CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Pád linuxu způsobil poškození dat na disku
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
vladan
Junior Member

Registrován: 21.09.2002
Příspěvků: 149

Pád linuxu způsobil poškození dat na disku Příspěvek č. 1 

Ahoj,
mam problem s RH 7.3 linuxem. Jsem pouze zacatecnik. Konecne se mi vcera povedlo rozbehat instalaci s hostap. Mam pocitac Compaq Deskpro s Celerem 300A a 8,4 GB HDD. Dnes rano jsem ho zapnul a asi po deseti minutach spadnul a hlasil chybu v pristupu k disku. Kdyz jsem zkusil reboot, tak se zpusti kod z MBR a kdyz se to snazi pomoci mount pripojit disky, tak to selze. Snazi se je to potom asi opravit, coz taky selze a system skonci Kernel Panicem. Zkusil jsem nabootovat z CD a nahodit linux s priznakem rescue(linux rescue), coz nenaslo zadnou instalaci linuxu na disku. Opravdu nerad bych znovu kompiloval jadro. Mate nekdo nejakej napad. Dik.Vladan.

Old Post 13.09.2003 v 15:12
vladan je offline   Click Here to See the Profile for vladan   Find more posts by vladan   Click here to Send vladan a Private Message   Click Here to Email vladan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vladan
Junior Member

Registrován: 21.09.2002
Příspěvků: 149

Příspěvek č. 2 

Tak pise to neco takovyho:
HDA: read_intr : error 0x10(SectorIdnotfound) LBAsect:109452,sector 4112
status=0x59{DriveReady Seekcomplete Data Request Error}
JBD: IO Error reading journal superblock
EXT3:fs:error loading journale
EXT2:fs:ide0(3,2):couldnt mount becouse of unsupported options
VDF:fs:No partition found(1)
Kernel panic:VFS: Unable to mount root fs on 03:02

Old Post 13.09.2003 v 16:55
vladan je offline   Click Here to See the Profile for vladan   Find more posts by vladan   Click here to Send vladan a Private Message   Click Here to Email vladan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 3 

bootni to z cdcka a pust fsck na tu naborenou partition. predtim si precti manual k fsck - man fsck .

pokud to neco opravi, zkopiruj si konfiguraci (adresar /etc) nekam jinam a pust na ten disk badblocks a pokud to nejake najde (coz bych si tipnul), tak ten disk vyhod.

__________________

Old Post 13.09.2003 v 21:33
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:33.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz