CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Ladeni AP Synkac;Dlink vs. Vigor-[ne]smerovani packetu,zahlcovani portu...
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kajos
Newbie

Registrován: 23.09.2003
Příspěvků: 22

Ladeni AP Synkac;Dlink vs. Vigor-[ne]smerovani packetu,zahlcovani portu... Příspěvek č. 1 

Old Post 18.11.2003 v 21:35
kajos je offline   Click Here to See the Profile for kajos   Find more posts by kajos   Click here to Send kajos a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kajos
Newbie

Registrován: 23.09.2003
Příspěvků: 22

Asi jsem nasel pricinu, ale nemuzu realizovat reseni... Příspěvek č. 2 

Řešení problémů s DWL-900AP+

Problém č.1 - Vracení pingů a následné zahlcení sítě
Problém je na straně Ethernet portu u DWL-900AP+, který se projevoval zahlcením sítě, kdy DWL-900AP+ posílalo mnoho paketů. Pokud jste pingly na ono AP, tak se Vám ping vrátil třeba pětkrát. Řešení tohoto problému je následovné:

Je třeba vypnout Full Duplex na straně zařízení ke ktrému je DWL-900AP+ připojeno.
Připojíme-li DWL-900AP+ do Hubu (rozbočovače) tento problém nevzniká (nemá Full Duplex).

Na routeru (Vigorovi) nic nastavit nemuzu. Zkusim mezi ne vlozit HUB, snad to tomu Vigorovi dojde, ze s tou sunkou ma pracovat half duplex

nejake napady z bezpocetneho davu odborniku ? )

za jakekoli rady, hlavne ohledne Dlinka, ci alternativniho zarizeni, predem moc dik

Old Post 19.11.2003 v 10:36
kajos je offline   Click Here to See the Profile for kajos   Find more posts by kajos   Click here to Send kajos a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pegas Nusle
Newbie

Registrován: 30.09.2003
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 3 

Uz tu nekde bylo mnohokrat napsano, ze Dlinky potrebuji 10Mb switch, hub nebo co to je za nim, a sice nastavene natvrdo. Pokud to nemas, tak to zkus, treba to pomuze... 10/100Mb zarizeni zpusobuji zatuhnuti...

__________________

Alex, node Pegas v Nuslich

Old Post 19.11.2003 v 21:09
pegas Nusle je offline   Click Here to See the Profile for pegas Nusle   Find more posts by pegas Nusle   Click here to Send pegas Nusle a Private Message   Click Here to Email pegas Nusle   Visit pegas Nusle's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kajos
Newbie

Registrován: 23.09.2003
Příspěvků: 22

half duplex+Dlink odrovnan flashem 257b... Příspěvek č. 4 

No myslim, ze je spis dulezitejsi ten Half Duplex.
Komp se mi s nim krasne spoji i 100Mbitem a jede to dobre.
Ten Vigor, co do nej Dlink je napojenej ma 10Mbit uplink, ale je pri Dlinkovi Full Duplex a prepinat nejde, jen automatika to dokaze. A ta to pochopi az pri vlozeni HUBu mezi ne. On to ten Dlink asi nejak maskuje,ci co - ten svuj rezim fungovani, ze to musis na ostatnich zarizenich davat natvrdo. Ale na 100Mbitu to jede krasne, vcera jsem to zkousel.
Navic jsem toho Dlinka vcera odrovnal.. asi pujde na reklamaci, nebo do kose. Zkousel jsem novy FW od 2.5-2.61 a u nejaky 2.57 beta jsem si nevsim, ze jde jen o nejaky upgrade na nejakou verzi FW, ci co... a ted je Dlink tuhej, jak limec. Pres manazera vidim nesmyslnou MAC 33-22-11-00-11-22 , IPcka jsou samy nuly, zadne nastaveni nejde ulozit. A kdyz mi manazer 2.61 verze konecne zabral na moznost upgradu FW, tak mi sdelil, ze IP neni nastaveno - ono ani nejde- a ze to nemuze ugradnout.
Nevite co s tim? asi uz nic, bych rek... Vytahnout tu PCMCIA,co je pry uvnitr a nejak ji pripojit ke kompu by nepomohlo??

Old Post 20.11.2003 v 08:52
kajos je offline   Click Here to See the Profile for kajos   Find more posts by kajos   Click here to Send kajos a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pegas Nusle
Newbie

Registrován: 30.09.2003
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 5 

__________________

Alex, node Pegas v Nuslich

Old Post 20.11.2003 v 09:24
pegas Nusle je offline   Click Here to See the Profile for pegas Nusle   Find more posts by pegas Nusle   Click here to Send pegas Nusle a Private Message   Click Here to Email pegas Nusle   Visit pegas Nusle's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kajos
Newbie

Registrován: 23.09.2003
Příspěvků: 22

super trefa :) Příspěvek č. 6 

Sem se k nemu dostal este driv nez jsem to tady cetl ) Inwifi je supr, vubec jsem o nich nevedel... Maji tam vsecky mozne levne alternativy pro wificka a o Dlinkach vedi vsecko. I to, ze u FW 2.57 bety nechodi ten Dlink Air plus manager ) a ze jedina moznost jak se na nej dostat je klasika pres HTTP. Ovsem me se to napoprve nejak nechytlo, takze jsem sazel na posledni sanci - ten manager - ten mi ho navic detekoval, ale spatne, takze me to svedlo z cesty a zacal jsem resit blbosti .)

kazdopadne dik za radu, asi si od inwifi zapujcim nejaka zarizeni, pak popripade koupim, co bude behat lepe nez tohle. Prej snad nova revize C by mela byt OK -ohledne toho jednoduchyho smerovani packetu.

Old Post 20.11.2003 v 10:26
kajos je offline   Click Here to See the Profile for kajos   Find more posts by kajos   Click here to Send kajos a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrQv
Junior Member

Registrován: 26.05.2003
Příspěvků: 104

Příspěvek č. 7 

2 kajos: muzu se zeptat na zkusenosti s AP Draytek Vigor 2200We?
objednal jsem ho pro jednu firmu (taky u inwifi.cz). chci za nej pripojit asi 5 pocitacu a provozovat ho v rezimu station adapter. vyplati se investovane penize? dik

Naposledy upravil mrQv 20.11.2003 v 11:31

Old Post 20.11.2003 v 11:18
mrQv je offline   Click Here to See the Profile for mrQv   Find more posts by mrQv   Click here to Send mrQv a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kajos
Newbie

Registrován: 23.09.2003
Příspěvků: 22

Óda na Draytek Vigor 2200We Příspěvek č. 8 

Old Post 20.11.2003 v 12:08
kajos je offline   Click Here to See the Profile for kajos   Find more posts by kajos   Click here to Send kajos a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

A zkusil jsi? Příspěvek č. 9 

U toho DLinka, zkusil jsi fw 2.61hack? Tam se klient choval opravdu seriózně a navíc šlape ext. anténa.

Old Post 20.11.2003 v 17:57
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Draytek Příspěvek č. 10 

Dekujeme za chválu, rádo se stalo. Revize C1/2 od DLinku jiz chodi v tomto smeru bezproblemove, s tema Vigorama je jedina potiz - nejsou a nedaji se moc sehnat. Snad koncem prosince...

__________________

Michal Klečka

Old Post 20.11.2003 v 18:27
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kajos
Newbie

Registrován: 23.09.2003
Příspěvků: 22

Dlinkovo chovani se v siti.. Příspěvek č. 11 

Tak jsem zkusil jeste posledni neodzkouseny FW 2.61 hack
Je to asi fakt i silnejsi nez 19db, coz se v Praze spis nehodi...
A v siti se to chova spis hur, jak 2.5tka. Byly castejsi DUP! packety a rekl bych ze na GW jsem mel nejak moc vypadku oproti normalu s 2.5tkou. Ale to je dost diskutabilni. Ono chvili trva, nez to clovek predela a znova skonfiguruje..
Jo a kdyz vyhledavas site,neukazuje to vsecky kanaly, ale jen ten co prednastavis. Nechtel bych na tomhle FW nekde startovat wifi pripojeni a hledat vhodne misto v pokoji, kde signal je casteji a stabilnejsi... Ale vykonove se to muze v nejakych podminkach dost hodit. A right(extreni) antena jede, to je fakt..
Kazdopadne ted mam 2.5tku zpatky a rek bych, ze je to zas lepsi Ale jisty to neni.

dik za radu, budu teda si muset jit do jine revize, ci jineho zarizeni uplne...

Old Post 21.11.2003 v 12:20
kajos je offline   Click Here to See the Profile for kajos   Find more posts by kajos   Click here to Send kajos a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marvel
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 44

Draytek Vigor 2200W Příspěvek č. 12 

Pokud nekdo mate zajem o tuto verzi Vigora tak prodavam za 4700 (mozna jeste slevim). Lezi mi tu uz tyden ladem a nemam ho jak vyuzit.

__________________

Marv
ICQ #: 173924322

Naposledy upravil Marvel 21.11.2003 v 16:40

Old Post 21.11.2003 v 16:09
Marvel je offline   Click Here to See the Profile for Marvel   Find more posts by Marvel   Click here to Send Marvel a Private Message   Click Here to Email Marvel     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

2.61hack - Tak to je zvláštní Příspěvek č. 13 

To s tím skanováním se mi určitě neděje. Normálně najde všechny sítě.

A na 2.5, pokud ho naklientíš a následně přepneš do bridge? To Ti nejede? Potom se to až do restartu AP chová naprosto regulerně a pokud správce AP (předpokládám linux a 626 vypne i povinnost asociace Tvého zařízení, tak to bridgeuje naprosto perfektně i při restartu.

Já jel 2.51 5 měsíců bez jediného zátuhu (byly v tom samozřejmě nějaké restarty v rámci hraní či výpadků el.) nejdřív jako bridge proti stejnému dlinku a potom proti 626. Teď jedu už měsíc 2.61 hack v modu bridge opět bez problému proti host AP 5km.

Old Post 21.11.2003 v 16:47
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kajos
Newbie

Registrován: 23.09.2003
Příspěvků: 22

nenastavis-li natvrdo halfduplex, pouzij HUB :) Příspěvek č. 14 

No takze zakladni problem se zahlcenim portu je vyresen. Mezi Dlinka(klient) a Vigora(router) jsem vlozil HUB, ktery ted jasneji nez Dlink Vigorovi rekne, ze ma fungovat Half Duplex. Dlink to hold umi vykomunikovat jen ze sitovkama v PC, ale routerum to nejak nesdeli. Data mi teda uz prochazeji v rozumnem mnozstvi a nic netuhne.
Ovsem DUP! packety jsou tu porat. A s nimi tedy i vetsi vytezovani site. Odeme to vypada spatne jen tehdy, jestlize jsem za routerem(Vigorem) ve vnitrni siti a pingam Dlinka na vnejsi - pak mam furt DUP! packety. V jinych pripadech se objevi DUP! jen malokdy. Ovsem kdyz me nekdo pinga z vnejsi site, tak je DUP!u dost ze vsech mych adres. Tento problem se deje dokonce i tehdy, pouzijemeli Dlinka v klasicke situaci, pro kterou je vyroben a to tedy jen Dlink+PC. Z vnitrni site nejsou DUP!y , ale z vnejsi je jich treba i 20%. Primo z Dlinka jich jde tuny.
Mate nekdo AP s linuxem a na sobe naveseneho klienta z Dlinkem 900AP+ rev.B(nebo rev.C -jestli uz je lepsi, nebo stejna...) ? Bylo by dobre ho zkusit propingat a videlo by se. Myslim, ze je to jasny, proste ta rev.B dela tyhle problemy a to dokonce i v situaci, pro kterou je stavena.

Old Post 24.11.2003 v 08:19
kajos je offline   Click Here to See the Profile for kajos   Find more posts by kajos   Click here to Send kajos a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djmaldoror
Newbie

Registrován: 18.01.2004
Příspěvků: 2

Mluvím Anglicky? Příspěvek č. 15 

Please help... I live on Nam Brat Synku, see you have a full AP node... How to gain access?
Thanks for your time and efforts.
djMaldoror

Old Post 20.01.2004 v 17:21
djmaldoror je offline   Click Here to See the Profile for djmaldoror   Find more posts by djmaldoror   Click here to Send djmaldoror a Private Message   Click Here to Email djmaldoror     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pegas Nusle
Newbie

Registrován: 30.09.2003
Příspěvků: 51

Re: Mluvím Anglicky? Příspěvek č. 16 

__________________

Alex, node Pegas v Nuslich

Old Post 23.01.2004 v 18:43
pegas Nusle je offline   Click Here to See the Profile for pegas Nusle   Find more posts by pegas Nusle   Click here to Send pegas Nusle a Private Message   Click Here to Email pegas Nusle   Visit pegas Nusle's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:24.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz