CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > základní princip směrovače
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
_K5_
Newbie

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 97

Question základní princip směrovače Příspěvek č. 1 

Přiznávám, že jsem z toho jelen, už měsíc sbírám informace po troškách a v okamžiku, kdy dospěji do stádia, kdy si myslím že už to chápu, narazím na další problém...

Mějme dvě sítě, spojené směrovačem, čili routerem:

PC1, PC2 - - - - x-router-y - - - - PCa, PCb

je to doufám dost triviální:
router rozhraní x: 10.0.0.1
PC1: 10.0.0.2
PC2: 10.0.0.3

router rozhraní y: 192.168.0.1
PCa: 192.168.0.2
PCb: 192.168.0.3

když u očísovaných PC nastavím jako bránu 10.0.0.1 a u opísmenkovaných PC 192.168.0.1, tak se PCčka navzájem vidí, tedy alespoň se z kteréhokoli na kterékoli jiné doPINGám. Tudíž sí? chodí.

Teď ta alchimie: na všech počítačích jsou Windows XP, nakonfiguravané úplně stejně.

Když na PCa nebo PCb zadám příkaz \\10.0.0.2 nebo \\10.0.0.3 (normálně v okémku spustit), tak se mi "otevře" v Průzkumníku okolní počítač PC1 (příp. PC2) a lze přenášet data oběma směry (MS Network), tj mohu soubory kopírovat od souseda k sobě nebo od sebe k sousedovi.

Když na PC1 (PC2) zadám příkaz \\192.168.0.2 (\\192.168.0.3) tak mi Widle suše oznámí, že taková stanice v síti neexistuje.

Tudíž se táži: jest mi třeba svitu úplňku, rozestavění disket do pentagramu, či snad se musím třikráte pomodlit za Billa Gatese, aby to tím druhým směrem taky chodilo?

Znamená to, že router se dvěmi rozhraními (LAN a WAN) není na obou koncích stejný a že pro každé rozhraní má jinou politiku?

Děkuji za případné odpovědi.

PS: neříkejte mi, abych si nastudoval to či ono, to už měsíc dělám!!! Za konkrétní odkaz na konkrétní popis (né všeobecné tlachy na téma, těch už jsem přečetl stohy) budu ale neskonale vděčný.

__________________

*** Kladno, to je to město ***

Old Post 24.12.2003 v 23:02
_K5_ je offline   Click Here to See the Profile for _K5_   Find more posts by _K5_   Click here to Send _K5_ a Private Message     Visit _K5_'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 2 

na routeru bezi co ? Widle nebo linux ?

zkus na PC1 na prikazovem radku napsat
ROUTE ADD 192.168.0.0 MASK 255.255.255.0 10.0.0.1

a pak to zkus, nejprve ping a pak sdileni

Old Post 25.12.2003 v 09:58
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Re: základní princip směrovače Příspěvek č. 3 

Old Post 25.12.2003 v 13:38
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ech00ff
Senior Member

Registrován: 20.10.2002
Příspěvků: 690

Vubec to nesouvisi s tcp/ip Příspěvek č. 4 

Vubec to nesouvisi s tcp/ip, presneji tato "zahada" vubec nesouvisi s tcp/ip. To, co ti radi oook, urcite zabere. Nebo pokud mas na routeru linux, nainstaluj tam sambu (neni to nic strasneho)
Mnoho stesti

Old Post 25.12.2003 v 13:58
ech00ff je offline   Click Here to See the Profile for ech00ff   Find more posts by ech00ff         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:03.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz