click Here to Email Klacek   Visit Klacek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Re: neni to az moc silny ? Příspěvek č. 5 

Ano zregulovat to jeste muzu. Jde kam jeste pohnout. Nase sit jede na kanalech vertikálních a to přesně na č. kanálu 1(vsesmer),7(spoj-bridge,mezi B a daslim AP n nasi siti, cca 1 km od B), spoj z B do C jede na horizontalu na 4 kanalu, kde dalkovy spoj pomoci Dlink z C do A jede na 7 horizontal. Nevím rusit by se to snad nemelo.
Ale musim jeste neco napsat. To, co jsem vcera vyzkousel bylo, ze jsem trosku proscistil strom ))). Neslo to uplne, protoze to by pak uz asi slo docela dost poznat, ale udelal jsem antene v nem jakoby takovy otvor, aby bylo videt. No co se timto zmenilo? Signal se zmenil z puvodni hodnoty, jak jsem psal vyse na - 50 dB. O to my ale neslo. To hlavni bylo je, ze prestaly vypadavat pakety mezi B a C i pri -l 1500. Ping byl ale porad stejne velky, cca 30-40 ms. Tak jsem pokracoval v pokusech dal, az jsem zacal menit rychlost. Kterou jsem prehodil ja na Ovislinku, tak na XI 626 na 5,5. A ejhle. Ping se zlepsil mezi B a C na hodnotu cca 6-8 ms (prumer), zadny paket loss. Zkusil jsem pak jeste ping na bod A a ten byl v prumeru na 13-15 ms, rovnez bez paket loss. Vzdy jsem si myslel, ze mit mensi rychlost zaruci kvalitnejsi spojeni, ale tady to byl presny opak. Jeste zkusim zregulovat toho Ovislinka na mensi vykon a uvidim, jak se to projevi. Asi se divite proc resim tak ping. No chci mit, ne tedy jenom ja, ale cela sit co nejlepsi odezvu - hraní her apod. Do bodu A bude privedená konektivita uz pomoci 5 Ghz, bude to spoj na cca 3 km, takze snad by tam nemel byt problem. Ale o tenhle spoj se uz nejak nestaram ja. Jinak vsechny hodnoty pingu jsou pri parametru -l 1500. Pokud by mel nekdo vysvetleni, proc mi pomohlo zlepsit ping zvetseni rychlosti, budu jen rad. Diky.

Old Post 28.06.2005 v 05:43
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Re: neni to az moc silny ? Příspěvek č. 6 

Old Post 28.06.2005 v 05:48
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Klacek
Newbie

Registrován: 09.01.2005
Příspěvků: 87

rychlost spojeni Příspěvek č. 7 

No zvysi stabilitu spojeni, ale vetsi pakety maj problem projit a taky se snizi maximalni prenosova rychlost, ostatne kazdej poradnejsi spoj do 2 km by mel bejt na 11. Pokud neni vyslovene problem, je lepsi to nechat na auto, at si to reguluje samo

Old Post 28.06.2005 v 11:59
Klacek je offline   Click Here to See the Profile for Klacek   Find more posts by Klacek   Click here to Send Klacek a Private Message   Click Here to Email Klacek   Visit Klacek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dundee
Junior Member

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 114

Příspěvek č. 8 

No ja to pochopil tak ze je to takhle <DLINK><1120 (AP)><DLINK> jestli ano tak je to dle mne na pikacu, protoze mi Dlinky jako klienti proti Ovis 1120 v AP modu moc nechodily. Tedy chodily do doby nez tam zacal bejt provoz a HLAVNE PRI UPLOADU DLINK>1120 (AP) to bylo hoodne zalostny. Download v celku sel. Byly tam obrovsky ztraty nebo naopak obrovsky mnozstvi DUP. Takze dle mne je potreba vyvarovat se kombinace kdy je DLINK 900 napojen jako client na 1120 AP.
Ale nedavno sem zapojil DWL900+ jako AP a Ovis1120 jako clienta musim rict ze to docela beha. Nejlepsi by mozna bylo aby to bezelo jen na tech 900 nebo jen na Ovisech.

__________________

Dundee

Old Post 29.06.2005 v 11:05
Dundee je offline   Click Here to See the Profile for Dundee   Find more posts by Dundee   Click here to Send Dundee a Private Message   Click Here to Email Dundee     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Příspěvek č. 9 

Old Post 29.06.2005 v 11:47
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz