CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 6 > Suchdol
« 91011121314151617
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Buzz
Newbie

Registrován: 12.08.2002
Příspěvků: 14

XI-626 a 486 MB Příspěvek č. 225 

Ano,.. XI-626 karty bezi i na deskach 486ek, ale minimalne 100MHz stroj, doporucuju 300MHz
Mozne problemy: malo PCI slotu, nutno hledat volne IRQ!

Doporucuju modernejsi desky a intel chipsety pro absolutne spolehlivy chod. (Intel od BX, super jsou rady i8xx | VIA od 6xx, super jsou KTxxx).

Pzn.: to ze deska bezi bez problemu na OS Win, neznamena ze pobezi dobre i na linuxu.

Antena: anteny typu Quad jsou pri pouziti dobreho obaloveho materialu bezkonkurecni, na rozdil od plechovky nereznou. Nikdo neceka ze bude na strese dele jak 2roky, vzhledem k cene.

Spotreba: Tak jak PC postavis, takovy ma odber (v radech desitek W).

Old Post 25.11.2003 v 16:00
Buzz je offline   Click Here to See the Profile for Buzz   Find more posts by Buzz   Click here to Send Buzz a Private Message   Click Here to Email Buzz   Visit Buzz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 226 

s tema XIckama je problem trochu jinde a to zrejme v revizi PCI sbernice. na 486 to chodit nemusi, projevuje se to tak, ze to XIcko ta deska nevidi (ani BIOS, ani widle, ani linux), proste se to tvari jako kdyby tam ta karta vubec nebyla. na pentiich to chodilo zatim na vsech co jsem videl, u 486 je to tak 50 na 50 (a novejsi=vetsi sance).

Old Post 25.11.2003 v 16:25
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
foxx
Newbie

Registrován: 18.11.2003
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 227 

Ano jde o verzi PCI slotu a o její voltáž. Opravdu se může stát že chodit nebude , ale zjistíš to až patřičným testem :-) Pravděpodobnost že to bude OK je si myslím až 80%.

Old Post 25.11.2003 v 16:30
foxx je offline   Click Here to See the Profile for foxx   Find more posts by foxx   Click here to Send foxx a Private Message   Click Here to Email foxx   Visit foxx's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jo.la
Newbie

Registrován: 07.04.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 228 

Muzte mi prosim nekdo vysvetlit, jakej kabel potrebuju mezi antenou PAN 10 a GWAP-300? Ten GWAP ma kontektor RSMA-N/m a antena nevim. Musim mit pigtail a jeste kabel, nebo staci nejakej delsi (cca 2 - 3m) pigtail? Nebo kabel? Jsem z toho zmatenej jak lesni vcelicka na sevrenim polu :-(

Diky

JoLa

Old Post 26.11.2003 v 09:42
jo.la je offline   Click Here to See the Profile for jo.la   Find more posts by jo.la   Click here to Send jo.la a Private Message     Visit jo.la's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 229 

na 2-3m staci dlouhej pigtail z kabelu H155. maj je treba ve zminovany i4.

Old Post 26.11.2003 v 12:55
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kangaroo
Newbie

Registrován: 15.12.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 230 

Nazdar lidi,
Muze mi tady někdo rict, jake byly pripadne jake jsou plany pripojeni Vyhledu II? Na nedavnem shromazdeni vlastniku nas informovali o moznosti pripojeni přes czfree. Vypadalo to, ze predmetem k projednani je budouci podoba pripojeni celeho objektu Vyhledy II k internetu. Pochopil jsem dobre, nebo slo jen o povoleni instalace anteny na baraku?
Rada lidi by se zrejme rada pripojila. Je to tak, ze po zamitnuti rozvodu site listama padlo i spolecny financovani a platili by pouze pripojeny lidi ze svy kapsy (jednorazove 1500 + svoji wifi kartu s antenou a mesicne pak za garantovanou rychlost)?
>Jap: K realizaci pripojeni Vyhledu II u tebe mela byt nainstalovana dalsi antena, nebo je tim smerem signal uz nyni?

Old Post 15.12.2003 v 09:26
kangaroo je offline   Click Here to See the Profile for kangaroo   Find more posts by kangaroo   Click here to Send kangaroo a Private Message   Click Here to Email kangaroo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 231 

cau, signal z vsesmeru od japa se da chytit na nekterych mistech uz i ted. uz mam veskery material na instalaci, bohuzel instalaci samotnou zatim znemoznuje pocasi. v sobotu prselo, v nedeli foukal sileny vitr a ted pro zmenu snezi :(. finacovani bude presne jak pises.

Old Post 15.12.2003 v 09:49
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kangaroo
Newbie

Registrován: 15.12.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 232 

Tak to jsou dobry zpravy. Bydlim v prvnim patre, spis spoleham, ze bych chytal signal primo od JAPa (v ceste jsou stromy). Antena u nas bude umistena u tech televiznich?
Moh bych se s tebou domluvit, ze bys u me nekdy zmeril signal jeste nez bych koupil tu kartu, kabel atd.?

Old Post 15.12.2003 v 10:26
kangaroo je offline   Click Here to See the Profile for kangaroo   Find more posts by kangaroo   Click here to Send kangaroo a Private Message   Click Here to Email kangaroo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
atron
Newbie

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 2

Arrow Vyhledy II Příspěvek č. 233 

Lunixi,
teď má být v sobotu slušně, tak doufám, že se dočkáme? Kdyžtak pomůžu, jak jsem už nabízel.

Kangaroo: jestli máš okno do dvora a vidíš STA, tak to po instalaci prostě MUSÍŠ chytit, to jinak nejde . BTW já jsem tam, jak ze střešního okna čumí yagina, momentálně chytám přímo JAPa.

Old Post 18.12.2003 v 12:49
atron je offline   Click Here to See the Profile for atron   Find more posts by atron   Click here to Send atron a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 234 

zatim s tim na sobotu pocitam, snad to vyjde. prevcirem jsem dodelal router.

Old Post 18.12.2003 v 13:00
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kangaroo
Newbie

Registrován: 15.12.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 235 

Atron: Oknem koukam na ten druhej barak (245/18G,H), ale z balkonu tim smerem vyhled mam. Poridil jsem si tu sestavu, jak je nabizena v I4shopu (jakasi panelova antena s uhlem 60 stupnu, 10dBi). Ted nejsem v Praze, ale co jsem to letmo zkusil nez jsem odjel, tak to nevypadalo dobre. Z CZfree.net jsem zachytil obcas (a to jeste slaby signal) JAP-frozer a pak myslim nejaky Lys1.
No budu to muset vyzkouset poradne, az se vratim.
Takova teoreticka otazka - muze s pojeni fungovat ciste po odrazenem signale od steny baraku?

Old Post 22.12.2003 v 10:19
kangaroo je offline   Click Here to See the Profile for kangaroo   Find more posts by kangaroo   Click here to Send kangaroo a Private Message   Click Here to Email kangaroo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 236 

muze, ale o cihlovej barak se to zrovna moc neodrazi, takze bych se dost divil, kdyby se to povedlo.

Old Post 22.12.2003 v 13:26
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
atron
Newbie

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 237 

kangaroo: Lys1 je ten spravny. S odrazy to je slabsi, pry to jde ale chce to velkou antenu.
Ale hlavne si myslim, ze po instalaci anteny u nas na C-ku uz zadnou extra antenu potrebovat nebudes.

Old Post 22.12.2003 v 13:30
atron je offline   Click Here to See the Profile for atron   Find more posts by atron   Click here to Send atron a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kangaroo
Newbie

Registrován: 15.12.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 238 

Atron,Lunix: Dari se mi pripojit na Lys1, signal je slaby. Ale nepovede se mi spojit s jinym pocitacem (zkousel jsem ping na 10.19.1.1). Dostanu pridelenou IP adresu a masku podsite (255.255.0.0), nacitaj se odeslany pakety a to je vsecko. Je treba jeste nastavit nejake parametry?

Old Post 09.01.2004 v 11:16
kangaroo je offline   Click Here to See the Profile for kangaroo   Find more posts by kangaroo   Click here to Send kangaroo a Private Message   Click Here to Email kangaroo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 239 

kangaroo> to dhcp prideluje spatne adresy (nevim ani kde bezi a nemam tam pristup), obratem na tvoje PM jsem ti posilal odpoved na mail se spravnou ip konfiguraci.

update: request o fix zaslan, takze by to mohlo vecer chodit spravne.

Naposledy upravil lunix 09.01.2004 v 12:41

Old Post 09.01.2004 v 12:23
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kangaroo
Newbie

Registrován: 15.12.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 240 

To se omlouvam, me neprislo upozorneni na mobil, tak jsem se tam ani nedival. Odpoledne vyzkousim, diky.

Old Post 09.01.2004 v 12:44
kangaroo je offline   Click Here to See the Profile for kangaroo   Find more posts by kangaroo   Click here to Send kangaroo a Private Message   Click Here to Email kangaroo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 91011121314151617  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz