CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > UPC a sdílení - jak na to?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
peepino1
Newbie

Registrován: 31.03.2004
Příspěvků: 12

Question UPC a sdílení - jak na to? Příspěvek č. 1 

Ahoj,

nejsem žádný odborník na sítě a proto se obracím na vás o pomoc. Rád bych se něco málo naučil a chtěl bych začít u mého stávajícího připojení Chello (UPC) 768/128 kbs.

Poraďte jak fyzicky udělat to, aby bylo možné mé připojení s dílet s dalšími 2 uživateli, kteří jsou mimo barák (ode mne cca 200 metrů). Dnes tady mám klasický koax instalovaný UPC a toď vše. Jak vytvořit AP tak aby se k němo kromě mě mohli připojit i tito dva. Co k tomu potřebuji já? A co oni? Rozhodně nehodlám tahat 200 metrů kabelu mezi baráky . Nevím ani kam ten koax, který je teď v modemu strčit jinam!

Vím, že je to v rozporu se smluvními podmínkami, ale jedná se o řešení dočasné ... jen pro test - max 1 měsíc. A navíc mám to štěstí, že jsem žádné smluvní podmínky nepodepisoval a ve smlouvě se k tomu ani nezavazuji -> maximálně mi odpoji net, ale to je vše ).

Ale i tak bych potřeboval poradit s tím jak to případně maskovat, aby bylo možné vystopování jen velmi obtížné :O).

Díky.

Peepino

Old Post 31.03.2004 v 22:48
peepino1 je offline   Click Here to See the Profile for peepino1   Find more posts by peepino1   Click here to Send peepino1 a Private Message   Click Here to Email peepino1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kulicka
Newbie

Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 5

UPC a sdílení - jak na to? Příspěvek č. 2 

predevsim te musim upozornit ze je to, mam ten pocit ,nelegalni.

Old Post 05.04.2004 v 16:13
Kulicka je offline   Click Here to See the Profile for Kulicka   Find more posts by Kulicka   Click here to Send Kulicka a Private Message   Click Here to Email Kulicka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Tak jak na to ... Příspěvek č. 3 

výstup z UPC krabice připojíš k PC obvyklým způsobem. To už určitě funguje. Pak dáš do tohoto PC druhou kartu a sice WiFi.
Podobně dáš do těch dalších PC po jedné kartě WiFi.
Teď na svém PC nastavíš pro kartu, která směřuje k UPC boxu, sdílení Internetu a IP tam bude, co ti dali. WiFi karta v PC bude mít IP 192.168.0.1 a další PC postupně další (192.198.0.2 atd.)
Všechny WiFi karty se nastaví na režim AD-HOC a je to.

Old Post 05.04.2004 v 17:34
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peepino1
Newbie

Registrován: 31.03.2004
Příspěvků: 12

Re: Tak jak na to ... Příspěvek č. 4 

Old Post 06.04.2004 v 22:32
peepino1 je offline   Click Here to See the Profile for peepino1   Find more posts by peepino1   Click here to Send peepino1 a Private Message   Click Here to Email peepino1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

také .. Příspěvek č. 5 

přidá se do skupiny čvrtý počítač a nakonfí se jako ten první.Na jeho druhou sí?ovou kartu se pověsí buď AP a nebo se dá rovněž klient WiFi PCI podobně jako do těchto stávajících.

Old Post 07.04.2004 v 09:50
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pekelec
Newbie

Registrován: 07.04.2004
Příspěvků: 1

Příspěvek č. 6 

Jde to ale i bez toho aby tam musel byt samostatny pocitac jako server??? Pres nejaky wifi router? Jestli ano muzete nekdo doporucit nejaky pouzitelne kvalitni a levny (spis ten levny :-) )?

Diky

Old Post 07.04.2004 v 13:09
pekelec je offline   Click Here to See the Profile for pekelec   Find more posts by pekelec   Click here to Send pekelec a Private Message   Click Here to Email pekelec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peepino1
Newbie

Registrován: 31.03.2004
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 7 

Old Post 08.04.2004 v 21:47
peepino1 je offline   Click Here to See the Profile for peepino1   Find more posts by peepino1   Click here to Send peepino1 a Private Message   Click Here to Email peepino1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peepino1
Newbie

Registrován: 31.03.2004
Příspěvků: 12

EDIMAX ne!!!!! Příspěvek č. 8 

Ještě jedna věc ...... vola jsem do UPC a ptl se na to jak provést připojení AP pro jejich iNet. Kromě toho, že mi řekli kompletní návod, tak dali jedno doporučení .......... nekupovat AP a home routery firmy Edimax, které nemusí fungovat v kombinaci s DHCP serverem UPC.

Dokonce mi řekli ..... což mě překvapilo (mám Chello Clasic) ....., že si můžu zřídit AP a doma si k němu připoji pecek kolik chci. Což se mi zdá v rozporu s odstavcem 4.9. No ale dle nich je vše OK, pokud si zaregistruju MAC adresu AP.

Old Post 08.04.2004 v 22:00
peepino1 je offline   Click Here to See the Profile for peepino1   Find more posts by peepino1   Click here to Send peepino1 a Private Message   Click Here to Email peepino1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

mohu potvrdit ... Příspěvek č. 9 

místo čvrtého kompu (což je jinak velmi levné řešení-stačí P166 bohatě ((válel se doma))) konfigurovat kombinované AP a router, je to poněkud dražší. Pokouknul bych po produktech Dlinku.

Old Post 09.04.2004 v 06:36
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:38.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz