CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > 2xUSB adapter + linux = chova se to divne, nevite nekdo co s tim
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

2xUSB adapter + linux = chova se to divne, nevite nekdo co s tim Příspěvek č. 1 

Mam pripojeny dva usb adaptery s atmel chipsetem k pc,
linux s kernelem 2.4.20, zkompilocval jsem driver pro ne at76c503a, fsechno slape v pohode, pokud je pripojeny jeden. Pokud pripojim druhy, tak prvni sice bezi a komunikuje, ale ten druhej se jenom zaregistruje jako wlan, loadne se do nej firmware, da se s nim komunikovat ale nikdy se neasociuje.
Muze to byt tim ze to usbcko proste uz neda dostatechej proud pro tu wifi cast?? Setkal jste se s tim nekdo???
Predem dik.

jo a jinak to usb je AWL300 benq

Old Post 22.08.2003 v 14:26
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stemar
Newbie

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 70

Příspěvek č. 2 

Mozna budu hodne mimo misu - omlouvam se predem.

Kdyz jsem ja narazil na podobne chovani - kazda ze dvou karet fungovala OK, dohromady ani tuk - bylo to tim, ze jedna byla Master, druha Managed a ona se ta managed nezavisle na antenach vzdycky radsi priasociovala k tomu lokalnimu vysilaci (druha karta v rezimu Master) nez aby lovila nejakej vzdalenej signal ...

Bylo treba ji to zarazit, napr. nastavenim rozdilnych ESSID

__________________

Já sám sobě připadám, že mi je 126 let. Pak sednu k Linuxu a připadá mi že mi je vosum!

Old Post 26.08.2003 v 16:05
stemar je offline   Click Here to See the Profile for stemar   Find more posts by stemar   Click here to Send stemar a Private Message     Visit stemar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pns
Newbie

Registrován: 26.08.2002
Příspěvků: 60

2xUSB Příspěvek č. 3 

Old Post 26.08.2003 v 19:21
pns je offline   Click Here to See the Profile for pns   Find more posts by pns   Click here to Send pns a Private Message   Click Here to Email pns     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 4 

no ja mam taky 2.4.21, we 15, driver mam taky z berliosu, posledni cvsko, nekaje 1.14 beta nebo nejak tak.
Jak pouzivas ty AWL300?
Mas je oba dva v managed? Nebo nejak jinak.
Zjiastil jsem ze pokud je jeden v managed a druhej v adhoc, tak vse funguje. Ale pokud chci dat druhej do managed tak se neasociuje na zadny ap. Kazdopadne kdyz jsem tam nechal essid any a bezet pres noc, tak to vyhodilo ze se to chtelo asociovat a potom tx timeout. Tak nevim.

Old Post 26.08.2003 v 19:29
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pns
Newbie

Registrován: 26.08.2002
Příspěvků: 60

Příspěvek č. 5 

Ovladace tam mam 0.10 posledni stabilni, oba dva jsou v managed modu iwconfigem sem nastavil i kanal(3 a 9) a essid, pravdou je ze na tom jednom je o neco horsi signal a dele mu trva nez se chytne ale nakonec se vzdycky chyt a i kdyz vypadne to ap tak to nakonec rozchodi, desku mam s via chipsetem a zaveden UHCI ovladac protoze s usb-uhci sem mel problemy, jedno apcko ke kterymu se pripojuje je hardwarove a druhe softwarove 626-kove.

Old Post 27.08.2003 v 08:44
pns je offline   Click Here to See the Profile for pns   Find more posts by pns   Click here to Send pns a Private Message   Click Here to Email pns     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 6 

No tak to je divny.

Jak dlouhy mas kabely k tem USB wifnam??

Ja jsem tam mel taky 0.10 a s tou to bylo uplne stejny.
Myslim ze to je mozna v dylce tech kabelu. Ja tam mam usbcore a usb-uhci a funguje bezproblemu(mam tam intel chipset).

Old Post 27.08.2003 v 13:57
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pns
Newbie

Registrován: 26.08.2002
Příspěvků: 60

Příspěvek č. 7 

Jeden je pripojenej skrz 3m A-B kabelu druhej originalnim + 5m prodluzovacka. Distribuce je Mandrake 9.0 ale v tom by snad problem byt nemel, jakmile bude cas zkusim to s tim usb-uhci a casem tam chci dat usb 2.0 radic tak to odzkousim kdyztak s nim ale to je tak v horizontu tydnu.

Old Post 27.08.2003 v 15:25
pns je offline   Click Here to See the Profile for pns   Find more posts by pns   Click here to Send pns a Private Message   Click Here to Email pns     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 8 

tak to je mozny ze to je kabelem, ja tam ma 7,5metru jeden + 5 metru druhej.

Old Post 27.08.2003 v 20:26
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pns
Newbie

Registrován: 26.08.2002
Příspěvků: 60

Příspěvek č. 9 

Známej mel problem s tiskarnou na USB 2.0 radici kdyz ji mel na kabelu delsim nez asi 3m takze by v tom problem byt moh. Taky jsem zkousel jednu wlan usb na 2*5m prodluzovacka plus kabel co byl pridelanej do toho usb coz bylo asi 1m a na jedne desce mi to fungovalo a na druhe ne pricemz jedno byl soltek s VIA kt266 nebo 333 to uz nevim adruhe Asus s nakou viou pro P3 a na asusu to slo takze asi zalezi zrejme i na desce. Mozna by stalo za to zkusit tam na tu delsi vetev dat usb hub.

Old Post 29.08.2003 v 10:36
pns je offline   Click Here to See the Profile for pns   Find more posts by pns   Click here to Send pns a Private Message   Click Here to Email pns     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:17.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz