CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Stavba AP
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Baker
Newbie

Registrován: 11.11.2003
Příspěvků: 6

Stavba AP Příspěvek č. 1 

Zajímalo by mně, kolik stojí postavit a provozovat AP a jak je to složité. Z FAQ jsem sice něco zjistil, ale chtělo by to odpověď od správce nějakýho AP :-D Dík

__________________

The Baker

Old Post 24.11.2003 v 20:00
Baker je offline   Click Here to See the Profile for Baker   Find more posts by Baker   Click here to Send Baker a Private Message   Click Here to Email Baker     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

jednoducha otazka, tezka odpoved Příspěvek č. 2 

pokud chces postavit AP, tak to muzes resit bud pres HW AP nebo softwarove na linuxu s kartou do PCI.
cena za nejlevnejsi hw ap je asi GWAP 2600, k tomu pigtail, konektory, kabel, takze minimalne jses na 3000. u soft ap taky, starsi pocitac a jedna XI-626 (XG-900, ale pak potrebujes neco novejsiho). XI-626 je porad pres 2000, takze nakonec to bude taky minimalne za 3000.
antenu treba sektorovku - plechovka s trychtyrem, za profi pocitej s dalsi 1000.
pokud to budes chtit propojit na dalsi node, tak budes potrebovat dalsi kartu nebo hw ap a bud chtytry HW AP, ktery to uroutuje nebo ten router na linuxu. takze si to vynasob dvema.
nas node voxor spotreboval hned po postaveni pres 7000 (vsechny anteny, drzaky, rack-krabici sme sehnali nebo je Vox udelal na chalupe, jinak by to bylo daleko drazsi). od ty doby sme udelali dalsi spoje a prestali to pocitat...
vetsina lidi nema elektriku zadarmo, takze neco bude stat, co router sezere (60 a vic mesicne, zavisi na tarifu).
slozity to neni, ale musis se tomu neustale venovat, je to hodne casove narocny. nekdo tady v czfree ma moto neco jako Byt v czfree znamena mit cas na to tady byt. tak presne tak to je. pokud to chces delat poradne, tak se naucis i neco z linuxu..

Old Post 25.11.2003 v 11:43
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Baker
Newbie

Registrován: 11.11.2003
Příspěvků: 6

AP rulezzz Příspěvek č. 3 

diky za supr vycerpavajici odpoved, jsem rad protoze na FAQ jsem se docet neco lehce drazsiho. Problem je ze jsem nijak zvlast nevidel Linux (maximalne Knoppix) a netusim jaka verze se na serveru pouziva. Jinak s kompem kterej by to serveroval to vypada asi tak, ze by to mohl bejt Celer 600 Mhz se zhruba 256MB pameti, nebo bych to mohl vymenit za 64 kdyby to bylo zbytecny... a hadr WD 15GB. nejblizsi AP ke mne ma Carlos (admin) a zatim mi neodepsal na PMko...jsem tu taky asi 10 dni tak co. :-) To AP bych volil ani ne tak aby se na nej pres anteny pripojovali dalsi lidi, maximalne kamoska z baraku kabelem pres switch, pac nejsem vuuubec machr v oblasti radiovy komunikace a antenam nerozumim. Takze jestli jsem to pochopil, tak AP se pripoji do patere CZF antenou na jiny funkcni AP asi s tema nakladama co jsi psal. Jen jeste jeden dotaz? jakou rychlosti se novy AP da takhle pripojit?

__________________

The Baker

Old Post 26.11.2003 v 20:47
Baker je offline   Click Here to See the Profile for Baker   Find more posts by Baker   Click here to Send Baker a Private Message   Click Here to Email Baker     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

AP - node, klient -point Příspěvek č. 4 

jestli se chces jenom pripojit (byt proste klient, a ne AP) a nesirit dal signal (coz je nekdy dobre, protoze jestli tam uz naky AP je, tak bys akorat rusil), tak ti staci co sem psal. s tim pripojenim pres switch je ale potreba zvolit zarizeni, ktery to umi (takze se radsi vyhni dlinku 900ap+ v B revizi, taky pod jmeny GWAP 300 a Signamax - to sou prave ty nejlevnejsi, vic si najdi ve foru, jsou o tom stovky prispevku) nebo jdi do 626 (klidne muze byt na woknech, regulovat vykon tam jde taky). Nechapu co myslis tou rychlosti. Vybudovat to muzes za den, ale taky se ti vubec nemusi podarit pripojit na AP, takze se nejdriv domluv s jeho adminem. Taky pocitej s tim, ze nektery nody, chtej za pripojeni penize. Dulezita je prima viditelnost a ne blizkost (pokud to neni do 300m). Jestlis tou rychlosti myslel propustnost, tak to zavisi na kvalite spoje, ale vic nez 600kB z toho nedostanes.

Old Post 26.11.2003 v 22:41
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Baker
Newbie

Registrován: 11.11.2003
Příspěvků: 6

castecne AP Příspěvek č. 5 

ok premejslel jsem o normalnim klientskym nodu, ale mozna bych na to pripojil dratem jeste nekoho od nas z baraku. Nejblizsi AP je ode mne cca 163 m s primou viditelnosti, je to AP jarov, spravce carlos, asi mu poslu dalsi PM. Taky nevim, kolik by chtel mesicne za to my pripojeni treba 256kbps. tou rychlosti sem jinak myslel propustnost, takze asi 600kbps, ok? a pokud by mne nepripojil, tak zvladnul bych postavit naky to softwarovy AP s kartou XG-900 a jet treba na Mandrake linuxu?

__________________

The Baker

Old Post 27.11.2003 v 09:31
Baker je offline   Click Here to See the Profile for Baker   Find more posts by Baker   Click here to Send Baker a Private Message   Click Here to Email Baker     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: castecne AP Příspěvek č. 6 

Carlos je pokud vim momentalne mimo CR
Na jeho AP se (jak lze vycist z info v mape) koncove pointy = koncove stanice nepripojuji. Zkousels nekoho kolem zamerit? (treba by ses chytil na Habrovou..)

Old Post 27.11.2003 v 22:24
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Baker
Newbie

Registrován: 11.11.2003
Příspěvků: 6

aha... Příspěvek č. 7 

jo tak to sem neved ze neni v CR. Nevis kdy se vrati? docela by se mi mozna hodila odpoved :-) noo jak tak kukam na mapu, tak Habrova nevim jak bych se tam chytil... prave ze AP Jarov je 163m ode mne s primou viditelnosti, takze bych asi ani nemusel delat zadny anteny. A na habrovou primou viditelnost urcite nemam, sem moc v doliku

__________________

The Baker

Old Post 28.11.2003 v 20:49
Baker je offline   Click Here to See the Profile for Baker   Find more posts by Baker   Click here to Send Baker a Private Message   Click Here to Email Baker     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:46.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz