CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 5 > Praha 5, Malvazinky
« 56789101112131415
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Bakulák Příspěvek č. 161 

Přes žádnýho Bakuláka, ale přes Bakulák! To se skloňuje jako neživotný. V tom domě se narodil můj táta tak to musím vědět :-) Tomu domu se tak říkalo odjakživa už když se tam narodil.

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 21.11.2002 v 20:05
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FanTomas
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 45

Bakulák Příspěvek č. 162 

Promiň, já netušil, z čeho vznikl název nodu Bakulák!!!
Tímto se všem dotčeným omlouvám.

__________________

Byl jsem tu! - FanTomas

Old Post 21.11.2002 v 22:45
FanTomas je offline   Click Here to See the Profile for FanTomas   Find more posts by FanTomas       Visit FanTomas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FanTomas
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 45

AP Fantomas Příspěvek č. 163 

Po vyřešení nesčetných problémů s instalací routeru jsem konečně připojen do CZFree.Net

AP FanTomas vysílá prozatím na 8. kanále 60° sektorovkou. Snaha byla pokrýt Farkáň. Vyzařovací úhel by měl pokrývat (aspoň doufám, zatím to není proměřené) výseč od Sameleona (z mého pohledu úplně napravo pokrývané oblasti) až po nody Dixie, Cheops, Trias a snad i node Kovaltom, který je hodně v údolí (a možná trochu dál)

Připojen jsem přes AP Bakulák. Přenosová rychlost z nodu Bakulák ke mně je přes 450KB/s.

Důležité informace pro připojení
essid: czf_testAP
ip: 192.168.100.1
neběží dhcp, takže si vyberte cokoliv mezi 192.168.100.2-254
AP poběží do neděle do večera, podle naměřených výsledků hlavně na Farkáni se uvidí, zda přežije do příštího týdne už jako oficiální AP Fantomas nebo bude definitivně zrušeno.

Takže je to jen na Vás. Testovací sadu na proměření signálu mám u sebe.

Na SPOJENOU

__________________

Byl jsem tu! - FanTomas

Old Post 21.11.2002 v 23:10
FanTomas je offline   Click Here to See the Profile for FanTomas   Find more posts by FanTomas       Visit FanTomas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kuci
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 50

AP Fantomas Příspěvek č. 164 

Blahopreji ke zprovozneni nodu!

Jen jedna poznamka k vysilacimu kanalu. Na 8 kanalu vysila take AP Darkart, takze by bylo mozna docela vhodne nastavit nejakou jinou frekvenci ( nejlepe tak o 3 kanaly vedle), aby nedochazelo k vzajemnemu ruseni na stejne frekvenci, vzhledem k tomu, ze na sebe navzajem vidi.

Jirka.

Old Post 22.11.2002 v 07:02
Kuci je offline   Click Here to See the Profile for Kuci   Find more posts by Kuci   Click here to Send Kuci a Private Message   Click Here to Email Kuci   Visit Kuci's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karel1
Newbie

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 8

Malvazinky Příspěvek č. 165 

Bydlim na Nam. J. Machka, na BAKULAK vyhled asi nemam. Koukam, ze nas je tu vice. Slo by se domluvit v okoli jak na to???

Old Post 22.11.2002 v 09:17
karel1 je offline   Click Here to See the Profile for karel1   Find more posts by karel1   Click here to Send karel1 a Private Message   Click Here to Email karel1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FanTomas
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 45

Re: AP Fantomas Příspěvek č. 166 

__________________

Byl jsem tu! - FanTomas

Old Post 22.11.2002 v 10:24
FanTomas je offline   Click Here to See the Profile for FanTomas   Find more posts by FanTomas       Visit FanTomas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kuci
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 50

Příspěvek č. 167 

Dival jsem se do mapy a je to opravdu dost na kraji, takze pokud mas antenu na druhou stranu tak to bude vpohode. Pripadne se da nastavit, aby se node nechytal na danou MAC adresu nodu Darkart, kde je to pouzito take u jedne z anten. :-)

Old Post 22.11.2002 v 11:02
Kuci je offline   Click Here to See the Profile for Kuci   Find more posts by Kuci   Click here to Send Kuci a Private Message   Click Here to Email Kuci   Visit Kuci's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DarkArt
Senior Member

Registrován: 31.08.2002
Příspěvků: 709

wiwa Příspěvek č. 168 

no taky blahopřeji k zprovoznění Ap.
Ja jsem prozatím veli moc vytížen takže jsem nějka nekoukal jak je to s tim 8 kanalem ale myslím též že je to všechno na hraně

Old Post 22.11.2002 v 19:21
DarkArt je offline   Click Here to See the Profile for DarkArt   Find more posts by DarkArt   Click here to Send DarkArt a Private Message   Click Here to Email DarkArt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scud
Newbie

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 20

Měření signálu Příspěvek č. 169 

Na vědomost se dává,
že dne 22. listopadu léta páně doutisícého druhého proběhlo slavné měření signálu z nodu jménem FanTomas. Proměřována byla ta část panství rozprostírající se od ulice jménem Česká, dále na Farkáň a pokračuje západní pěšinou až na palouk před zelené stavení ubytovny. Dále byla proměřena též ta část údolí jinonického, kde nachází se node Kovaltom. U pana z nodu scud a pana z nodu F-Net proběhlo všelikeré měření na úrovni střech hradů obou velectěných pánů. Ostatní měření byla vedena na úrovni pozemské. S radostí v nitru mohu zvěstovati, že mocnost signálu naměřeného se pohybuje v oblasti excellent. Snad jen u nodu Kovaltom byla úroveň signálu nižší. Tímto tato celá část panství může započít s budováním AccessPointu na hradě vzácného pána FanTomase a tím pak vejít v kontakt s celičkým širým světem.

Podepsán pán z nodu scud

Old Post 23.11.2002 v 19:26
scud je offline   Click Here to See the Profile for scud   Find more posts by scud   Click here to Send scud a Private Message   Click Here to Email scud   Visit scud's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scud
Newbie

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 20

Poděkování Příspěvek č. 170 

Na vědomost se dává,
veliké poděkování našemu pánu a vláci Fantomasovi, kterýžto zajistil veškerý hardware a nic nebál přerušení své konektivity, aby mohla být proměřena okolní panství, a kterýžto nám doufejme i nadále bude vládnout svým mocným nástrojem AccessPoint a QoS.

Podepsán pán z nodu scud

Old Post 23.11.2002 v 19:31
scud je offline   Click Here to See the Profile for scud   Find more posts by scud   Click here to Send scud a Private Message   Click Here to Email scud   Visit scud's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FanTomas
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 45

Re: Poděkování Příspěvek č. 171 

__________________

Byl jsem tu! - FanTomas

Old Post 23.11.2002 v 23:29
FanTomas je offline   Click Here to See the Profile for FanTomas   Find more posts by FanTomas       Visit FanTomas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JFM
Newbie

Registrován: 16.10.2002
Příspěvků: 2

Reálná možnost dalšího AP Příspěvek č. 172 

Old Post 24.11.2002 v 01:53
JFM je offline   Click Here to See the Profile for JFM   Find more posts by JFM   Click here to Send JFM a Private Message   Click Here to Email JFM     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DarkArt
Senior Member

Registrován: 31.08.2002
Příspěvků: 709

Příspěvek č. 173 

...Připojuji dotaz, nejspíš pro jbohace, ale významu obecného:
DarkArt i Bakulak mají essid CZFree.Net, nevím, jak je to s dalšími AP. Nebylo by lepší mít rozdílné essid pro různé AP, např. Bakulak.CZFree.Net? Pokud signál od bakulaku přechodně zeslábne, připojí se moje karta automaticky na DarArt a pak přestane fungovat routování.....


no routrování by fungovalo kdyby si neměl nastavenou pevnou IP adresu protože by dhcp ti přidělilo ip automaticyk.
k těm essidům možná by za essid uvádět název Ap.

Old Post 24.11.2002 v 18:28
DarkArt je offline   Click Here to See the Profile for DarkArt   Find more posts by DarkArt   Click here to Send DarkArt a Private Message   Click Here to Email DarkArt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dancer
Junior Member

Registrován: 25.07.2002
Příspěvků: 125

Nákup vybavení... Příspěvek č. 174 

Veřejný dotaz na Scuda, Salomona a další, kteří se budou připojovat přes Fantomase: Kdy si půjdete koupit hardware a jaký? Zamýšlím domluvit a tím třeba vyzískat lepší cenu...
Co vy na to?

__________________

Dancer, プラハ

Old Post 26.11.2002 v 01:34
Dancer je offline   Click Here to See the Profile for Dancer   Find more posts by Dancer   Click here to Send Dancer a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

ESSID Příspěvek č. 175 

no me to takhle skoro prijde lepsi, protoze kdyz se chce nekdo treba s notebookem pripojit tak si nastavi ESSID a nemusi hledat kde kdo ma jaky...

Ale nazor na to neni v CZFree jednotny...

Kazdopadne da se to resit presne tak jak jsme to vyresili s JFM: na node DarkArt se JFM's MAC adresa zakazala. Nebo to snad nefunguje???

Darkartuv navrh ze mas mit DHCP by to sice trochu resil, ale v praxi je to pro vetsinu lidi nepouzitelny, protoze tim padem ziskaji jinou IP adresu a nebudou moct pouzivat svuj QoS ucet na ineterfernetovy gatewayi :-(

Pokud to s tim zakazovanim MAC adres bude zlobit (nemelo by), muzeme ESSID zmenit... ale radsi bych to nechal jak to je

Old Post 26.11.2002 v 02:10
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kuci
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 50

Příspěvek č. 176 

Na DarkArtu se ESSID zmenilo, ted je DarkArt.CZFree.

Old Post 26.11.2002 v 07:34
Kuci je offline   Click Here to See the Profile for Kuci   Find more posts by Kuci   Click here to Send Kuci a Private Message   Click Here to Email Kuci   Visit Kuci's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:30.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 56789101112131415  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz