CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Z-com XI626 = :-(((((
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Zdeněk99
Newbie

Registrován: 14.10.2003
Příspěvků: 5

Exclamation Z-com XI626 = :-((((( Příspěvek č. 1 

Je mi jasny,že na adresu těhle karet se tu již napsalo opravdu hodně. Ale setkal jsem s něčim, co opravdu nechápu. Začlo to asi takhle, nejprve jsem si koupil jednu pro sebe. Maximální spokojenost. Na plešku chodí jako víno. A tak jsem si řek, že pořídím dalších 5 kousků... Ale ouvej, všechny karty ukazují překvapivě malé hodnoty na stejném zařízení. Tak to si opravdu nedokážu vysvětlit, že by bambusaci udělali zrovna 5 zmetků???A nebo na opak jsem měl mimořádný štěstí.Tak jestli jste se někdo s něčim podobným setkal, tak dejte vědět, případně zda mi to někdo vysvětlí. Jo a nejedná se o pět nebo deset procent,ale rovnou o 50-60%...

Old Post 22.11.2003 v 16:39
Zdeněk99 je offline   Click Here to See the Profile for Zdeněk99   Find more posts by Zdeněk99   Click here to Send Zdeněk99 a Private Message   Click Here to Email Zdeněk99     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

verze firmware? Příspěvek č. 2 

a neni tam treba jina verze firmware? ze by ta novejsi ukazovala jine hodnoty?

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 23.11.2003 v 14:39
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zdeněk99
Newbie

Registrován: 14.10.2003
Příspěvků: 5

Re: verze firmware? Příspěvek č. 3 

Bohužel ne.Verze Firmware je shodna s moji kartou.A u jednoho vzorku jsem zkusil i upgrade,ale vysledek stejnej.

Old Post 23.11.2003 v 15:03
Zdeněk99 je offline   Click Here to See the Profile for Zdeněk99   Find more posts by Zdeněk99   Click here to Send Zdeněk99 a Private Message   Click Here to Email Zdeněk99     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
martin_x00x
Junior Member

Registrován: 14.12.2002
Příspěvků: 226

Wow Příspěvek č. 4 

No koukam ze tohle by mohlo bejt resenim i myho problemu.... Pac moje AP neni slyset dal nez nejakejch 200 metru kolem domu..Kabely anteny.. vsechno sem povymenoval.. akorat kartu ne.. vysledek porad spatnej.Ze by bambusaci udelali spatnej 6.kousek ?

__________________

Zucastnete se akce Zabij si sveho debila !!! Nyni na 3 mesice zdarma, pravidelny prisun debilu v ramci cloudu zarucen
------------
{|} aka x00xTheEv1l




Old Post 23.11.2003 v 18:27
martin_x00x je offline   Click Here to See the Profile for martin_x00x   Find more posts by martin_x00x   Click here to Send martin_x00x a Private Message   Click Here to Email martin_x00x   Visit martin_x00x's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cred
Junior Member

Registrován: 10.07.2002
Příspěvků: 131

Příspěvek č. 5 

Dneska je vsechno mozny....:(

Old Post 24.11.2003 v 07:20
Cred je offline   Click Here to See the Profile for Cred   Find more posts by Cred   Click here to Send Cred a Private Message   Click Here to Email Cred     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Re: Z-com XI626 = :-((((( Příspěvek č. 6 

__________________

Old Post 24.11.2003 v 15:43
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
i4ShopNet
Member

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 434

Záruka od i4 Příspěvek č. 7 

__________________

i4 support personnel

Old Post 28.11.2003 v 09:13
i4ShopNet je offline   Click Here to See the Profile for i4ShopNet   Find more posts by i4ShopNet   Click here to Send i4ShopNet a Private Message   Click Here to Email i4ShopNet   Visit i4ShopNet's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteseq
Newbie

Registrován: 04.09.2003
Příspěvků: 27

Příspěvek č. 8 

Bohuzel mam velmi podobnou zkusenost :-(

Sam jsem si koupil jednu XI626 (od kamose, nevim kde ji bral on) asi pred trema mesicema. Slape v pohode, signal mam 40% signal strenght a 40% link quality (je to na 2 km a vadej tam trochu stromy, je skoro zazrak ze to jede).
Koupili jsme dalsi XI626 (ted nedavno pres i4shop) a kdyz ji dam do kompu, tak se stejnym antenim systemem jede pouze na 26% signal str. a 20% link qual. Jakoby byla min citliva na prijimanej signal nebo co. Firmware jsem zkousel, v obou kartach mam 1.7.4 a nepomohlo to. V AP browseru ma moje karta 12% signal a 2% sum, tam nove koupena jen 7% signal a 0% sum ...

Otazka na i4ShopNet - da se to u vas reklamovat ? Nebo co s tim ?

Old Post 30.11.2003 v 11:14
Krteseq je offline   Click Here to See the Profile for Krteseq   Find more posts by Krteseq   Click here to Send Krteseq a Private Message   Click Here to Email Krteseq     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukic
Junior Member

Registrován: 27.04.2003
Příspěvků: 105

Příspěvek č. 9 

takze prave som testol 10ks kariet z i4.cz a velmi asi zalezi ako sa taiwancom podari nastavit VF stupen, pretoze vykazuju nasledovne vlastnosti na tom istom mieste (tej istej antene):

5ks - signal -48 az -49dB, sum -99dB
2ks - signal -45 az -46dB, sum -98dB
3ks - signal -44dB, sum -97dB az -98dB
1ks - signal -42dB, sum -97dB

Referencne karty co tu mam:
Prism2 - signal -44dB, sum -98dB
Lucent - signal -43dB, sum -98dB
Prism2.5 (D-Com/Sparklan 360F) - signal -58dB, sum -100dB (tieto maju nejake divne meranie, pretoze vedia chodit 11Mbit aj pri signal -95dB a sum maju vzdy -100dB).

Samozrejme nateseny by som bol, keby vsetky mali -42dB, ale co uz, aj takto sa daju pouzit, klientom co maju silny signal dam tie horsie a vzdialenejsim tie lepsie (resp. ich dam do APcka).

__________________

Lukic

Old Post 03.12.2003 v 21:28
lukic je offline   Click Here to See the Profile for lukic   Find more posts by lukic   Click here to Send lukic a Private Message     Visit lukic's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ech00ff
Senior Member

Registrován: 20.10.2002
Příspěvků: 690

Da se tem cislum verit ? Příspěvek č. 10 

Neni to ale spise o metode mereni zadratovane na te karte ?
Mam zkusenost, ze mereni na pristrojich k tomu neurcenych je opravdu jen taskarice. Kdo by neznal problemy s merenim stavu baterie v mobilu napr. Nebo teplota ruznych dilu PC.
Kolikastupnove je asi na 626 AVC ? A jak z toho dostanu 100 dilku na stupnici a jeste k tomu v dB ?
Tim samozrejme nerikam, ze VF stupen je nastavovan v Jet Propulsion Labs :), ale ma nekdo relne mereni vlivu techto cisel na propustnost linky (stejna linka / ruzne karty)
Docela by mne zajimalo, jak to vypada treba v pripade
signal -48 az -49dB, sum -99dB
a
signal -42dB, sum -97dB

nebo jeste lepe one linky:
40% signal strenght a 40% link quality
a
26% signal str. a 20% link qual

Stejne nejdulezitejsi je odstup signal/sum a tam tech 5dB (+/- chyba 100%:) by mohly vypadat realneji na vlstnost VF dilu.

Old Post 04.12.2003 v 09:48
ech00ff je offline   Click Here to See the Profile for ech00ff   Find more posts by ech00ff         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteseq
Newbie

Registrován: 04.09.2003
Příspěvků: 27

Příspěvek č. 11 

2 ech00ff :

Nerekl bych ... Odstup signal - sum neni pokazdy stejny. Srovnani bych mel - moje stara karta (cca z rijna letosniho roku) jede na 26% 26% (signal strenght a link quality). Ta nove kupovana od i4shop na tom samym miste nejede vubec. Stale a jenom Not Connected :-(
U me jede (jsem o cca 1 km bliz APcku), ale dost bidne, max 20% 26% a ta stara karta (pujcil jsem ji tomu kamosovi, aby mohl jet) jela na 40% 40%. Rozdil je i v rychlosti, na tech 40% to jelo porad na 11MBIT (stahovani pres vnitrni sit), ted to kolisa od 2 MBIT do 11MBIT jak se tomu zrovna chce ...

Takze je to v ty karte. A z I4Shopu taktne mlcej, co stim ...

Old Post 05.12.2003 v 17:38
Krteseq je offline   Click Here to See the Profile for Krteseq   Find more posts by Krteseq   Click here to Send Krteseq a Private Message   Click Here to Email Krteseq     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vic
Junior Member

Registrován: 29.04.2003
Příspěvků: 123

Příspěvek č. 12 

Pomeroval jsem schvalne par svych zcomu a opravdu vykazuji rozdily podobne jako u lukice. Co kus to jiny vysledek. Ale vsechny jsou tak nejak blizko sebe. Zadna neni vyslovene spatna.
Tak nevim co s tim :(

Old Post 05.12.2003 v 21:55
Vic je offline   Click Here to See the Profile for Vic   Find more posts by Vic   Click here to Send Vic a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ech00ff
Senior Member

Registrován: 20.10.2002
Příspěvků: 690

Příspěvek č. 13 

Old Post 06.12.2003 v 10:36
ech00ff je offline   Click Here to See the Profile for ech00ff   Find more posts by ech00ff         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 14 

Taky se mi zda, ze ta posledni 626ka koupena u i4 nejak na dlouhem spoji proste signal nechyta :( kruci :(

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 08.12.2003 v 10:59
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 15 

Mel bych jedno reseni a jemnuje se REALTEK, krasne to jmeno, ze? Ted jsem koupil u DJdoda jednu za 1500 s DPH (da se koupit i levneji) a docela me prekvapilo, ze s 15m dlouhym RLA10, pigtailem a plechovkou se pripojil na 150m vzadalene AP a halsi signal/link quality 95/98%! Je to kousek, to je pravda, ale 15m kabelu a plechovka... nekdo dokonce tady na foru psal, ze mu jede lip nez 626ka. Ma ovladace jak pro linux, tak wokna a pod obojim funguje jak regulace vykonu, tak i AP ( i ve woknech!, v tom linuxu to nevim jiste), navic umi busmaster

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 08.12.2003 v 13:27
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 16 

Kolikatka realtek a kde hnijou ovladace pro Linux?

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 08.12.2003 v 14:13
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:51.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz