CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Problémy s GWAP-300
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
nol
Newbie

Registrován: 09.10.2002
Příspěvků: 12

Problémy s GWAP-300 Příspěvek č. 1 

Mám problémy s AP GWAP-300. Koupil jsem několik těchto zařízení s úmyslem je provozovat v režimu AP a klient. Všechna mají firmware od D-LINKu 2.5. Zkoušel jsem různě kombinovat různé verze fw. od 2.3 do 2.61 hack. Po přečtení spousty příspěvků na toto téma, nechal jsem původní 2.5.

Jaký je problém. Jeden GWAP v režimu AP napájí všesměrovou anténu. Druhý v režimu klient, 18dB síto, cca 300m, přímá viditelnost. Problém je v tom, že toho klienta nejsem schopen donutit běhat na jiné rychlosti, než 1-2 Mbps. Pokud v klientovi nastavím na TX rates jinou hodnotu, klient se připojí k AP, ale nejde ping, někdy nějaký sem tam projde. Nastavení BASIC rates nemá vliv. Na AP jsou na BASIC i TX rates nastaveny prostřední hodnoty. Když odpojím GWAP a zapojím jako klienta pci kartu (zkoušel jsem EDIMAX EW ), rychlost vzroste na odpovídající úroveň, konfigurační utilita karty mi signalizuje rychlost 11Mbps, kvalita signálu kolem 90%, síla signálu 60-70%. Ještě doplním, že jsem režim klient nastavoval podle postupu uvedeném na webu i4.

Pokud mi to už jelo, byl připojený 1 klient, nikdo další se už k AP přihlásit nemohl, detekce SITE SURVAY mi AP vůbec nenašla.

V režimu AP jsem rovněž zaregistroval problémy. Někdy, nepodařilo se mi najít nějakou souvislost ani periodicitu, se není možné přihlásit na ethernetové rozhraní AP. AP běží, odpovídá na ping, ale prohlížeč vrátí vypršení časového limitu. Pomůže restart AP, jednou se to rozběhlo samo od sebe.

Aby toho nebylo málo, tak včera jsem zaznamenal novinku, klient se už ani nespojí s AP. Pomocí SITE SURVAY najdu AP, zvolím connect a po restartu v logu vidím, že AP a klient nejsou spojeni.

Jelikož už s tím bojuji někdy od listopadu, jsem smířen s faktem, že moje znalosti na to nestačí, ve fórech jsem odpovědi nenašel, dovolil jsem si tedy rozepsat se s problémem zde. Budu vděčen za každý podnět, či náznak řešení. Na závěr ještě uvádím, že těch GWAPů mám 5 a různě jsem je zkoušel zaměňovat abych vyloučil chybu HW. Děkuji za případné odpovědi.

Old Post 02.02.2004 v 14:18
nol je offline   Click Here to See the Profile for nol   Find more posts by nol   Click here to Send nol a Private Message   Click Here to Email nol     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
waggy
Junior Member

Registrován: 06.02.2003
Příspěvků: 132

tady je kazda rada draha Příspěvek č. 2 

Z osobni zkusenosti vim, ze uchodit smysluplne DWL-900AP+ a jeho klony v modu klnt da dost prace a laborovani - APcko(ja mam fw.3.02 d-link) má basic rates 1-2, tx rates prostřední.klient (fw 2.5) ma to same + musis mit na AP povoleny vsechny mac co se v siti vyskytujou + dobre nastavenej wep (a nebo vse vyply).davej bacha at AP a AP-client NEMAJI STEJNOU IP!!!, tahle konfigurace chodi, jen mala drobnost- pokud se AP restartuje, neprobiha zadna komunikace s jinymi klienty nez prave s timto AP-client (cca 15 sec) a pak se vse zazracne rozjede (chce to mit opravdu dobry signal jinak jsou problemy a je epsi pouzivat pouze PCI karty

Old Post 24.02.2004 v 21:52
waggy je offline   Click Here to See the Profile for waggy   Find more posts by waggy   Click here to Send waggy a Private Message     Visit waggy's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:28.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz