CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > sila a kvalita signalu :(
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
TrUs
Newbie

Registrován: 05.02.2003
Příspěvků: 64

sila a kvalita signalu :( Příspěvek č. 1 

lidi dotaz na to jake zarizeni si mam nechat -

ZCom 626 PCI
Link Quality average : 33%
Signal Strenght average : 26%

Sparklan USB WL-382F/N
Link Quality average : 99%
Signal Strenght average : 97%

chtel jsem si puvodne nechat to USB, ale treba jsem zjistil ze na nem nechodi WinRoute :( a bojim se, ze by se mohlo objevit i neco jineho s cim to nebude makat....

je kvalita a sila signalu u toho ZComu dostacujici pro bezny internetovy provoz ?

stahovat v ramci jednoho AP se da cca 80KB
u toho usb to slo i 150.....

to je dilema...

co vy na to ?

__________________

Old Post 12.03.2003 v 17:09
TrUs je offline   Click Here to See the Profile for TrUs   Find more posts by TrUs   Click here to Send TrUs a Private Message   Click Here to Email TrUs   Visit TrUs's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 2 

A to tam mas stejne anteny? JEstli jo, tak mas vadny kus 626ky

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 12.03.2003 v 17:38
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TrUs
Newbie

Registrován: 05.02.2003
Příspěvků: 64

Příspěvek č. 3 

jj, stejne

PS : tohle je uz druha 626 co mam

kabel od anteny je dlouhy 13M a pigt. 50cm

__________________

Old Post 12.03.2003 v 17:40
TrUs je offline   Click Here to See the Profile for TrUs   Find more posts by TrUs   Click here to Send TrUs a Private Message   Click Here to Email TrUs   Visit TrUs's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TrUs
Newbie

Registrován: 05.02.2003
Příspěvků: 64

Příspěvek č. 4 

ted uz treba mam prumer 40/33, ale pres 50 to proste nevyleze...

__________________

Old Post 12.03.2003 v 17:42
TrUs je offline   Click Here to See the Profile for TrUs   Find more posts by TrUs   Click here to Send TrUs a Private Message   Click Here to Email TrUs   Visit TrUs's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Burža
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 70

Příspěvek č. 5 

Rekl bych, ze z-com ukazuje podstatne nizsi hodnoty u sily i kvality signalu nez jini vyrobci. Napr. porovnani s D-linkem 520+, kdy na D-linku je vse ke 100 u XI 626 je to jen kolem 50ti. Pritom sila signalu na AP je priblizne stejna.

Old Post 13.03.2003 v 05:30
Burža je offline   Click Here to See the Profile for Burža   Find more posts by Burža   Click here to Send Burža a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BazMyslik
Member

Registrován: 25.08.2002
Příspěvků: 347

Re: sila a kvalita signalu :( Příspěvek č. 6 

__________________

BazMyslik

Old Post 13.03.2003 v 08:39
BazMyslik je offline   Click Here to See the Profile for BazMyslik   Find more posts by BazMyslik   Click here to Send BazMyslik a Private Message   Click Here to Email BazMyslik   Visit BazMyslik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TrUs
Newbie

Registrován: 05.02.2003
Příspěvků: 64

Příspěvek č. 7 

trochu me historie

puvodni instalace ZCOM 626 a "velka antena"

signal nic moc
a jelikoz pouzivam wokna, nemohl jsem ani regulovat vykon

pote jsem si zkusil Sparklan USB 382F/N
signal parada i na "malou antenu" - tak jsem si ho nechal

no jo, ale pak jsem mel potize s NAT, ten USB adapter proste nejni poradna sitovka

tak jsem se dohodl dodavatelem, ze si jeste pujcim 626stku a zkusim si to

problem s NATem se okamzite vyresil i kdyz ten signal stoji za prd.

ale chci se zeptat - pomuze kdyz koax zkratim v nynejsich 13M na cca 6M ?

__________________

Old Post 13.03.2003 v 10:18
TrUs je offline   Click Here to See the Profile for TrUs   Find more posts by TrUs   Click here to Send TrUs a Private Message   Click Here to Email TrUs   Visit TrUs's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuciuS
Newbie

Registrován: 04.08.2002
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 8 

Zkracení koaxu pomůze vzdycky. Těch 7m (kvalitního) koaxu má útlum minimalně 1.4dB, pokud je to H1000. Pokud je to RG58 tak asi 6-7dB

Old Post 13.03.2003 v 10:54
LuciuS je offline   Click Here to See the Profile for LuciuS   Find more posts by LuciuS   Click here to Send LuciuS a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blacks
Junior Member

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 153

626 Příspěvek č. 9 

me take debilne ukazuje 626ka kvalitu, zkousel jsem jiz nekolik karet na stejnou antenu, u 626 mam kvalitu kolem 86 a signal 62
pritom na jinych kartach mam signal 62 ale kvalitu kolem 90-98procent,
pritom netstrumbler ukazuje +35dB signalu na APcko,
divne ale nechapu to jako cele WIFI, proste je to ducharina

Old Post 27.08.2003 v 17:07
blacks je offline   Click Here to See the Profile for blacks   Find more posts by blacks   Click here to Send blacks a Private Message   Click Here to Email blacks     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:54.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz