CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Signamax Alfa GWAP 300
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
TimeMaster
Newbie

Registrován: 05.04.2003
Příspěvků: 92

Signamax Alfa GWAP 300 Příspěvek č. 1 

potreboval bych help se zarizenim Signamax Alfa GWAP 300.
Mam 24db antenu napojenou primo na gwap a od nej jde utp krizeny kabel do pc. Problem je v tom ze nemuzu z pc na internet ani jinam po czfree. Nastavil jsem na gwapu ssid, name channel, ip adresu, masku a GW z rozsahu AP na ktere se pripojuji + nastavil jsem rezim AP Client a zadal mac adresu tohoto ap. Myslim ze se pripojil prototze ve statistikach byly received a send packety. Na pc jsem nastavil jinou ip z rozsahu AP a stejnou masku, GW, a dns. Na gwap se pres web rozhrani dostanu ale na pc nejde otevrit zadna stranka, ani z internetu ani z czfree.

Nevim uz cim by to mohlo byt, vsechno je nastaveny, podle me, spravne a i tak to nejede. Na pc jsem zkousel nastavit jako gw ten hw client ale take nic.

Pleas potrebuju help

Predem dekuji za odpoved

Old Post 12.10.2003 v 19:21
TimeMaster je offline   Click Here to See the Profile for TimeMaster   Find more posts by TimeMaster   Click here to Send TimeMaster a Private Message   Click Here to Email TimeMaster     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

gw Příspěvek č. 2 

jako gw si u svyho pocitace nastav IP toho AP, ke kterymu se pripojujes. to hw ap ma IP pouze na administraci. jakou mas nastavenou antenu? prava by mela byt externi (u signamaxu je to jedno), pripadne zkus diversity. jinak tohle AP taky zkousime, v pokoji se nam pripojilo, venku s externi antenou zatim odolava nasim pokusum.

__________________

Old Post 12.10.2003 v 20:43
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tonda F
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 179

Re: gw Příspěvek č. 3 

__________________

Když jsem na netu tak teprve začínám žít.

Naposledy upravil Tonda F 13.10.2003 v 08:40

Old Post 13.10.2003 v 08:36
Tonda F je offline   Click Here to See the Profile for Tonda F   Find more posts by Tonda F   Click here to Send Tonda F a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vojtisek
Junior Member

Registrován: 27.02.2003
Příspěvků: 232

Re: Signamax Alfa GWAP 300 Příspěvek č. 4 

Old Post 13.10.2003 v 09:47
vojtisek je offline   Click Here to See the Profile for vojtisek   Find more posts by vojtisek   Click here to Send vojtisek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chcipaczech
Newbie

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 40

Příspěvek č. 5 

2vojtisek:


1. prekracujete limit CTU stonasobne. GWAP ma default vykon 15dB, k tomu pripoctete 24dB antenu, to je 39dB, no a protoze dB je logaritmicka velicina, vysilate asi 95-krat vic, nez je limit CTU. Je mozne, ze AP spravuje nekdo schopny a proto vas dal ihned na blacklist. Navic si uvedomte, ze vas signal se siri mnohem dal a za vasim AP to je obycejny sum, ktery ostatni velmi_vadi.

AD1
Ano mas naprostou pravdu, AP spravuje schopny clovek, dekuji ti
V blacklistu rozhodne neni, protoze se ani nepripojil, az se pripoji, budu po nem pozadovat aby si upravil vysilaci vykon, zatim je to zbytecne


2. D-link 900+ (GWAP je stejne hw) mel problemy proti AP postavenym na linuxu a XI-626 karte, bylo to o nepreposilavani urciteho typu ramcu. Reseni existuje (myslim ze upgrade firmwaru na XI-626), je nekde na foru. Doporucuju nasledujici postup: kontaktovat majitele AP - zajit za nim s vasim GWAPem - GWAP u nej zapojit - zkouset a zkouset a zkouset....

AD2
Hm, mohl bys trochu vic upresnit konkretne ceho se tyka nekompatabilita GWAPu a XI-626, rozhodne se mi nechce do stabilniho AP rvat novy firmware zkusmo.

Jinak me zaujal prispevek o patro vis, o antenach, ktere s gwapem chodi a ktere ne, nechcete mi doufam tvrdit, ze vyrobce predpokladal pouziti anteny typu plechovka?

Mohl by se k tomu vyjadrit nekdo kompletentni? prodejce, dovozce, vyrobce, zastupce prodejce, zastupce dovozce, zastupce vyrobce? diky

chcipaczech

Old Post 13.10.2003 v 10:35
chcipaczech je offline   Click Here to See the Profile for chcipaczech   Find more posts by chcipaczech   Click here to Send chcipaczech a Private Message   Click Here to Email chcipaczech     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tonda F
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 179

Antény Příspěvek č. 6 

Rozhodně jsem nechtěl tvrdit že výrobce předpokládal použití plechovky jen jsem chtěl upozornit na problém který jsem měl a souvisel s různými konstrukcemi antén jelikož se velmi podobal vašemu.Osobně plechovku nepoužívám ale mám anténu která konstrukčně má některé znaky podobné a mělo to sloužit jen jako příklad.

__________________

Když jsem na netu tak teprve začínám žít.

Old Post 13.10.2003 v 10:59
Tonda F je offline   Click Here to See the Profile for Tonda F   Find more posts by Tonda F   Click here to Send Tonda F a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chcipaczech
Newbie

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 40

Příspěvek č. 7 

ja ti taky nic nevycitam, jak jsem psal me to jenom zaujalo, jestli to chapu dobre, tak Timemaster pouziva profi sito 24dB, tam bych predpokladal ze to chodit bude, ale cert vi v cem je problem :(

Old Post 13.10.2003 v 11:03
chcipaczech je offline   Click Here to See the Profile for chcipaczech   Find more posts by chcipaczech   Click here to Send chcipaczech a Private Message   Click Here to Email chcipaczech     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tonda F
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 179

Příspěvek č. 8 

__________________

Když jsem na netu tak teprve začínám žít.

Old Post 13.10.2003 v 12:20
Tonda F je offline   Click Here to See the Profile for Tonda F   Find more posts by Tonda F   Click here to Send Tonda F a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vojtisek
Junior Member

Registrován: 27.02.2003
Příspěvků: 232

Příspěvek č. 9 

Old Post 13.10.2003 v 12:54
vojtisek je offline   Click Here to See the Profile for vojtisek   Find more posts by vojtisek   Click here to Send vojtisek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TimeMaster
Newbie

Registrován: 05.04.2003
Příspěvků: 92

signamax Gwap 300 Příspěvek č. 10 

takze dekuji za odpovedi. Presne to co je popsano vise jsem zkousel a nejde to chtel bych jen upozornit, ze ten Signamax GWAP 300 co tu mam ma pouze jeden vstup na externi antenu, o interni nic nevim. Proto by me zajimalo jestli vubec mluvime o stejnem zarizeni. S jednim vystupem je samozrejme nesmysl delat z tohoto hw repeater, tato moznost se ani v konfiguraci nevyskytuje.

Old Post 13.10.2003 v 14:21
TimeMaster je offline   Click Here to See the Profile for TimeMaster   Find more posts by TimeMaster   Click here to Send TimeMaster a Private Message   Click Here to Email TimeMaster     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tonda F
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 179

Re: signamax Gwap 300 Příspěvek č. 11 

__________________

Když jsem na netu tak teprve začínám žít.

Old Post 13.10.2003 v 14:33
Tonda F je offline   Click Here to See the Profile for Tonda F   Find more posts by Tonda F   Click here to Send Tonda F a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TimeMaster
Newbie

Registrován: 05.04.2003
Příspěvků: 92

fw Příspěvek č. 12 

ok, ted bych potreboval jen vedet kde k tomu sezenu ten firmawe. nejak v tom zacinam mit bordel. nebylo by spatny sehnat novejsi fw pro gwap 300 a potom kdyz uz by to jinak neslo, tak ho flashnout na toho d-linka

Old Post 13.10.2003 v 15:04
TimeMaster je offline   Click Here to See the Profile for TimeMaster   Find more posts by TimeMaster   Click here to Send TimeMaster a Private Message   Click Here to Email TimeMaster     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tonda F
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 179

Re: fw Příspěvek č. 13 

__________________

Když jsem na netu tak teprve začínám žít.

Old Post 13.10.2003 v 15:21
Tonda F je offline   Click Here to See the Profile for Tonda F   Find more posts by Tonda F   Click here to Send Tonda F a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
i4ShopNet
Member

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 434

Mode repeater u GWAP-300 Příspěvek č. 14 

Funguje to pouze s dalsim GWAP, na stejnem kanalu to opakuje
zvoleny access point, pricemz rychlost komunikace na danem
kanalu pada na polovinu. V dobe kdy repeater opakuje,
opakovany access point automaticky prestava vysilat.

D-Link AP ========= Repeater ========= Klienti

__________________

i4 support personnel

Old Post 13.10.2003 v 16:19
i4ShopNet je offline   Click Here to See the Profile for i4ShopNet   Find more posts by i4ShopNet   Click here to Send i4ShopNet a Private Message   Click Here to Email i4ShopNet   Visit i4ShopNet's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TimeMaster
Newbie

Registrován: 05.04.2003
Příspěvků: 92

flash Příspěvek č. 15 

takze se chystam preflashovat GWAP 300 na D-LINK 900+, jen potrebuji vedet nejaky strucny postup, mam si stahnou fw pro d-link B1 nebo C1? potom, jakou verzi?
A za dalsi, nejsou potreba zadne he upravy a po preflashovani by mel tento client normalne bezet?

pokud by ani toto nepomohlo tak bude pravdepodobne potreba update

fw na XI-626 karte na vsesmerovce na AP

vysledky samozrejme zverejnim

predem dekuji

Old Post 13.10.2003 v 18:34
TimeMaster je offline   Click Here to See the Profile for TimeMaster   Find more posts by TimeMaster   Click here to Send TimeMaster a Private Message   Click Here to Email TimeMaster     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: flash Příspěvek č. 16 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 13.10.2003 v 19:34
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:50.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz