CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Směřuji vysoko??? (Poraď?e)
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
garfield633
Newbie

Registrován: 13.10.2002
Příspěvků: 17

Unhappy Směřuji vysoko??? (Poraď?e) Příspěvek č. 1 

Chci se připojit ke komerčnímu ISP, které bude vzdáleno 1Km(zatím prej probíhá testovací provoz!?!) ,problém je v tom že to mám daleko na střechu takže mezi wifi kartou a anténou to bude asi 18-20m, chtěl jsem použít Zcom XI-626 a chci to provozovat WinXP.Zatím mi něni jasné jakou přesně kabeláž budu potřebovat? ( pingtail,kabel(koax) + bleskojistku) ale je mi jasné že na tom 20metrovém kabelu bude velkej útlum signálu takže by mně zajímalo jaké řešení mi navrhnete, jakou anténu, uvažoval jsem i o HWAP, ale...
Je mi jasné že to vše neni tak jednoduché, ale zatím nemám přesné informace o vysílacím výkonu AP ISP takže zatím hledám řešení kterého bych se měl držet...

Dík za reakce...

__________________

Bacha jsem W-lama :-)

Old Post 13.11.2003 v 20:24
garfield633 je offline   Click Here to See the Profile for garfield633   Find more posts by garfield633   Click here to Send garfield633 a Private Message   Click Here to Email garfield633     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tonda F
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 179

Re: Směřuji vysoko??? (Poraď?e) Příspěvek č. 2 

__________________

Když jsem na netu tak teprve začínám žít.

Old Post 13.11.2003 v 20:31
Tonda F je offline   Click Here to See the Profile for Tonda F   Find more posts by Tonda F   Click here to Send Tonda F a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

Re: Směřuji vysoko??? (Poraď?e) Příspěvek č. 3 

Old Post 13.11.2003 v 22:47
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 4 

Ja mam k antene 17m kabelu H1000, a trasa AP-300m-antena(16dBi)-posranej konektor-kabel-Xi626 funguje krasne

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 14.11.2003 v 08:39
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aquarius
Team Leader
zastupce cloudu 10.254


Registrován: 20.07.2002
Příspěvků: 340

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 5 

Na nasem APcku visi jeden clovek, co ma zcom 626, 18 metru H1000 a pak 18dB sito. a na AP, ktery je od nej cca 300 metru ma nejsilnejsi signal ze vsech... nicmene je treba si to promyslet, protoze 18 metru kabelu prijde v obchode, kde nakupuju, na 720 korun. proti tomu 18 metru UTP vyjde asi na 90 korun

-aquarius

Old Post 14.11.2003 v 08:57
aquarius je offline   Click Here to See the Profile for aquarius   Find more posts by aquarius   Click here to Send aquarius a Private Message   Click Here to Email aquarius   Visit aquarius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxinoha
Nemám rád lamy :-)

Registrován: 10.10.2002
Příspěvků: 450

Příspěvek č. 6 

20m je ještě snesitelné, ale je potřeba použít kabel H1000.

Takže zde je můj návrh:
síto 24dBi
konektor N
20m kabel H1000
konektor N
bleskojistka
pigtail
PCI karta XI-626

Vzhledem k tomu, že je již možné regulovat výkon XI-626 i pod Windows není podle mě v tomto řešení žádný problém.

Je to vyzkoušené i v praxi na 1,4km.

Old Post 14.11.2003 v 10:45
Maxinoha je offline   Click Here to See the Profile for Maxinoha   Find more posts by Maxinoha   Click here to Send Maxinoha a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 7 

mam presne 20m H1000 a XI-626 a no problem.

L.

__________________

Old Post 14.11.2003 v 14:49
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
garfield633
Newbie

Registrován: 13.10.2002
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 8 

Všem moc děkuji za odpověď ještě to promyslim, ale asi zůstanu u XI-626ky jelikož se mi nechce tahat napájení na střechu pro AP...nebudu dráždit sousedy...

__________________

Bacha jsem W-lama :-)

Old Post 16.11.2003 v 17:49
garfield633 je offline   Click Here to See the Profile for garfield633   Find more posts by garfield633   Click here to Send garfield633 a Private Message   Click Here to Email garfield633     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Re: Směřuji vysoko??? (Poraď?e) Příspěvek č. 9 

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 22.11.2003 v 13:26
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 10 

To n.e.o.c.z: jaky je, prosim te, utlum na kilometr?

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 22.11.2003 v 15:11
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 11 

tuším že něco kolem decibelu, ale jistý si nejsem. ale to je pouze teoretické. zkusím to někde najít.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 22.11.2003 v 15:20
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

H1000 no problem Příspěvek č. 12 

Měl jsem na jedné straně spoje 20m kabelu a síto 24dBi. Jelo to na 5km bez problémů i když na konci bylo HW AP i když tam byla 626. Ztrátovost pod 1%.

Old Post 23.11.2003 v 20:52
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StoupaLutin
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 87

i víc... Příspěvek č. 13 

máme 25m RLA-10, bleskojistku, spliter a dvě 19db síta a na 3km v pohodě - na AP je ještě snížený výkon .... )

nebojte se délky kabelu - je to jen o malinko lepší anténě a útlumu

Old Post 24.11.2003 v 13:27
StoupaLutin je offline   Click Here to See the Profile for StoupaLutin   Find more posts by StoupaLutin   Click here to Send StoupaLutin a Private Message   Click Here to Email StoupaLutin   Visit StoupaLutin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 14 

ježiš marjá to je opět jak u blbejch na dvorečku. jo lze takové spoje postavit, stejně tak lze postavit spoje ve 2.4 na více jak 20km pořád ještě podle GL. ale bavíme se tu o konrkétním případu. prostě neexistuje obecný model, protože v každé oblasti existuje různé velké rušení či interference, skladba terénu a podobně, takže nemůžu říct, jo použít 20metrů kabelu a xi-626, a 19 anténu je v pohodě a pojede to.

kurwa začněte uvažovat hlavou a ne kolenem. ty spoje co tu jmenujete jsou stavěné na přímou viditelnost, to v tomto případě není, další věc, je tam rušení, je to vidět na netstumbleru. nemluvě o tom, že tam je miliarda proměnných, teplota, rychlosti, velikost fresnelky a další podobný hovadiny. občas tu mám pocit že většina zde přítomných v czf si představuje stavění sítí jak hurvinek valku.

Nemůžete stavět sí? tak že vezmete teoretické parametry a tu sí? se do těch teoretických parametrů snažíte napasovat. počítejte vždy až s 50% výkonovou rezervou. do budoucna se tím vyvarujete spoustě problémů.

ad měření, měření signálu bez zatížení sítě přenosem dat má jiné parametry než kdy se data začnou přenášet, v praxi lze vidět úbytek signálu v průměru až o 5db.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 24.11.2003 v 16:38
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz