CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Zasekávání PC
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Zasekávání PC Příspěvek č. 1 

Ahoj,
mám poslední dobou strašné problémy se zakusováním routeru/serveru. Celou noc běží v pohodě, ale ve dne prostě někdy zatuhne a musím ho tvrdě resetovat. Přehříváním to nebude, je tam intel Pentium MMX 200MHz podtaktované na 100MHz, větráček na procesoru je funkční, RAM 32 MB, disk 1.7GB, WiFi Edimax s RTL8180L, LAN SMC EtherCard Plus. Na počítači běží WinRoute, Apache+PHP+MySQL, FTP Serv-U.
Netušíte někdo, čím by to mohlo být? V DOSu je všechno v pořádku, počítač vydrží stabilní několik dní, ale v DOSu si moc nezaroutuju :(

__________________

B!

Old Post 15.07.2004 v 09:44
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tonda F
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 179

Re: Zasekávání PC Příspěvek č. 2 

Mel sem podobny problem byla to grafika ale muze to byt i pamet.
Skus nared vycistit vsechny sloty a kontakty gumou na gumovani a lihem

__________________

Když jsem na netu tak teprve začínám žít.

Naposledy upravil Tonda F 15.07.2004 v 12:17

Old Post 15.07.2004 v 12:13
Tonda F je offline   Click Here to See the Profile for Tonda F   Find more posts by Tonda F   Click here to Send Tonda F a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 3 

Pokud jsou tam Windows 98 a lepší, zkus vypnout Winroute (zakázat, odinstalovat nebo jinak deaktivovat) a použít sdílení připojení k internetu, co poskytujou samotný Windows. Z vlastní zkušenosti vim, že zrova s vysokorychlostníma linkama má Winroute na takhle slabejch strojích dost problémy (zatížení CPU, zaplnění paměti, pády OS). Pokud to nepomůže, hledal bych vadu v ovladačích. A pokud na nic nepřijdeš, zjisti si podporu HW a pokud to pude, prskni tam linux, rád poradim (pokud to nebude debian), na IRC si mě najdeš, jsem tam prakticky každej den.

Old Post 15.07.2004 v 22:44
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 4 

__________________

B!

Old Post 16.07.2004 v 09:34
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 5 

V XPčkách (a ve Win 2000 asi taky) mapování portů je (i když nevim jak moc funkční). Co se týká toho zasekávání jen posledních 14 dní - kámošovi wifi po instalaci na stroj s Win98 SE a Winroute taky šlapalo skoro měsíc v pohodě. Pak se ale Winroute zbláznil a začal přetěžovat CPU, zaplňovat pamě? a v konečnym důsledku i disk (swapování). A nepomohla ani reinstalace Windows, prostě z neznámýho důvodu to šlo do kopru. Na linux přejdi hned jak budeš moc, Windows a router, to podle mě nejde dohromady. Winroute totiž k routování nepoužívá jádro Windows, cimž BRUTÁLNĚ žere výkon systému. A sdílení připojení ve Windows, to je kapitola sama pro sebe, to tam snad Microsoft dal z legrace

Old Post 16.07.2004 v 12:54
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 6 

Vyměnil jsem paměti a zlepšil jsem chlazení procesoru. Nechám to puštené přes noc, uvidíme.
O tom Linuxu zauvažuju, rozhodně je to dobrý nápad, akorát se pořád nemůžu rozhoupat k překopání počítače na okně do použitelné podoby.
Každopádně, zatím díky :-)

__________________

B!

Old Post 16.07.2004 v 19:13
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sajagi
Newbie

Registrován: 24.02.2004
Příspěvků: 82

Příspěvek č. 7 

na ten linux bych presel co nejdriv, hele ja jsem na linuxu zacinal prave instalaci routeru, to byla ale sranda - vsechno, co jsem umel, bylo z DOSu - cd, mkdir... a za chvilku to bylo kdybys neco potreboval, dej vedet

__________________

ICQ# 18459023

Old Post 20.07.2004 v 12:47
sajagi je offline   Click Here to See the Profile for sajagi   Find more posts by sajagi   Click here to Send sajagi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:08.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz