CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Problém s routováním
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lucky79
Newbie

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 19

Problém s routováním Příspěvek č. 1 

Mám takový malý problém s routováním....

Představte si PC - linuxový router s jednou klasickou ethernetkou a jednou XI-626 v módu managed. Tento router je bezrátově připojeno k AP, na druhé straně HUB s 5 PC. A teď k problému...:
ping z jakéhokoliv PC na eth0 routeru funguje, na wlan0 také ale na to co je za wlan0 se už nedostanu. Stejné je to i naopak, pokud z kteréhokoliv AP pingnu na tenhle router,vše bez problému.Ale na jakékoliv PC připojené přes eth0 se už nedostanu. Mohl by mi někdo poradit co s tím?Mám ješte AP v provozu, jsou tam 2x XI-626 v modu master, 1x eth0 a vše bez problému funguje.

Old Post 25.09.2003 v 21:27
lucky79 je offline   Click Here to See the Profile for lucky79   Find more posts by lucky79   Click here to Send lucky79 a Private Message   Click Here to Email lucky79   Visit lucky79's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

Příspěvek č. 2 

1) mas povolene routovani cizich paketu?
echo "1" >/proc/sys/net/ipv4/ip_forward

2) mas na tom routeru defaultroutu nekam pres tu wifi kartu? nebo routu pro kazdou sit kam se snazis pingnout?

3) na tech ostatnich APckach, ze kterych se snazis pingnout ten ethernet, je tam na nej routa smerujici smerem na ten tvuj router? ... vsude po ceste?

4) nemas tam nahodou nejakej firewall?
iptables -F FORWARD
iptables -P FORWARD ACCEPT

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 26.09.2003 v 02:45
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lucky79
Newbie

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 19

to jbohac Příspěvek č. 3 

Povolene routovani paketu mam, defaultroutu jsem zkousel nastavit nebo i routy do kazdy site - nefungovalo ani jedno....

Na tech ostatnich AP (zkousim to vetsinou z AP na ktery je ta wifi pripojena) jsem routy nastavil,pokud pingam tak ethernetka blika jakoze posila pakety ale odpoved zadna....

firewall jsem uplne vypnul, zkousel jsem i uplne zastavit iptables a porad nic.

To AP ze kteryho zkousim pingnout tu ethernetku ma v sobe 2 wifi, jednu ethernetku, stejnou distribuci linuchu(RH9),stejne nakonfigurovany a chodi to tam bez problemu.

Jedinej rozdil je v tech ethernetkach, tam kde to chodi je Intel Etherexpress ISA, tam kde to nechodi Realtek 8139D PCI.
Zkusim jeste vyhodit toho Realteka a dat tam nejakou ISA kartu,ale myslim ze v tom problem nebude.

Nejake dalsi navrhy?:-)
Diky

Old Post 26.09.2003 v 10:58
lucky79 je offline   Click Here to See the Profile for lucky79   Find more posts by lucky79   Click here to Send lucky79 a Private Message   Click Here to Email lucky79   Visit lucky79's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:53.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz