CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Mam problem ale neviem s cim...
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Mikhaill
Newbie

Registrován: 05.10.2003
Příspěvků: 3

Mam problem ale neviem s cim... Příspěvek č. 1 

V prvom rade vsetkych zdravim.

K problemu...

HW DSL router DrayTec pripojeny k inetu.Do DSL routera su pripojene dva compy, vsetko funguje super.
Do dalsieho konektoru na DSL routry je pripojeny Acces Point znacky Canyon.
Na tento AP sa pripaja server vzdialeny asi 30m s wifi sietovkou Canyon.Signal je EXCELENT.
Vsetko funguje tak ako ma,internet ide,siet ide.To znamena ze je asi vsetko nakonfigurovane dobre.

Ale problem,takto to funguje pri browsovani asi tak 2 hodiny,pri downloadovani asi tak 10 min a koniec.
Skonci to tak ze pingnem AP aj sa dostanem do konfiguratora,ale dalej na router uz nic.(Dva compy ktore su priamo na router idu bez problemu)
Staci ale dat cez konfigurator RESET AP a uz zase vsetko ide,ale zas len na 2 hod alebo 10 min.

WIFI sietovka je uz druha,tak isto aj AP...

Vsetko bezi na windowsoch.

Old Post 05.10.2003 v 12:53
Mikhaill je offline   Click Here to See the Profile for Mikhaill   Find more posts by Mikhaill   Click here to Send Mikhaill a Private Message   Click Here to Email Mikhaill     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mikhaill
Old Post 05.10.2003 20:46
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 2 
pegas Nusle
Newbie

Registrován: 30.09.2003
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 3 

Hele, tvuj HW neznam, ale podobna vec se mi stavala (taky pod W2k), kdyz jsem pouzival 10/100M switche, taky se mi to zasekavalo. Co mi zasekavani prestalo delat:
1. Poridil jsem si 10M switche
2. Na vsech sitovkach jsem nastavil half duplex

Mimochodem, tuhle radu uz tu davam asi potreti, a dalsi lidi taky...
Chce si to jen projit prislusna vlakna, a clovek se toho dozvi pomerne dost...

__________________

Alex, node Pegas v Nuslich

Old Post 05.10.2003 v 21:15
pegas Nusle je offline   Click Here to See the Profile for pegas Nusle   Find more posts by pegas Nusle   Click here to Send pegas Nusle a Private Message   Click Here to Email pegas Nusle   Visit pegas Nusle's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mikhaill
Newbie

Registrován: 05.10.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 4 

hmm,dik aspon za nejaku odpoved

neni to trochu blbost???
Pretoze sice ten server je s dalsou sietovkou zapojeny do 100M switchu,ale aj keby nebol tak to skape...

problem je niekde medzy AP a routerom...pretoze na AP sa zo serveru dostanem,ale na router uz nie...a na opacnej strane router fachci normalne dalej mam to overene...

zle kable urcite nemam,menil som

Old Post 05.10.2003 v 21:30
Mikhaill je offline   Click Here to See the Profile for Mikhaill   Find more posts by Mikhaill   Click here to Send Mikhaill a Private Message   Click Here to Email Mikhaill     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pegas Nusle
Newbie

Registrován: 30.09.2003
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 5 

Blbost to neni, to jsou zkusenosti... Vetsina AP neumi jet v rezimu 100M a nikde to nepisou... Zkus nastavit aspon karty na 10M a na half duplex a uvidis... Kdyz tak to nastavis zpet a je to.. Nerikam, ze to tim urcite bude, ale mohlo by to tim byt...

__________________

Alex, node Pegas v Nuslich

Old Post 05.10.2003 v 22:29
pegas Nusle je offline   Click Here to See the Profile for pegas Nusle   Find more posts by pegas Nusle   Click here to Send pegas Nusle a Private Message   Click Here to Email pegas Nusle   Visit pegas Nusle's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 6 

No neco na tom bude, protoze se mi stavalo, ze AP (ovislink) zapojene do switche (ovislink) periodicky zablokovavalo na chvili uplne komunikaci po siti (dratove). Ledka na AP (link) blikala jak vztekla. Pote, co jsem AP nacpal do hubu a ten uplinkem do switche, tak je po problemu a vse slape jak ma.

Old Post 06.10.2003 v 10:03
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

No samozřejmě ... Příspěvek č. 7 

Vyhrabte staré huby a sí?ové karty a bude pokoj. Porty jsou desítkové a praxe jasně ukazuje, že problémy jsou při kombinaci pomalých a rychlých komponent. Proto tady mám
starou vykopávku 10Mb a je to OK. Nejhorší je případ autosenzitivních karet a switchů.

Old Post 06.10.2003 v 11:51
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:27.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz