CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Zelený pruh (AP ZPNet)
« 323334353637383940414243
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Wolverin
Newbie

Registrován: 24.10.2002
Příspěvků: 5

Kvalita Příspěvek č. 593 

Musim podotknout, ze instalaci nove anteny mi ZNATELNE klesla kvalita signalu, a to napriklad v NS z 16 na 10. Poprosil bych o revizi zamereni, zda se mi to skoro dost.

Old Post 04.06.2003 v 21:36
Wolverin je offline   Click Here to See the Profile for Wolverin   Find more posts by Wolverin     Click Here to Email Wolverin     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kodan
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 90

Nova antena Příspěvek č. 594 

Rekl bych ze nova antena je vice smerova, takze ted vice vadi ze je osa vyzarovani zrejme vodorovne. Mluvil jsem s Drakulou zitra se na to se Standou podivaji. Chtela by vice sklonit.
Neboj netyka se to jen tebe. Ja jsem jeste niz a mam antenu az u stropu abych mohl vubec fungovat. Drakula na tom nebude o nic lepe.

Old Post 04.06.2003 v 22:28
kodan je offline   Click Here to See the Profile for kodan   Find more posts by kodan   Click here to Send kodan a Private Message   Click Here to Email kodan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drakula
Junior Member

Registrován: 09.06.2002
Příspěvků: 124

Příspěvek č. 595 

__________________

Jdu problemu po krku - Drakula

Old Post 05.06.2003 v 08:45
Drakula je offline   Click Here to See the Profile for Drakula   Find more posts by Drakula   Click here to Send Drakula a Private Message   Click Here to Email Drakula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cupy
Newbie

Registrován: 18.11.2002
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 596 

Old Post 05.06.2003 v 09:32
cupy je offline   Click Here to See the Profile for cupy   Find more posts by cupy   Click here to Send cupy a Private Message   Click Here to Email cupy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kodan
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 90

Poděkování Příspěvek č. 597 

Naposledy upravil kodan 05.06.2003 v 09:56

Old Post 05.06.2003 v 09:46
kodan je offline   Click Here to See the Profile for kodan   Find more posts by kodan   Click here to Send kodan a Private Message   Click Here to Email kodan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Janek
Newbie

Registrován: 19.05.2003
Příspěvků: 3

A tak proc vlastne byt adminem ??? Příspěvek č. 598 

Nevím do jaké míry bych do tohoto měl zasahovat (koneckonců mezi Vámi nejsem právě dlouho), ale tohle vnímám trošku jako problém. Pokud nebude to naše "společenství" (nemám moc rád to slovo :-( ) založený na WIN-WIN stretegii, tak to opravdu nemusí fungovat.

Nadšení a zápal jednotlivců pro "správu společných záležitostí" je sice výborná věc, ale bohužel obvykle příliš dlouho nevydrží. Možná by se chtělo trošku více zamyslet nad tou vyvážeností a domluvit se na win-win strategii pro všechny. To co psal Drakula je třeba vnímat jako problém, alespoň tak to vnímám. Říká se, že existuje málá hranice mezi dobrotou a blbostí. V tomto ohledu bych byl opravdu nerad, aby někteří více než je obvyklé řešili do které z těchto kategorií spadají.

Osobně mám např. pocit, že příspívám výrazně míň, než někteří další, a byl bych proto rád, kdyby se toto nějak kompenzovalo (a? již fomou slevy na konektivitě nebo jinak). Co Vy na to?

Janek

__________________

Non iurare in verba magistri.

Old Post 05.06.2003 v 11:09
Janek je offline   Click Here to See the Profile for Janek   Find more posts by Janek   Click here to Send Janek a Private Message   Click Here to Email Janek   Visit Janek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drakula
Junior Member

Registrován: 09.06.2002
Příspěvků: 124

Příspěvek č. 599 

__________________

Jdu problemu po krku - Drakula

Old Post 05.06.2003 v 13:23
Drakula je offline   Click Here to See the Profile for Drakula   Find more posts by Drakula   Click here to Send Drakula a Private Message   Click Here to Email Drakula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mamash
Newbie

Registrován: 29.06.2002
Příspěvků: 47

Příspěvek č. 600 

IBM rozhodne ne. Ta afera se netykala jenom nejake licencni politiky - ta byla az dusledkem problemu nekolika konkretnich serii, ktere mely nezvykle vysoke mnozstvi reklamaci a nebylo to zrovna 24x7 nasazenim. Staci na netu hledat a najdete spoustu clanku o "click of death" apod. Myslim, ze nejvetsi problemy mela serie 75GXP, ale tykalo se to i jinych.
Ja mam doma disk ze serie 60GXP, blbec jsem si naschval vybral IBM, protoze jsem mel pocit, ze jsem vzdycky chtel mit disk od IBM, protoze je to kvalita. Zatim neodesel, ale uz jsem s nim behem toho roku zazil zajimave veci - napr. "objeveni se" vadnych sektoru na zacatku disku (XP se s tim nastesti nejak vyrovnaly). Naposledy pred tydnem prestal disk naskakovat (po zapnuti sebou periodicky skubal, jak se snazil). Tak jsem se rozhodnul, ze to je vec mechanicka - parkrat jsem do pocitace kopnul, pak jsem ho nadzvednul a nechal spadnout z par centimetru. Pomohlo a uz zase jede... :-)
Serie 120GXP a novejsi tohle snad nejak vyresily, ale IBM ted nejakou dobu prosim ne...

Old Post 05.06.2003 v 13:31
mamash je offline   Click Here to See the Profile for mamash   Find more posts by mamash   Click here to Send mamash a Private Message     Visit mamash's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: A tak proc vlastne byt adminem ??? Příspěvek č. 601 

Old Post 05.06.2003 v 14:08
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Příspěvek č. 602 

Old Post 06.06.2003 v 09:28
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Dekovani a nejistota Příspěvek č. 603 

Tak timto tedy dekuji vsem adminum, at uz se citi dotceni ci nikoliv, za jejich vynikajici praci a snahu.
Za svou osobu priznavam, ze jsem se radsi veskerym komentarum vyhybal, dobrym i zlym, nebot je dost tezke se nejak vyjadrovat, pokud clovek vubec nevi, co se deje a proc se to deje. Kdyz cloveku najednou chcipne net a dva dny nejede, kdyz ho nutne potrebuje, pricemz nema tuseni, co se deje a proc, jestli to prejde za pet minut nebo jetsli ma nekomu volat a otravovat ho (a komu), tak je celkem slusny vykon uz udrzet si trpelivost, mit pochopeni a proste cekat a cekat v nejistote. Zasadni problem bych tedy videl v neinformovanosti - clovek proste nema tuseni, za co ma dekovat a na co si stezovat. Osobne jsem k tomu pristupoval prave tak, ze se o to staraji jini, kteri maji sve problemy a asi vedi co delaji a proc, a nekaslou na to. Takze jsem se snazil byt tolerantni a mit pochopeni. To, ze to (az na tenhle posledni dvoudenni vypadek) jinak bezi jak po masle je vec, kterou samozrejme ocenuji a vsem co na tom maji podil dekuji.

Takze prosim pripadne dotcene, aby meli take pochopeni: nevim jak ostatni, ale ja treba vubec netusim, co se vlastne kdy deje. A kdyz nevim, ze se na necem pracuje, tak dost dobre nemuzu ani za neco dekovat. Jedine co ze sveho pohledu vidim je to, ze net, ktery bezel jak po masle, najednou nejde a netusim, kdy pujde. Pokud mam mlhave tuseni, ze se meni harddisk, moje zoufalstvi se zmeni ve vdek adminum. Pokud situace trva dva dny, zacinam mit pochybnosti, kdo si s cim asi tak hraje a proc. Nicmene pokud si dobre pamatuju, s jednou vyjimkou (kdy jsem volal pred par dny Drakulovi, jak je to s vykonem a splitterem, ktery se me dotyka asi nejvic a tudiz se mi nezamlouva) jsem nikdy nikoho neotravoval, protoze soukromi respektuju. Nicmene snad je pochopitelne, jake je to asi dilema, kdyz potrebuju sit a ta zrovna nejde, a nemuzu s tim nic delat a nechci nikoho z adminu otravovat, a netusim, jestli s tim nekdo neco dela, udela, nebo jestli na to vsichni kaslou. Pokud jsem vyjadril stejne tak malo vdeku jako stiznosti, tak se omlouvam.

Diky za pochopeni,
W.

Old Post 06.06.2003 v 10:10
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kodan
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 90

Re: Dekovani a nejistota Příspěvek č. 604 

Old Post 06.06.2003 v 14:52
kodan je offline   Click Here to See the Profile for kodan   Find more posts by kodan   Click here to Send kodan a Private Message   Click Here to Email kodan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mamash
Newbie

Registrován: 29.06.2002
Příspěvků: 47

Re: Re: Dekovani a nejistota Příspěvek č. 605 

Old Post 06.06.2003 v 15:35
mamash je offline   Click Here to See the Profile for mamash   Find more posts by mamash   Click here to Send mamash a Private Message     Visit mamash's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drakula
Junior Member

Registrován: 09.06.2002
Příspěvků: 124

Příspěvek č. 606 

ad antena
pravdepodobne chytame nejake brutalni ruseni, protoze odpoledne jsem mel signal zcela v pohode +15 db a ted se ani nepripojim takze tohle pisu pres gprs...
Takze v tom nejsi sam ... bohuzel momentalne mne nenapada zadne rozumne reseni... pokud by jsi mel naladu probehnout se po kopci kde je bonton a zamerit rusitele tak by to moc pomohlo ... pripadne pokud by jsi mel naladu ty kodane .... samozrejme dam k dispozici antenu

PRIDANO 19:38
zas jedu s/n 15 db podle mne nas neco pekne smazi ....
Vypisuji pivo za odhaleni pachatele )


Dik Honza

__________________

Jdu problemu po krku - Drakula

Naposledy upravil Drakula 06.06.2003 v 18:40

Old Post 06.06.2003 v 17:49
Drakula je offline   Click Here to See the Profile for Drakula   Find more posts by Drakula   Click here to Send Drakula a Private Message   Click Here to Email Drakula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kodan
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 90

ruseni Příspěvek č. 607 

Chtelo by to alespon ze trech mist a z vetsi vzdalenosti at je to presnejsi, ja bych mohl az v nedeli po obede, tak na 1 1/2 hodiny, ale bude asi pekny parak, takze to pivo by jsme si mohli dat az potom. (vyzva : ve dvou by to slo lepe)
To ale vypada, ze to je jen nekdy, dalo by se to vysledovat a logovat to do souboru. Mas MAC adresu a SSID ?
Smazi nas ? nebo tebe ? ostatni: vsimejte si toho a pokud se vam zda ze je slaby signal, zkuste pustit (win netstumblera nebo Kismet ? )

PS: nepravidelne, ale posledni tyden casteji chytam doma Armabeton1. Jinak jsem cetl, ze Branik ma nove AP snad node Duda.
Pripada me to jako za protektoratu (ne ze bych to zazil) - zamerovani vysilacek.

Old Post 06.06.2003 v 23:20
kodan je offline   Click Here to See the Profile for kodan   Find more posts by kodan   Click here to Send kodan a Private Message   Click Here to Email kodan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: ruseni Příspěvek č. 608 

Naposledy upravil Stay d 06.06.2003 v 23:30

Old Post 06.06.2003 v 23:25
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:36.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 323334353637383940414243  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz