CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > Prism 2.5/3 Windows 2k/XP/2K3 WPA driver
1234567
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
SATURN
Newbie

Registrován: 23.01.2004
Příspěvků: 36

Mizejici driver Příspěvek č. 49 

Bohuzel v mem pripade nemusi byt ani regulace nainstalovana a driver mi mizi vesele dal. Uz sem na to rezignoval

Zjistil jsem vsak, ze staci zmenit nejaky z parametru ovladace (nekdy nekolikrat) a driver nabehne, takze se nemusi znovu instalovat. mozna to ma co delat s kvalitou signalu pri startu windows.

Trochu jsem doufal ze to SP2 spravi, prave v release notes psali, ze SP1 ma problemy pri pripojovani na wifi pri startovani a ze je to fixed v SP2, ale nic se nezmenilo

SATURN

P.S. Pocitac je zkratka zivouci organismus

Old Post 06.09.2004 v 16:22
SATURN je offline   Click Here to See the Profile for SATURN   Find more posts by SATURN   Click here to Send SATURN a Private Message   Click Here to Email SATURN     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Re: Re: Re: Mizici driver Příspěvek č. 50 

__________________

Old Post 06.09.2004 v 16:47
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Mizejici driver Příspěvek č. 51 

__________________

Old Post 06.09.2004 v 16:55
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SATURN
Newbie

Registrován: 23.01.2004
Příspěvků: 36

Re: Re: Mizejici driver Příspěvek č. 52 

Old Post 06.09.2004 v 17:01
SATURN je offline   Click Here to See the Profile for SATURN   Find more posts by SATURN   Click here to Send SATURN a Private Message   Click Here to Email SATURN     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BMunihb
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 45

Utility Příspěvek č. 53 

Mám prosbu: Na kartu xi626 používám pro udržení spojení (asociaci) wlan utility ve verzi 1.0 a nedaří se mi najít lepší. Lepší proto, že wlanutil.exe mi po 2 dnech provozu naroste v Keriu na 40MB a zbytečně mi zas**rá pamě?..Nemá někdo odkaz? Další problémek je, že pokud pomocí Winupdate 5,01 se pokusím naistalovat nový firmaware 1.8.3 dostanu hlášku o zamčené RAm paměti....Neporadíte? Děkuji...

Old Post 08.09.2004 v 13:29
BMunihb je offline   Click Here to See the Profile for BMunihb   Find more posts by BMunihb   Click here to Send BMunihb a Private Message   Click Here to Email BMunihb   Visit BMunihb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SATURN
Newbie

Registrován: 23.01.2004
Příspěvků: 36

Re: Utility Příspěvek č. 54 

Old Post 08.09.2004 v 13:44
SATURN je offline   Click Here to See the Profile for SATURN   Find more posts by SATURN   Click here to Send SATURN a Private Message   Click Here to Email SATURN     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BMunihb
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 45

Wokna Příspěvek č. 55 

Ale zkušenost mne naučila, že pokud nedám ještě asociovat po vyhledání všech sítí v okolí s mým AP, tak se po čase signál přichytí na nejsilnější a to je firma GiTy, co to smaží, jen se dá...Osobní návštěva a předvedení GL nepomohlo...Proto znovu prosím o pomoc....

Old Post 08.09.2004 v 19:51
BMunihb je offline   Click Here to See the Profile for BMunihb   Find more posts by BMunihb   Click here to Send BMunihb a Private Message   Click Here to Email BMunihb   Visit BMunihb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BMunihb
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 45

doplnění Příspěvek č. 56 

Na konfiguraci karty xi626 verze ovladače 1.07.29 mi jaksi chybí záložka na asociaci....

Old Post 08.09.2004 v 19:56
BMunihb je offline   Click Here to See the Profile for BMunihb   Find more posts by BMunihb   Click here to Send BMunihb a Private Message   Click Here to Email BMunihb   Visit BMunihb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p_a_l_o
Newbie

Registrován: 31.05.2002
Příspěvků: 61

Příspěvek č. 57 

Pouzivate nekdo uspesne to WPA? Ma to u nas jeden provider a me by zajimalo, zda se s XI-626 a verzi driveru 3.0.4 stabilne pripojim.

Old Post 09.09.2004 v 16:29
p_a_l_o je offline   Click Here to See the Profile for p_a_l_o   Find more posts by p_a_l_o   Click here to Send p_a_l_o a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pevan
Newbie

Registrován: 12.05.2003
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 58 

Jo, mám takhle připojeného klienta a chodí to.Oba máme XI-626.

Old Post 09.09.2004 v 17:18
pevan je offline   Click Here to See the Profile for pevan   Find more posts by pevan   Click here to Send pevan a Private Message   Click Here to Email pevan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Utility Příspěvek č. 59 

__________________

Old Post 10.09.2004 v 00:05
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Wokna Příspěvek č. 60 

Naposledy upravil Stay d 10.09.2004 v 00:12

Old Post 10.09.2004 v 00:08
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 61 

__________________

Old Post 10.09.2004 v 00:14
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spec-cz
Newbie

Registrován: 13.05.2003
Příspěvků: 52

Smile Příspěvek č. 62 

Zdravím po dlouhé době všechny které zajímá problematika Prism 2/2.5/3 driverů pod Win2K/XP

Mám pár novinek...,

1)WPA (včetně TKIP a AES)je odzkoušeno jak v Ad-hoc, tak i v infrastructure modu a s firmwarem 1.8.0 a driverem 3.0.8 to chodí bez problémů! Ve WinXP SP1.

2)Zkoušel jsem Win2k3 a taktéž vše téměř bez problémů, jen bylo problematické korektně nainstalovat driver, nakonec se to s pomocí úpravy inf souboru podařilo. Zjistil jsem, že se občas driver nenačte korektně a to buď po probuzení z S1 nebo C1/C2/C3 modu nebo pokud je počítač nainstalovaný v APIC modu (neplést s ACPI !!!). Stejně je APIC mod pro SingleCPU sestavy na nic, takže instalujte OS raději v PIC modu.(v biosu se musí nastavit PIC místo APIC, ACPI může být povoleno). Dosáhnete tím větší stability a i výkonu, nebudou se používat virtuální IRQ a podobné zbytečnosti. Návod jak přepnout APIC/PIC případně ACPI/APM bez reinstalace WinXP/2K je na oc4um.murder.cz

3)Dlouho jsem laboroval, zkoušel a testoval nastavení těch nových parametrů a přišel jsem na několik zajímavých poznatků, až budu mít čas, tak to nějak sepíšu. Hlavně se jednalo o větší stabilitu a přenosovou rychlost v kombinaci s 802.11g, menší packet loss v zarušených oblastech, bezproblémová asociace s hidden BSSID a pár dalších drobností. Někde na netu se válí datasheety k prism2 kartám a dá se přes Prismutil nastavit další hromada parametrů a některé moc užitečné. Co mě dostalo bylo, že v některých driverech už je regulace výkonu přímo zabudována, ale nejde nikde nastavit (zjištěno s ODI specific registrů v NDIS 5.1 driverech...)


4)Mám k dispozici speciální Prism 2/2.5/3 PCI/PCMCIA driver pro Win9X a Win2K/XP/2k3. V čem speciální? Nastaví kartu do RFMON modu (passive neboli monitor mód). Umožnuje tedy passivně čmuchat všechny okolní signály, ideální pro lámání WEP, detekci skrytých AP (hidden BSSID). Prostě takový servisní driver, který se hodí. Umožnuje defacto to samé co HostAP driver v monitor modu v Linuxu. Jediný " problém " je ten, že když se použije tento driver, tak s kartou nejde nic jiného dělat, prostě se neasociuje na AP, nekomunikuje s okolím... ale to není chyba, to je VLASTNOST.

5)Mám informace, že se pracuje na portaci HostAP driverů pod Win32 x86 platformu. Uvidíme, co na tom je. Hmmm, pamatuju si, že ambicom měl Win9X/2K/XP drivery pro Prism2 karty postavené na HostAP driverech, bohužel to akceptovalo jen určitou versi firmware...

Old Post 10.09.2004 v 10:45
spec-cz je offline   Click Here to See the Profile for spec-cz   Find more posts by spec-cz   Click here to Send spec-cz a Private Message   Click Here to Email spec-cz   Visit spec-cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BMunihb
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 45

? Příspěvek č. 63 

2stay d: koukám, že jsi na mne velmi milý a dokonale mi poradíš...Pokud bych vše věděl, nemusím do fóra chodit zjiš?ovat co je nového...Mimochodem, Tvůj odkaz taky nefunguje...V Brně se říká: Dělá machra a prdnul v kině... Já se snažil získat jenom informace a nemám XP, ale W 2000 Server...Děkuji.

Old Post 14.09.2004 v 11:35
BMunihb je offline   Click Here to See the Profile for BMunihb   Find more posts by BMunihb   Click here to Send BMunihb a Private Message   Click Here to Email BMunihb   Visit BMunihb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seth2002
Newbie

Registrován: 10.09.2002
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 64 

Old Post 14.09.2004 v 14:42
Seth2002 je offline   Click Here to See the Profile for Seth2002   Find more posts by Seth2002   Click here to Send Seth2002 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz