CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Pripojeni bez prime viditelnosti
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
martin.porizek
Newbie

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 12

Pripojeni bez prime viditelnosti Příspěvek č. 1 

Ahoj,
rad bych se s vami zkusenejsimi poradil, co si myslite o tomto napadu. Ale nejdriv popis soucasne situace: mam spatny vyhled na AP, stini stromy, vzdalenost cca 1km. Testoval jsem XI 325H s externi antenou (PAN10), 10m kabelu a vcelku to slapalo (MS Windows). Ano, vim, prekracuji limit... Tak jsem koupil XI 626 a nula! Nechytim vubec nic. Resp. obcas nejaky slaboucky AP, ale vetsinou nic. Prohledavanim fora jsem zjistil, ze udajne karty Orinoco jsou citlivejsi nex 626ky, ktere maji problem s prijmem odrazeneho signalu.

Tak me napadlo, co by se stalo, kdybych poridil poradnou antenu 21dB, koupil kartu Orinoco Gold a snizil vykon na minimum (abych dodrzel CTU limity). Co ocekavam: stabilnejsi prijem (s XI 325H se spojeni obcas rozpadne, zrejme to jede pres nejaky odraz ci stinici stromy), lepsi zacileni na AP (presnejsi antena). Laicky predpokladam, ze prijimany signal bude lepsi (ziskovejsi antena). Ale co odchozi signal na AP? Ten toho ode me asi moc nechyti, ze?

Bohuzel stinici stromy nemuzu nijak obejit.

Predem dekuji vsem za rady a napady.

Ahoj,
Martin

__________________

MaPo

Old Post 21.07.2004 v 13:13
martin.porizek je offline   Click Here to See the Profile for martin.porizek   Find more posts by martin.porizek   Click here to Send martin.porizek a Private Message   Click Here to Email martin.porizek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Re: Pripojeni bez prime viditelnosti Příspěvek č. 2 

1/ U orinoca vykon nezregulujes, proste orinoco to neumi.
2/ nikdy nebudes mit 100procentni signal.
3/ pokud jedes pres stromy, pomuze ti orinoco v tom, ze vytahne ten slabej signal a udela z toho maximum, pak s jen o neco malo silnejsi antenou (mozna i s tou tvou) budes mit slaby, ale stabilni signal a spojeni udrzis tak na 2 Mbit/s
U jednoho klienta mam podobny problem - kdyz ma antenu na balkone, miri primo do stromu (antena 10dB ), kdyby ji dal na komin nebo strechu, mel by primou viditelnost, coz ale nechce. SNR ma kolem 10, ale spojeni drzi a nerozpada se, resp jen za extremne husteho a mokreho deste je asi 2procentni PL. Karta je orinoco silver, vzdalenost od AP je 850m.

Old Post 21.07.2004 v 16:30
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
martin.porizek
Newbie

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 3 

Overoval jsem to u vyrobce a u gold verzi vykon regulovat jde. Napr. u karty ORiNOCO 11b/g PC Card je "Transmit Power Control". Mozna to jsou nejake novejsi typy, ale je to rada gold. U silver to opravdu neni.

Dekuji za super informaci, pokud to u Tebe jede, mozna budu mit stesti a pojedete to i me. Ja chtel kupovat i antenu, ale zkusim nejdriv tu kartu a uvidime. Na rychlosti mi az tak nezalezi, chci to na internet, takze i 1Mb je az az. Hlavne potrebuji spojeni, ktere pojede a budu se na neho moci spolehnout. Z 626ky jsem byl naprosto zoufaly. Mimochodem, nezkousel jsi na tentyz spoj pouzit misto Orinoca jinou kartu? Napr XI 626? :-)

Jeste jednou dekuji za radu! Jdu na to!

Martin

__________________

MaPo

Old Post 21.07.2004 v 21:35
martin.porizek je offline   Click Here to See the Profile for martin.porizek   Find more posts by martin.porizek   Click here to Send martin.porizek a Private Message   Click Here to Email martin.porizek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 4 

Vis nechci vyvolat zadnej flame, ale 626ky jsem mel dve, koupil jsem je, byly vsude vychvalovany a tak. Pote co jsme behem 3 tydnu nedokazali rozjet APcko tak, aby vydrzelo aspon den bez vytuhu a pote co jsme zjistili ze link na 6 km je s 626kou utopie jsem to vzdal.
Nedavno byl u me jeden clovek, chtel rozjet Wispa a mel tam 626ku.
Napadlo me zkusit jestli se pripoji na nas vysilac - pres okno a strechu sousedniho baraku, vzdalenost asi 400m . Sice se asociovala, ale SNR bylo kolem 3 a to s 15dB antenou. Pritom kdyz zkousim nebo instaluju router s orinocem, zkousim to uplne stejne, casto jeste pres zavrene prosklene dvere, kdyz mala spi a SNR se pohybuje kolem 8-15 na 9dB antenku co tady mam na mereni a pokusy.
K regulaci vykonu - nove karty by mely regulaci umet, ale zatim jsem na ne neslysel nic moc dobryho a nezkousel jsem, proto o tom nemuzu mluvit a psat.

Old Post 21.07.2004 v 21:47
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 5 

Jeste mala poznamka - XI325 se kolegovi zdala byti o neco citlivejsi, ale zadne extra velke pokusy jsme nedelali, meli jsme karticku vypujcenou jenom na par dni a tak jsem s ni jen prilezitostne provedli nejaka mereni signalu u klientu.

Old Post 21.07.2004 v 21:51
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Příspěvek č. 6 

__________________

Old Post 21.07.2004 v 22:07
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
martin.porizek
Newbie

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 7 

Presne - take jsem ji koupil, protoze to vsichni vyuzivaji. Pak jsem ji zapojil a nic nechytil.

Nevite nekdo o obchode v Brne, kde by se dala Orinoco koupit nebo o nekom, kdo by mi ji byl ochoten zapujcit na odzkouseni? Ja nasel jen Prahu.

Predem diky moc!!!

Martin

__________________

MaPo

Old Post 21.07.2004 v 22:21
martin.porizek je offline   Click Here to See the Profile for martin.porizek   Find more posts by martin.porizek   Click here to Send martin.porizek a Private Message   Click Here to Email martin.porizek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 8 

Orinoco ti muzu pujcit po dobu mereni, resp se nekdy zastavit na mereni, jsem tak 60km od Brna. Pocitam ze pristi tyden ve stredu v odpolednich hodinach budu v Brne, ale je to bez zaruky

Old Post 22.07.2004 v 05:45
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 9 

Old Post 22.07.2004 v 05:48
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
martin.porizek
Newbie

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 10 

Radku,
To by bylo super. Navrhuji se domluvit na ICQ, at nezatezujeme konferu. Poslal jsem Ti ICQ zpravu. Jeste jednou diky,
Martin

__________________

MaPo

Old Post 22.07.2004 v 12:44
martin.porizek je offline   Click Here to See the Profile for martin.porizek   Find more posts by martin.porizek   Click here to Send martin.porizek a Private Message   Click Here to Email martin.porizek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 11 

__________________

B!

Old Post 23.07.2004 v 11:39
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
2WY
Junior Member

Registrován: 01.04.2004
Příspěvků: 182

Příspěvek č. 12 

Old Post 23.07.2004 v 13:19
2WY je offline   Click Here to See the Profile for 2WY   Find more posts by 2WY   Click here to Send 2WY a Private Message   Click Here to Email 2WY     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 13 

Old Post 23.07.2004 v 15:45
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:20.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz